Pod šroubky uchycení lišty dát podložky a pod podložkou jedním závitem omotat šroub nějakým vhodným vázacím drátem.Kabely v liště pak vázacím drátem k šroubům přivázat.
To je nepřípustná metoda, vázací drát řeže do izolace a časem může proříznout izolaci kabelu až na žílu a udělat zkrat.
Už jsem jednou byl na obhlídku před likvidací spouště udělané vázacím drátem kolem kabelů a nikdy více....Drát jen dočasně, po montáži s ním pryč.
A pro větší lišty (=kanály) jsou pak k dispozici rozpěrky, které zároveň plní funkci držáku. Výhoda je, že se všechno nevysype při otevření víka.
Pro děrovaníé rozvaděčové DIN žlaby se používají vkládací destičky, nebo vkládací harpunové spony, které lze použít i pro menší plastové lišty. Případně lze vkládací destičky improvizovaně vyrobit z výštřižku víčka.
To je level 2 metody, kterou jsem viděl, kdy si montér před upevněním lišty na strop proděravěl dna lišty a protáhl si skrz příčné díry stahovací pásky. Použil to v případě, kdy lištou šel jeden výrazně těžký kabel (5x6, 4x10..). Ten přichytil páskami a drobotinu dělal posuvem víček. Nesmí se ale protáhnout páska chybně (přetočená).
Kolegou Schwarzem doporučovaná příchytka lze použít, i když je už lišta na stropě a nervy tečou, protože víčka těžký kabel neudrží.
P.S.
Tyto šroubovací příchytky používáme ve velkém množství na přichycení kabelů ve strojích. Do příchytky se dá metrický šroub a ten se šroubuje do kamenu v hliníkovém drážkovém profilu. Drží to jako blázen, i ve vibracích i ty kabely stažené páskami mají pak kulturu a vyměnitelnost.