Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Zaměstná někdo ženskou v oboru elektro?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Zaměstná někdo ženskou v oboru elektro?  (Přečteno 7879 krát)
eva-cz
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 28.12.2014, 20:27 »


Jsem v 9. třídě a rozhoduji se kam jít dál.
Nejvíce se mi líbí obor Mechanik instalatérskýc h a elektrotechnic kých zařízení.
Tento obor se vyučuje na SŠT ZELENÝ PRUH v Praze.
http://www.zelenypruh.cz/subdom/skola/studijni-obory-4-lete/mechanik-instalaterskych-a-elektrotechnickych-zarizeni.

Elektro a technika mě baví a chápu to.
Další důvod proč tento obor je že technici jsou žádaní a moc lidí se tomu věnovat nechce alespoň z mého okolí.
Problém vidím ale v tom že bych nemusela sehnat zaměstnavatele který by byl ochoten zaměstnat holku.
Jak se na to díváte vy?
V Německu je to zcela běžné že se tam narazí na ženskou strojvedoucí, elektrikářku atd. A právě z Německa k nám přišel obor který jsem zmiňovala, to tak jen mimochodem Smích
Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #1 kdy: 28.12.2014, 21:12 »

U nás před čtvrt stoletím v dílnách ženský běžně drátovaly rozvaděče.
Nevidím v tom žádný problém.
Samozřejmě předsudků je všude plno ale to postupně mizí s vymírajícími dinosaury ...

Ba naopak to může být skvělá konkurenční výhoda!
Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 28.12.2014, 21:20 »

Těžko si umím představit ženskou, jak celej drží v ruce kango nebo drážkovačku a dělá drážky. Stejně tak kopání výkopu.
Naopak, zase v nějaké administrativn ě technické činnosti si ženskou představit umím, příprava shánění materiálu atp... s tím, že ženský mají většinou větší smysl pro pečlivost, tak by to mohlo býti výhodou. Zase v této pozici je veliká nevýhoda pokud je člověk nepolíben praxí, tak je občas potřeba materiál co "na papíře" není a montér co má nějakou praxi za sebou, tak takovýhle věci nakupuje automaticky...
Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 28.12.2014, 21:25 »

Jenže ony mají něco ......... do sebe?
Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 28.12.2014, 21:26 »

Ano, mají jisté přednosti Úsměv
Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 28.12.2014, 21:32 »

Ano, mají jisté přednosti Úsměv
Když za mne budeš sekat drážku, platim pivo já, když za ni, bude ti potěšením ji na pivo pozvat
Zaznamenáno
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #6 kdy: 28.12.2014, 21:36 »

Jsem přesvědčen, že není problém, doba kdy se společnost dělila na muže a ženy je dávno ta tam, nyní postačuje rozdělení na ty schopné a ty druhé.
Vždy je ale důležité se snažit vybrat obor, kde není konkurence, tuto specializaci si zvolit jako hlavní a mít nějaké další, pokud by v té hlavní začalo být těsno.
Pokud byste se přesto setkala s předsudky, pamatujte si, že je mají hlavně lidé bez perspektivy a tak s nimi nemá moc smysl ztrácet čas.

PS: Kolegy bych rád upozornil, že vzhledem k 9. třídě nejsou jejich poznámky vhodné a v tomto případě bych při intervenci jejího otce možná i pomohl.
Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 28.12.2014, 21:45 »

U nás před čtvrt stoletím v dílnách ženský běžně drátovaly rozvaděče.
...
Na telefonních ústřednách dělalo žen dost, opravy a seřizování voličů a podobné činnosti...
V Tesle Nýřany, kde části těchto ústředen montovali, dělali většinou ženy (asi jsem měl napsat dělaly)
Možná mají jiný přístup, možná jsou pečlivější...

Takže já v tom vidím jen jeden možný problém - spolužáci se o ni poperou  Smích
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 28.12.2014, 22:04 »

Hm, tak vážně, znám několik elektrikářek konajících cca. to o čem píše tazatelka, na rozdíl od H.Hájka nejsem přesvědčen že rovnoprávnost existuje, nebo že jí bude v budoucnu více, je to celkem risk, zkuste si chlapi představit jak v nějaké fabrice navlíkáte v ženském kolektivu nitě do stavů, fakt nevím.
Zaznamenáno
Zdeněk Mazač
*
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 28.12.2014, 22:14 »

Rovnoprávnost nikdy nebyla a nebude i vzhledem k tomu, že i některé ženy si jí nepřejí  Úsměv
Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #10 kdy: 28.12.2014, 22:35 »

Elektrikářská branže je široká. Představa, že se každý elektrikář nutně musí poprat s kangem, je mylná.

U nás na severu pracuje revizní technička (Jarda Kořínek jí bude znát).

Umím si představit ženský ruce ve výrobě a oživování strojů, budou lepší, než ty chlapský.

A to nemluvím o malých napětích, v telekomunikací ch.

Děvče, jděte do toho. Moc žen tam není, budete "pozitivně diskriminována" a jestli vás to opravdu zajímá, je to obor, který vás uživí.
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.047 sekund, 22 dotazů.