Jak bezpečně zrušit zásuvku která je v umývacím prostoru?
František Šohajda:
Ono je také pravda, že "dobrá" spojka je cenově stejně, jako 50m kabelu.... :D
LWQ:
Citace: Pavel Horský 30.05.2016, 11:17
Já bych se snažil především eliminovat místo případné poruchy a snažil bych se např. o výměnu napájecího kabelu z předposlední krabice do další. Vhodnost tohoto řešení nemohu samozřejmě posoudit, protože neznám místní stav. Je ale daleko lepší rozbití např. čtyř metrů zdi, než za pár let hledat poruchu někde pod obkladačkou. Sebedokonalejš í spoj nemůže nahradit celistvost kabelu.
Je to samozřejmě otázka názoru.
Někdo namítne, že se dělají kabelové spojky.......c ož je ovšem samozřejmě také poruchové místo. Tyto spojky ano, ale pouze pokud by bylo finančně velmi náročné provedení výměny kusu kabelu.
Pravda, s timto nelze nez souhlasit.
Jeste se ale zeptam, misto spojky presuseni spajet tvrdou pajkou do hromady, to byste take videt jakoporuchove misto ? Domnivam se, ze by to melo byt limitne blizke stavu celistveho kabelu, nemylim-li se ...
Roger:
Citace: Pavel Mužík_ 29.05.2016, 17:21
Setkal jsem se i s krabicemi, které obsahovaly elektroniku a byly překryté finálním obkladem - velkorozměrový mi panely z ušlechtilého, velmi drahého kamene. To pak byly panečku náklady, když ta elektronika začala odcházet! A to se elektromontážn í firma divila, že je musí uhradit!
Tak to asi jen do urcite, limitne kratke (zarucni) doby, tezko po 5 letech ty elektromontery donutite k nahrade skody
Pavel Horský:
Citace: LWQ 30.05.2016, 12:00
Jeste se ale zeptam, misto spojky presuseni spajet tvrdou pajkou do hromady, to byste take videt jakoporuchove misto ? Domnivam se, ze by to melo byt limitne blizke stavu celistveho kabelu, nemylim-li se ...
Přiznám se, že nevím.
Osobně si myslím, že by měl být precizně udělaný pájený tvrdý spoj bez problému, může tu být ale min. jedno ALE.
Jak se bude chovat pájený spoj při velkém zkratu na kabelu, kdy může dojít v nejslabším místě kabelu, což bude právě pájený spoj, k nemalému krátkodobému nárůstu teploty? Pájené spoje si dovedu přestavit ve slaboproudé elektrotechnic e, méně pak v silnoproudu.
No nevím.
Myslím, že je tu spousta fundovanějších kolegů, kteří dovedou odpovědět na otázku zda natvrdo pájet či nikoli a proto jim přenechávám prostor.
ACEOF ACES:
Když je to šikovně udělané, tak není potřeba nic hledat.
Ale pájený spoj, bych v tomto případě neradil, jde o křehký spoj, náročný na provedení, který by do budoucna mohl být zdrojem poruch.
Navigace
[0] Index zpráv
[#] Další strana
[*] Předchozí strana