Možem prepojiť vstupný N vodic UPS s vystupným ?

(1/3) > >>

bibibo:
Ide mi hlavne o malé výkony UPS, ktoré v režime z batérií majú na výstupe izolovanú sústavu. Môže byť prepojený vstupný neutrál s výstupným ? Stáva sa to keď niekto pripojí malý záložný zdroj do elektrického rozvodu a jednoducho len paralelne na zbernicu neutrálu pripojí vstupný aj výstupný neutrál. Spojený je teda trvalo = aj v režime online a aj v režime z batérií.   

Miroslav Minařík:
Citace: bibibo  29.01.2015, 16:13

Ide mi hlavne o malé výkony UPS, ktoré v režime z batérií majú na výstupe izolovanú sústavu. Môže byť prepojený vstupný neutrál s výstupným ? Stáva sa to keď niekto pripojí malý záložný zdroj do elektrického rozvodu a jednoducho len paralelne na zbernicu neutrálu pripojí vstupný aj výstupný neutrál. Spojený je teda trvalo = aj v režime online a aj v režime z batérií.   

U online (inline) UPS určitě ne!
U primitivní UPS pouze s přepínacím kontaktem je to jedno.

bibibo:
A prečo online nie ? Tak sa mi zdá, že aj online majú v online režime neutral priechodzí a v režime z batérií je izolovaná sústava. To znamená, že ak spojím N vodič s N vodičom siete, tak by sa nemalo nič stať, nakoľko obvod sa nemá kade uzavrieť. Takto to rozumiem ja. Mýlim sa ?

Jiří Schwarz:
Co na to výrobce?
Když vodič N tak síť TN, případně TT.
Splníte u malé UPS požadavek na automatické odpojení od zdroje v případě izolační poruchy?

Tam je to problém! Nehledě na to, že by se to muselo považovat za zdroj v síti TN, a pak není možné spoléhat na zemnicí soustavu "veřejné energetické sítě",  pokud máte vlastní zdroj, měl byste mít i vlastní nezávislou zemnicí síť. A splnit v tomto ohledu požadavek ČSN 33 2000-4-41, ed.2 nebude nic levného, nic jednoduchého.

bibibo:
No, veľmi tej odpovedi nerozumiem. Myslím si, že automatické odpojenie od zdroja v prípade izolačnej poruchy v režime z batérií UPS nerieši. Ak prejde z batérie do online, tak vybaví istič. Tej zemniacej sústave tiež nerozumiem. Veď 3 fazové UPS musia mať prítomný N vodič a využívajú zemniacu sústavu aj v režime z batérií.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana