Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Máte někdo praktickou zkušenost s Mastech MS6818?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Máte někdo praktickou zkušenost s Mastech MS6818?  (Přečteno 8487 krát)
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« kdy: 06.11.2014, 10:57 »

Uvažuji o nákupu, ale jsem takový váhavý nákupčí, tak bych potřeboval popostrčit, jesti ano nebo ne.
Znáte někdo osobně tenhle vyhledávač, a pokud ano, můžete ho doporučit?
Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Milan Otras
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 08.11.2014, 20:12 »



Vôbec by som neodporúčal.Pr ed niekoľkými rokmi som si zakúpil podobný lokátor káblov od Fluke (medzi výrobcami meracích prístrojov  je to asi špička) stál cca 800 € http://eshop.micronix.sk/meracia-technika/revizne-pristroje/hladanie-triedenie-a-dlzka-kablov/pristroje-pre-hladanie-kablov/fluke-2042.html a napriek tomu že sme sa s kolegom veľmi intenzívne snažili nájsť kábel k vypínaču s týmto meracím prístrojom to nebola šanca. Nemyslím že by to lepšie zvládol váš vitipovaný lokátor.Pri hladaní káblov sú isté fizikálne javy ktoré bežné meracie prístroje nedokážu zvládnúť
Zaznamenáno
Zdeněk Mazač
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 08.11.2014, 20:58 »

Zkoušel jsem různé lokátory, ale nakonec jsem zjistil, že at se použije cokoliv, nikdy to není úplně to pravé, vždy to chce zkušenost, odhad.......
A protože mám Metrel XA a ten má také zdroj signálu a lze ho použít jen se sondou z Line Tracer MI 2093, zvolil jsem tento lokátor.
Lokátor na otestování mohu zapůjčit.
Zaznamenáno
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #3 kdy: 09.11.2014, 18:07 »

Já mám Metrel AT, tam jde připojit lokátor taky, ale neznám nikoho, kdo by ho používal.
Jaké máte zkušenosti, co se týče spolehlivosti vyhledání podle hloubky uložení apod.

Cenově to vyjde podobně jako ten Mastech, ale propagační texty toho Mastechu z něj dělají něco lepšího, tak bych potřeboval nějaké srovnání.
Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Zdeněk Mazač
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 09.11.2014, 22:59 »

Nelze takhle jednoznačně odpovědět, do hry vstupuje mnoho faktorů. Občas se mi osvědčila i selektivní sonda, která se dá připojit přímo na vyhledávací část.
Na hledání kabelů občas použiju detektor kovu GMS 120Professiona l přepnutý na kovy, je to lepší, než když je přepnutý na hledání kabelů. Ale i tohle je o zkušenosti.
Zaznamenáno
Roman Smékal
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #5 kdy: 10.11.2014, 08:46 »

Rozhodující je na co chcete přístroj skutečně používat.
Každé zařízení má svoji oblast použití a z toho plynoucí omezení.
Já osobně nemohu souhlasit s názorem, že Fluke 2042 je špatný přístroj, měl jsem tu možnost s ním měřit a vždy se jedná spíše o chybné uvažování nás uživatelů vzhledem k fyzikálním principům a jevům než o chybně fungující přístroj. Velice častou chybou lidí, je, že připojí oba póly do jedné zásuvky, doporučuji druhý zemní pól připojit tak jak doporučuje výrobce nejlépe na jiný zásuvkový okruh. Tím nedojde k odečítání generovaného signálu vlivem průchodu tam i zpět jedním kabelem.
Fluke 2042 je možné připojit pod napětím na vyšší hodnotu napětí, tedy přímo na 400V což je výhoda a můžete využít případně více vysílačů... otázkou je, zda to vy využijete.
Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #6 kdy: 10.11.2014, 09:52 »

Citace
Já mám Metrel AT, tam jde připojit lokátor taky, ale neznám nikoho, kdo by ho používal.

To už měli starší Instaltesty.
Já jsem sondu koupil už před nějakými 10 lety a použil jsem ji max 3x....
Tzv. MERTEL lokátor. Impulsy vysílá měřák.
Něco jsem našel, co jsem potřeboval.Ale zase žádný zázrak.
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #7 kdy: 10.11.2014, 18:32 »


Vôbec by som neodporúčal.Pr ed niekoľkými rokmi som si zakúpil podobný lokátor káblov od Fluke (medzi výrobcami meracích prístrojov  je to asi špička) stál cca 800 € http://eshop.micronix.sk/meracia-technika/revizne-pristroje/hladanie-triedenie-a-dlzka-kablov/pristroje-pre-hladanie-kablov/fluke-2042.html a napriek tomu že sme sa s kolegom veľmi intenzívne snažili nájsť kábel k vypínaču s týmto meracím prístrojom to nebola šanca. Nemyslím že by to lepšie zvládol váš vitipovaný lokátor.Pri hladaní káblov sú isté fizikálne javy ktoré bežné meracie prístroje nedokážu zvládnúť

Tak to s vámi nesouhlasím.

Mám obdobný přístroj, dokonce dle foto je hodně podobný, a za dobu užívání jsem s tímto hledačem velice spokoje. Kabelový propoj mezi skříní HDS a elektroměrovým rozvaděčem, navrtaly zateplovači fasády na 5 ti místech. Našel jsem všech 5 poškození.
Samozřejmě má svá omezení, například najít poškození kabelu v sádrokartonové konstrukci, je nemožné.
Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.05 sekund, 22 dotazů.