Co je příčinou bzučení stojanové vrtačky?

(1/2) > >>

Kubajz02:
Přivezli jsme domů starou stojanovou vrtačku, vše funguje bez problému a zdá se, že vrtá jak má, ale znepokojuje mě hlasité bzučení viz. video. Zdá se, že vychází spíš přímo od vrtačky v oblasti spínače, než z rozvodové skříně dole pod vrtačkou... Někdy je hlasitější, někdy méně. O co by se mohlo jednat?


https://www.youtube.com/watch?v=RbGH9b87YR0&feature=youtu.be

Mirek Čech:
Evidentně chybí jedna fáze takže buď špatný vypínač stykač

Zdenek Hejčl:
Jedná se zřejmě o nečistoty mezi jádry stykače, nebo utržený závit nakrátko na jádru.
Výměna stykače za nový vyřeší tento problém.

Jiří_Hrubý:
Tohle je zvuk špatně dosedlého stykače. Bordel v magnetickém obvodu a podobně. Rozborka a sborka stykače není pro amatéra, doporučuji opravu či výměnu někým, kdo se v tom smí legálně vrtat.
Kdyby chyběla fáze, vrtačka normálně nepůjde.

Mirek Čech:
Citace: Jiří_Hrubý  29.05.2016, 13:10

Tohle je zvuk špatně dosedlého stykače. Bordel v magnetickém obvodu a podobně. Rozborka a sborka stykače není pro amatéra, doporučuji opravu či výměnu někým, kdo se v tom smí legálně vrtat.
Kdyby chyběla fáze, vrtačka normálně nepůjde.

Na videu není vidět že se točí...  Ty zkoušíš vrtačku se sklíčidlem v hlavě ?
Opálený kontakt na vypínači na cívku stykače nejde plné napětí tak se nepřitáhne úplně s tímhle jsem se už taky setkal

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana