Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  OEZ: Nová Minia, nové možnosti
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: OEZ: Nová Minia, nové možnosti  (Přečteno 11440 krát)
Komerční sdělení
*
Offline Offline




« kdy: 21.04.2015, 09:02 »

OEZ: Nová Minia, nové možnosti
    Modulární přístroje Minia od společnosti OEZ doznávají v roce 2015 zásadních změn, které lze označit jako generační, respektive inovativní skok v připojování. Změny se týkají zejména klíčových skupin přístrojů v portfoliu Minia – jističů a proudových chráničů včetně jejich příslušenství a také vypínačů. Nových je zhruba 450 produktů - tedy více než polovina z celé produktové řady Minia.


    Zdroj: zde...


   


    Co pozitivního a konstruktivníh o byste doplnili k této informaci?
   
OEZ: Nová Minia, nové možnosti
   
Zaznamenáno
Petr M
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 21.04.2015, 11:17 »

Pozitivního? Snad jenom to, že naštěstí existuje konkurence a nemusím řešit mechanickou kompatibilitu toho "inovativního skoku v připojování".  Pokud se tím nemyslí stejná rozteč svorek na chráničích nahoře i dole...

Jak znám tradice OEZ, tak ještě bude v rozvaděčích veselo...
Zaznamenáno

Jsem programátor jednočipů, zaměřený na automatizaci. Se zájmem o silnoproud od pěti let, maturitou elektro a papírama na to, abych mohl svůj výtvor legálně otestovat pod napětím do 1kV...
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #2 kdy: 21.04.2015, 11:57 »

Pozitivního? Snad jenom to, že naštěstí existuje konkurence a nemusím řešit mechanickou kompatibilitu toho "inovativního skoku v připojování".  Pokud se tím nemyslí stejná rozteč svorek na chráničích nahoře i dole...

Jak znám tradice OEZ, tak ještě bude v rozvaděčích veselo...

Vidím tu nové vlákno Minia, říkám si kouknu na to, ať se před obědem ještě od srdce zasměji a víc mi chutná  Smích
Rozkliknu to a koukám, že kolega Petr M mě už předběhl, nicméně se tu culím jak zamilovaný puberťák  tanecek
Návštěva tohoto vlákna tedy splnila můj záměr a to je tak všechno, co pozitivního mohu napsat k nové Minii  Škleb tanecek
Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Radek Luža
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #3 kdy: 21.04.2015, 11:58 »

Naprosto souhlasím, nekompatibilno st se starší řadou je jeden z důvodů, který mě odrazuje od tohoto výrobce už sem měl tu čest s jističi a odpojovači OEZ a už bych do toho znovu nešel.

Např. u takového výrobce Eaton (dříve moeller) je kompatibilita s jističi Schrack (co se týče rozteče a použití hřebene),  možná i s jinými což mě docela těší. Tímto nechci dělat reklamu nebo doporučovat výrobce a hledat pro nebo proti to už se řešilo v jiných diskusích.

Toť můj názor.  Vyplazuji jazyk
Zaznamenáno

kyby sis někdy nevěděl rady s opravou stroje tak vyzkoušej toto "vezmi si sebou krucifix, otevři rozvaděč a spusť : ó zkurvená závado opusť tento stroj a odejdi pryč z této firmy" :-D
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 21.04.2015, 16:34 »

Ono by to bylo krásné, osadit si rozvaděč novou řadou, mohlo by se s tím pěkně dělat...
Jenže jak je to dávno, kdy se objevila "MINIA 1",  která byla poněkud neslučitelná s předchozí řadou LSN, teď tu máme řadu "MINIA 2",  která nesedí k "MINIA 1"...

Mám strach, že bych se mohl za pár let divit, kdybych potřeboval v rozvaděči něco doplnit, vyměnit a ona už tu byla "úplně jiná MINIA 5".
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Juraj Rojko
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 21.04.2015, 16:53 »

Nebyl bych tak negativní. Neviděl jsem je sice naživo, ale z dostupných informací se mi zdá, že po určitém vývoji dospěli k poměrně solidnímu řešení, které má naději na dlouhodobější trvání. Bylo by ale dobré toto slyšet přímo od nich, jednoznačně a hodně nahlas.
Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #6 kdy: 21.04.2015, 17:23 »

Nebyl bych tak negativní. Neviděl jsem je sice naživo, ale z dostupných informací se mi zdá, že po určitém vývoji dospěli k poměrně solidnímu řešení, které má naději na dlouhodobější trvání. Bylo by ale dobré toto slyšet přímo od nich, jednoznačně a hodně nahlas.

On to vlastně i nebožtík Standa myslel upřímně  Škleb Počkám tak dvacet let a pak uvidím, nakolik to mysleli vážně  Mrknutí Vzhledem k tomu, že už za dvacet let budu stříhat metr do penze, tak si myslím, že za mě mám Minii doživotně vyřešenou.
Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #7 kdy: 21.04.2015, 17:24 »

Osobně  jsem měl možnost si ji řádně osahat a nejde o špatný jistič. Bohužel mám podobné obavy, jako kolegové. Možnost jednoduchého servisu i v budoucnu, je velice důležitou vlastností podobných prvků.
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 22.04.2015, 08:40 »

O řadách jističů OEZ se zde již psalo hodně, i já jsem kritizoval nesourodost řad, takže v tom jsme asi všichni zde za jedno. Protože nová řada jističů nápadně připomíná jističe SIEMENS, se kterými jsem již také pracoval a nejsou s nimi potíže, doufám, že nová řada OEZ bude stejně kvalitní a vydrží ve výrobě dostatečně dlouho, abychom nemuseli za rok či dva zde zase vést podobné diskuse.

Já sám za sebe zůstávám u jističů FaG - Moeller - Eaton - Schrack a jiné kvalitní výrobky montuji pouze na přání zadavatele. Jističe co fungují jako pojistka odmítám za všech okolností.
Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Radek Luža
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #9 kdy: 23.04.2015, 18:55 »

A heleme se, OEZ není jediný kdo inovací směřuje k nekompatibilit ě a nevzhlednosti  zle


* schneider.jpg (231.6 KB, 1127x845 - prohlédnuto 819 krát.)
Zaznamenáno

kyby sis někdy nevěděl rady s opravou stroje tak vyzkoušej toto "vezmi si sebou krucifix, otevři rozvaděč a spusť : ó zkurvená závado opusť tento stroj a odejdi pryč z této firmy" :-D
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 23.04.2015, 20:42 »

Ale to jsou dvě rozdílné řady iC60 a iDP

Katalog tady
http://www.schneider-electric.cz/documents/product-services/en/product-launch/acti-9/Acti9-katalog-2012.pdf
Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #11 kdy: 23.04.2015, 20:47 »

Dneska jsem jednu nafasoval co by reklamní vzorek... Machanicky to vypadá hodně solidně. Chod strojku mechanicky mile překvapil.
Pak to dám montážníkům na otestování ostatních mechanických parametrů... Zejména jednomu, který dostane za úkol servat šrouby... Tuším, že bude úspěšný... (Ale to u každého zařízení, kde to má za úkol),  takže otázka zní kolik to bude stát úsilí...
Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Jiří Mudra
*
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 25.04.2015, 09:56 »

Jak psal Václav Třetí: jsou to jističe Siemens. K této nové minii zatím moc pozitivního (ale ani negativního) nenapíši. V některých strojích máme jističe Siemens (tedy nové OEZ s jiným potiskem) a výměna/doplnění jsou problémové, neboť Siemensu trvá neuvěřitelně dlouho, než objednaný kus dodají.
Dali jsme tak tento týden šanci OEZ. Uvidíme, jak budou rychlí.
Zaznamenáno

Elektrikář - údržbář §6, §8
Milan Hudec
*
Online Online



« Odpověď #13 kdy: 27.04.2015, 07:07 »

Měl jsem možnost vzorek rozpitvat, mechanicky jsou naprosto v pohodě, další výhodou je bezproblémová výměna na liště tak jako u schneidra, i když tuším že OEZ a jejich dřívější chránič byl první na trhu s touto vychytávkou, jako téměř jediní mají v nabídce chrániče A-G, nicméně nekompabilitou vytvořili tak trochu svět sám pro sebe, do kterého není možno vstoupit bez důvěry.
Zaznamenáno
Jan Werich
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 28.04.2015, 22:36 »

Nové možnosti- low-end řada Siemens- stará  střeva v oprášeném kabátě,  90 mm, pinová spodní svorkovnice ( nutno říci že vždy lepší než vidličková). Na druhé straně nekopatibilita se starými jističi LSN, LPN - nějak se to propojí. Nekompatibilit a s Eaton ( F&G) nejrozšířenšjš í jističe v ČR
Co Siemens nařídí  - OEZ prodává.
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (2)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.059 sekund, 24 dotazů.