Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Je možné spínat topení tímto pohybovým čidlem?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je možné spínat topení tímto pohybovým čidlem?  (Přečteno 10327 krát)
Pavel Dan
« kdy: 09.01.2015, 22:22 »

Chtěl bych se zeptat zda je možné toto topení http://www.tvojehobby.cz/konvektor-stiebel-eltron-ck-20-s/ spínat tímto pohybovým senzorem http://www.....cz/zasuvka-s-detektorem-pohybu-100-bila.k552445

Raději bych měl spínač místo zásuvky přímo do krabice, ale nenašel jsem žádný, který by vyhovoval spínanému výkonu.

...
Zaznamenáno
Juraj Rojko
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 09.01.2015, 23:19 »

V principu ano, ale to budete před čidlem každých 5 minut poskakovat aby topení běželo?
Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 09.01.2015, 23:32 »

To je právě ten fígl - pravidelným pohybem se dotyčný zahřeje, a topení může nechat vytažené ze zásuvky, to bude úspora!  Smích
Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Bordac Michal
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 10.01.2015, 12:54 »

Mam dojem, ze Pavel chce zrejme spinat  infra panel v kupelke nech mu neni zima po vyjdeni zo sprchy.
Pavel a pokial chces ovladat kurenie celeho domu bezdotykovo da sa to spravit aj inteligentnejs ie.  S tym cidlom by som kurenie namontoval  niekomu koho sa chcem zbavit bud zamrzne ,alebo umrie od unavy:)
Zaznamenáno
zdenek svestka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



Vždy správný průměr


« Odpověď #4 kdy: 10.01.2015, 23:42 »

Chtěl bych se zeptat zda je možné toto topení http://www.tvojehobby.cz/konvektor-stiebel-eltron-ck-20-s/ spínat tímto pohybovým senzorem http://www.....cz/zasuvka-s-detektorem-pohybu-100-bila.k552445

Raději bych měl spínač místo zásuvky přímo do krabice, ale nenašel jsem žádný, který by vyhovoval spínanému výkonu.

...
jestli myslite tento Stiebel Eltron CK 20 S,je v popisu  plynulé nastavení teploty v rozsahu 0 - 30 °C
Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Online Online



« Odpověď #5 kdy: 11.01.2015, 09:55 »

V principu ano, ale to budete před čidlem každých 5 minut poskakovat aby topení běželo?
Se přiznám, že jsem pohybovku dávno tomu roků instaloval do tělocvičny ale s obrácenou funkcí, funguje to ke spokojenosti, ovládáni je přes stykače.
Zaznamenáno
zdenek svestka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



Vždy správný průměr


« Odpověď #6 kdy: 11.01.2015, 11:16 »

Chtěl bych se zeptat zda je možné toto topení http://www.tvojehobby.cz/konvektor-stiebel-eltron-ck-20-s/ spínat tímto pohybovým senzorem http://www.....cz/zasuvka-s-detektorem-pohybu-100-bila.k552445

Raději bych měl spínač místo zásuvky přímo do krabice, ale nenašel jsem žádný, který by vyhovoval spínanému výkonu.

...
Aby nesepl 10 krat a bylo po nem Mrknutí
Zaznamenáno
Pavel Daniel
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 11.01.2015, 11:41 »

/Jsem zadavatel otázky/

Ano jde o problematicky vytopitelnou koupelnu (protahuje tam),  stavební řešení příčiny je v tuto chvíli nemožné. Teď je tam topný žebřík, který i přes to, že jede non-stop to nedokáže vytopit. Zvyšování výkonu nemá smysl - ekonomický, protože v koupelně jsme v podstatě ve dvou blocích ráno a večer pár minut. Samozřejmě by to šlo přes časové spínací hodiny, ale přece jen náš režim není natolik pravidelný - muselo by jít o delší časové bloky aby se topení s naší přítomností potkalo. Z toho pohledu mě přišlo zajímavější to spínat tím pohybovým čidlem, ale jak jsem tedy pochopil je tady problém s tím spínaným výkonem, že?

