Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Jak se při tvorbě výkazu výměr vypořádat s rozčlenění konečného součtu položky?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak se při tvorbě výkazu výměr vypořádat s rozčlenění konečného součtu položky?  (Přečteno 7658 krát)
Radim Blaťák
*
Offline Offline




« kdy: 23.12.2015, 13:23 »

Nestává se mi to často, ale občas některý investor chce rozporcovat konečnou položku na jednotlivé součty.

Příklad:
kabel CYKY-J..............650m
(35+65+55......atd)

Přijde mi to sice trošku uhozené, protože se v tom nakonec stejně nikdo (kromě toho, kdo to vypracoval) nevyzná, ale požadavek je takový tak co nadělám.

Jak to při tvorbě rozpočtu děláte? Po místnostech, po patrech, po jednotlivých obvodech?

Na mě je teď kladen požadavek, že to mám rozčlenit po místnostech, ale jednotlivé přívody, které patří k té jedné místnosti, prochází i jinými částmi stavby. Chápu to u stavařů, kteří dokážou rozdělit omítky atd. po jednotlivých místnostech, ale jak to mám udělat já?

Snad jsem se vyjádřil pochopitelně o co mi jde.
Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #1 kdy: 23.12.2015, 20:49 »

Stavaři oceňují po kubíkách a nikdo to nerozporuje. Poslal bych je do ..... Není možné ocenit kabeláž po místnostech, pokud ano, objednejte si trasování kabelů, pak to možné bude. Chcete zaslat cenovou nabídku?
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 23.12.2015, 21:05 »

Mluví se o projektu a správné struktuře rozpočtu podle pravidel (tuším) RTS. Zatím jsem s tím každého úpěšně poslal do... Jen jsem do výkazu musel úvést, kterých se to týká výkresů z mé dokumentace.

Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Michael Tejčka
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #3 kdy: 24.12.2015, 01:36 »

Nestává se mi to často, ale občas některý investor chce rozporcovat konečnou položku na jednotlivé součty.

Příklad:
kabel CYKY-J..............650m
(35+65+55......atd)

Přijde mi to sice trošku uhozené, protože se v tom nakonec stejně nikdo (kromě toho, kdo to vypracoval) nevyzná, ale požadavek je takový tak co nadělám.

Jak to při tvorbě rozpočtu děláte? Po místnostech, po patrech, po jednotlivých obvodech?

Na mě je teď kladen požadavek, že to mám rozčlenit po místnostech, ale jednotlivé přívody, které patří k té jedné místnosti, prochází i jinými částmi stavby. Chápu to u stavařů, kteří dokážou rozdělit omítky atd. po jednotlivých místnostech, ale jak to mám udělat já?

Snad jsem se vyjádřil pochopitelně o co mi jde.

jedná se o výrobu projektové dokumentace, nebo výrobu nabídky k realizaci elektroinstala ce bez těchto podkladů?
Zaznamenáno

.... taky už se tak často šroubovákem v uchu nešťourám, ale punk poslouchám pořád ....
Martin H.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 24.12.2015, 05:12 »

Nestává se mi to často, ale občas některý investor chce rozporcovat konečnou položku na jednotlivé součty.

Příklad:
kabel CYKY-J..............650m
(35+65+55......atd)

Pohľad z druhej strany: Stavebná firma pripraví presne podľa výkazu výmer rozpočet na 650 metrov kábla, ton železa, kubíkov betónu, to je jedno. Keď minie 600, vyfakturuje 650 podľa výkazu. Ušetrili vďaka svojmu know-how, preto zisk považujú za svoj a za oprávnený! Keď však minú 700, doúčtuje si 50 podľa skutočnosti. Ak si to investor chce ustrážiť, potrebuje vedieť, ako číslo 650 vzniklo. A ono nejako vzniknúť naozaj muselo.

V tomto zmysle považujem požiadavku za logickú. Rovnako však považujem za dostatočnú odpoveď, že číslo 650 spočítal program podľa projektu, v ktorom je uloženie kábla nakreslené tak, že sa dá v reále skontrolovať. Teda, že to nebol "výpočet" plný "bulharských konštánt".

Zaznamenáno
J Lhava
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 24.12.2015, 09:43 »

jedná se o výrobu projektové dokumentace
Co má společného "výroba projektové dokumentace" s rozpočtem?
Žádná povinnost aby byl rozpočet součástí projektové dokumentace nikde není.
Projektant projektuje. Rozpočty dělá rozpočtář ...

Jinak ta povinnost pitvání na jednotlivé součty platí pouze u veřejných zakázek, viz požadavky vyhlášky 230/2012 Sb. (ale tam má být součástí zadávacích podmínek dokumentace pro provádění stavby s takto rozpitvaným výkazem, nikoli rozpočtem; čili to nemá tvořit až realizace na stavbě)
Zaznamenáno
Michael Tejčka
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #6 kdy: 24.12.2015, 10:28 »

Co má společného "výroba projektové dokumentace" s rozpočtem?

Třeba výkaz výměr, který je součástí PD.

Zjednodušeně - pokud jsem projektant a chce to po mě investor, sklapnu paty a udělám to, jelikož je jistě investor seznámen s tím, že to bude stát pár korun navíc.

Pokud jsem "pouhý" řemeslník a investor po mě chce nacenit jednotlivé místnosti běžného RD, není to problém, ale udělá mi akorát pakárnu navíc a nezaplatí to (je to přeci nabídka),
a samozřejmě (jak jinak) bez jakékoliv dokumentace, jen na základě konzultace ("tady chci tři zásuvky, tady pět") a bylo by vhodnější poslat ho za projektantem.
Případně ho poslat k šípku, jelikož už v této fázi vím, že bude chodit po stavbě s metrem a počítat každý centimetr kabelu, motat se mi pod nohy a ve výsledku dělat drahoty s placením.

Takového zákazníka buď  malinko umravním, nebo mu nabídnu zmíněné nacenění po místnostech za příplatek (projektanta by musel zaplatit za jeho čas tak proč bych to měl já dělat zadax),  případně ho pošlu ke konkurenci (a mám klid, práce je hafo tak proč se s tím zdržovat).
Jiná situace vzniká u pravidelného zákazníka, tam je to ale věcí dohody.
Zaznamenáno

.... taky už se tak často šroubovákem v uchu nešťourám, ale punk poslouchám pořád ....
Otakar Dosbaba
*
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 25.12.2015, 11:17 »

