Kontrolujete deblokaci osvětlení chodeb?
Martin Bauer:
Zastávám názor kolegy Beláně.
Řešení mě napadlo s použitím vačkového spínače, např. výrobce Obzor, kde by osvětlení jednotlivých pater bylo připojeno
na samostatnou řadu kontaktů. Je pravda že u třináctipatrov ého domu by byl už docela velký, cca 7 řad kontaktů, ale i to se dá vyřešit pevnou montáží na lištu.
Samozřejmě je potřeba při instalaci počítat s touto variantou a připravit kabelové vedení.
Petr Doležal:
U nás v domu je to to samé. Každé patro má svůj automat. Jakási jediná možnost při evakuaci je vypnout v přízemí jistič osvětlení, aby všude naběhla autonomní nouzová svítidla. Není to košér, ale nouze naučila Dalibora housti.
Petr Moravec:
PIR senzor s dosahem cca 12m
Materiál těleso: Plast.
V infraspínači je navíc vestavěná funkce Automatického Přidržení Sepnutí -APS Krátkým sepnutím vypínače se spínač trvale zapne. Odblokování funkce trvalého zapnutí se provede opět krátkým sepnutím vypínače.
o:-) - Neřeší náš problém tato funkce ? ::)
Martin Novák:
Ta slavna funkce APS je neco, cemu ja rikam "bug povyseny na feature". Kolega mel tyhle zazraky na vesnici kde byla dost nestabilni sit a svetlo zustavalo sepnute viset tak 2-3 krat za tyden.
Jiří Šmíd:
Nejsem vyhraněný a chápu, že možnost centrálního trvalého rozsvícení má pro někoho svou logiku. Mně však stačí i pohybová čidla za předpokladu, že fungují tak, jak se od nich očekává (pokud se po chodbě pohybuje člověk). Argumentace, že se používájí nekvalitní komponenty, nebo že jsou špatně namontované není relevantní. To totiž platí o všech zařízeních, že při nesprávné montáži, nebo nekvalitním komponentu zařízení nepracuje dle očekávání a v takovém případě je namístě to v RZ napadnout.
Navigace
[0] Index zpráv
[#] Další strana
[*] Předchozí strana