Infra topení jsem zvažoval, ale mám obavu, že když budu např. stát u umyvadla a bude mně to svítit na záda tak zepředu mně bude mrznou půlka těla :-). Zkoušel jsem tam ten nejlevnější přímotopný ventilátor a výsledek byl výborný - po pár sekundách tam bylo příjemné teplo, proto jsem si našel ten Konvektor s větrákem, který by na to měl být dobrý.

Samozřejmě nejjednodušší bude nebýt líný a zapínat to a vypínat to ručně, ale ....
Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 11.01.2015, 13:55 »

Já tedy spíše vidím v tom, že já tedy lezu raději do koupelny, která je vytopená. Ne že se začne vytápět až do ní vlezu.

Pokud je váš život v koupelně nepravidelný, tak bych spíše šel, cestou nějakého přímotopu s ventilátorem, a zjistil bych, za jak dlouho ten přímotop ohřeje tu místnost na pohodlnou teplotu a s patřičným předstihem toto topení zapínal.
V jednoduchosti je krása...

Ale POZOR!! Při instalaci v koupelnách bych dával hodně pozor na stanovéní zón dle 332000-7-701 a s tím spojený výběr správného spotřebiče!!
Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Kde se dá sehnat manuál ke spínačkám Grasslin?
 Jaký zvolit typ 3 fázového spínače?
 Ako spínať indukčnú záťaž 24V=?
 Vzpomenete si na teorii co je to spínač?
 Znáte nějaký zásuvkový adaptér pro závislé spínání ??
 Jak na dálku spustit PC s pomocí GSM telefonu?
 Jak funguje bezpotenciálové spínání?
 Ako vyriešiť súčasné zapnutie stroje a odsávania?
 Neznáte výrobce kapalinového spouštěče?
 E-THERM: Tyristorová jednotka EPOWER
 Jaký zvolit stykač (relé) pro spínání spínaných zdrojů?
 Jak snížit proudový ráz pulsního měniče přes vypínač?
 Je pro spínání akumulačního topení vhodnější stykač nebo tyristor?
 Kde sehnat spínací prvek na 32A aby byl co nejmenší?
 Je pro pro spínání 3f motoru lepší stykač nebo pouze spínač?
 Vzpomenete si na montáže vypínačů a zásuvek v dobách s minimálním výběrem?
 Jaký kompaktní spínací modul pro spínání 230V nízkonapěťovým spínačem?
 Proč jsou zářivky spínány přes instalační stykače?
 Existuje spínací zásuvka s jednoduchým manuálním režimem?
 Jak správně navrhnout a zapojit SSR pro spínání topných rohoží?
 Jak spínat elektrokotle dle dat z modbus/rs485 rozhraní FVE měniče?
 Znáte nějaký bezdotykový spínač místo vypínače?
 Jaký zvolit spínací člen pro elektrické podlahové topení?
 Jakou logikou zvolit pro volbu stykače pro 1f motor 1,6kW?
 LIVE EATON: Spínáme různé druhy zátěží
 Je možné pro spínání zásuvek použít běžné instalační relé s proudem 20A?
 K čemu použít spínané zásuvky NETIO PowerBOX 3PE
 Mohu spínat 12V DC se stykačem na střídavé napětí?
 Jak vypočítat dobu sepnutí jističe?
 Znáte charakter zátěží a čím se spíná?
 Jak vybrat SSR pro spínání LED osvětlení?
 EH#: Dvojkov, bimetal (1970)
 Jak kdysi vypadaly vypínače a přepínače pro zvláštní účely?
 Poznáte spínací rozvaděčové přístroje na obrázku?
 Jaké typ relé zvolit pro spínání zářivek?
 Jak automaticky sepnout odsavač pilin při zapnutí libovolného ze tří 3f strojů?

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.051 sekund, 23 dotazů.