Kreslím většinou ve vlastním zájmu i přehledová schémata, protože současné složitější instalace, zakreslené pouze v klasickém půdorysu nejsou příliš přehledná. Těžko se tam vejde velké množství popisů, obzvláště když je vyšší koncentrace prvků v menší místnosti. Situačka tedy hlavně vypovídá o umístění předmětů a trasách kabelů, propojení se pak dobře vyčte ze schéma přehledového. Sem se snadno dopíše k jednotlivým kabelovým spojům i délka. Stejně se to musí nějak sečíst pro výkaz výměr a zde je to jednoznačné, přehledné a eliminuje to opomenutí některých spojů. Velmi se to hodí pak i při samotné instalaci. Investora odkážu v případě požadavku rozpisu na výkresy přehledových schémat. Pokud je součástí dokumentace kabelová kniha, investora je možné odkázat na zdejší údaje.
Rozepsání po místnostech bych s investorem konzultoval, zda jej opravu takto potřebuje a nebo zda jde pouze o jeho laickou představu způsobu výpočtu nákladů.  Pokud by na tom trval, musel by si připlatit.
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jak se tvoří cena za elektroprojekt?
 Je treba projekt k revizi kameroveho systemu?
 musi byt projekt pre stavebne povolenie schvalený stavebným inžinierom?
 Neposkytl by mi někdo ukázku již realizovaného projektu haly?
 Jaká je přiměřená cena za projekty?
 Mohu nesouhlasit se změnou elektroprojektu?
 Co říkáte na projektování podle map aneb virtuální realitu?
 V jakém měřítku má být zpracován projekt pro novou el. instalaci v budově ?
 V kterém předpise je v současnosti předepsána dokumentace v češtině?
 Kreslit schémata rozváděčů jednopólově nebo trojpólově?
 Mozem zhotovit el.instal. podla projektu, kde su uz neplatne normy?
 Jaká je běžná cena za projekt pro malou chatičku se 45m2 uzitne plochy?
 Je autor projektu zproštěn odpovědnosti, pokud jeho práci někdo změní?
 Disponuje někdo projekty elektroinstalace panelových domů?
 Na kom leží zodpovědnost v případě starého projektu?
 Je nutné požadovat na přemístění zásuvky projekt?
 Musí být pro elektroinstalaci ve stříkacim boxu projekt?
 Kdo a v které fázi tvorby elektrického zařízení zajistí dimenzování tohoto EZ?
 Jaká může být orientačně cena za vypracování PD?
 Jak by měl vypadat projekt hromosvodu pro stavební povolení?
 Poskytne mi někdo projekt ochranného pospojování, abych viděl jak má vypadat?
 Zopakujme si časté chyby v projektové dokumentaci bytové a občanské výstavbě
 Správné navržení a provedení elektroinstalace, zajištění souladu s legislativními a normativními pož
 Uvádíte v projektech konkrétní typy prvků a zřízení?
 Spadá projekt výmeny elektromerováho rozvádzača pod projektanta v SKSI?
 Taky máte rádi formulace typu: "Ale, můj elektrikář říkal ...." ?
 Jaké požadavky jsou na elektroinstalaci pro bezbariérové užívání?
 Jak uvažovat potrubí, které původně v projektu nebylo?
 Musí být pro každou změnu elektroinstalace a následnou revizi projekt?
 Co si představujete pod slovem projekt?
 CADKON+ Elektroinstalace: projekty snadno a rychle
 Jak postupovat v provedení hromosvodu, když bude změna proti projektu?
 Víte, jak to dopadne, když si někdo splete vnitřní a vnější stranu zdi?
 Nedostatky v projektových dokumentacích zjišťované při inspekcích státního odborného dozoru
 Jak se přesně definuje pojem "stavba?
 Nač vše pamatovat při rozšiřování stávající elektroinstalace?
 Kdo je povinen zakreslovat skutečný stav elektroinstalace po rekonstrukci?
 Máte už někdo zkušenosti s BIM projektováním elektro?
 Rýsovací prkno PANA projektanta!
 PHXC: Edmund Pantůček o praktickém projektování
 PHXC: Jiří Prchal o praktickém projektování
 Ako projektovať elektroinštaláciu rekreačnej rezidencie v Rusku?
 Jak rozumět měřítku na výkresu projektu?
 Víte, co vše má obsahovat projektová dokumentace?
 Jaké máte zkušenosti s realizací svých projektů?
 Má zhotovitel povinnost upozornit na chybu v projektu?
 Do akého času je potrebná realizácia od vypracovania projektovej dokumentácie?
 Jak postupovat v případě, kdy si přeji vyšší průřez přívodu než uvádí projekt?
 Jak vybrat projektanta?
 Přišli jste profesně do kontaktu s BIM (Building Information Modelling)?
 IN-EL: Příručka pro zkoušky projektantů elektrických instalací
 Jak moc lze důvěřovat výkazu výměr?
 Co vše musí obsahovat projekt pro provedení revize?
 Je potrebné k projektu skutočného vyhotovenia robiť PVV?
 eDEHN#23: Návrh vnější ochrany z pohledu projektanta REPRÍZA
 Musí skutečný stav kreslit ČKAIT nebo projektant dle par. 10?
 EPLAN Data Portal nyní v cloudovém prostředí
 Nový lexikon projektanta jde do tiskárny!
 UČEBNICE EVP#6: Projekce a konstrukce
 Podle jakých technických norem řešit elektroinstalaci levitujícího domu?
 PŘÍBĚH: Dvakrát měř, jednou řež
 Jaký máte tip na plotr projektanta živnostníka?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.065 sekund, 22 dotazů.