Co je příčinou bzučení stojanové vrtačky?
Jiří_Hrubý:
S takhle nasazenou bych se nebál, horší je zapomenutá v soustruhu. Tazatel píše, že normálně vrtá. ten stykač nemusí být nutně spouštěčem pro otáčení vřetene, bývá tam ještě páka pro řazení převodu včetně neutrálu. Nepoznám, co je to za typ.
Mirek Čech:
Takže odpověď : Zavolat elektrikáře ..
Jiří_Hrubý:
Přesně tak. Elektrikáře, vyčistit či vyměnit a projít zapojení a vodiče uvnitř.
A jinak poslechni si pořádně to video, je tam dobře slyšet, jak pokaždý dosedne ten stykač jinak, motor na dvě by zněl furt stejně a trochu jinak, nebo je možný a to sem si nevšim, že přepínal směry a každý je jinak špatný.
Mirek Čech:
Citace: Jiří_Hrubý 29.05.2016, 14:08
Přesně tak. Elektrikáře, vyčistit či vyměnit a projít zapojení a vodiče uvnitř.
A jinak poslechni si pořádně to video, je tam dobře slyšet, jak pokaždý dosedne ten stykač jinak, motor na dvě by zněl furt stejně a trochu jinak, nebo je možný a to sem si nevšim, že přepínal směry a každý je jinak špatný.
Ano to máš pravdu že stykač pokaždé zní jinak no necháme se překvapit třeba se dovíme příčinu
Kubajz02:
Vrtačka jako taková funguje bez problému ... s tím sklíčidlem to samozřejmě nezapínám :) jen je tam vždy dávám, aby se neztratilo ... Jinak směry jsem nepřepínal, pouze ten spínač, kterým otáčím na videu a je pravda, že ten zvuk zní častokrát jinak, někdy je docela tichý, když vypnu a zapnu, tak zase hlučný. Každopádně elektrikáře už mám v plánu :)
Navigace
[0] Index zpráv
[*] Předchozí strana