Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Jak najít přerušenou žilu v kabelu v zemi hledačkou Metrawatt cable cop 300?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak najít přerušenou žilu v kabelu v zemi hledačkou Metrawatt cable cop 300?  (Přečteno 10069 krát)
Petr Pavlíček 1
*
Offline Offline



Opravy a údržba strojů, RT E2A


« kdy: 23.06.2014, 21:08 »

Byl jsem požádán o nalezení přerušeného vodiče v kabelu AYKY 4x16. Kabel je položen volně v zemi  Smutek Jedna fáze je přerušená. Nasadil jsem hledačku cable cop 300, měřil uzavřenou smyčkou. Postupoval jsem podle návodu. Jednu sondu jsem dal na přerušený vodič, druhou na ostatní vodiče spojené se zemí. Jenže signál byl velice utlumený a to až tak, že byl pouze, když jsem hledačku přiložil přímo ke kabelu. Když jsem měřil dobrý vodič, signál byl velice silný a bez problémů jsem vytrasoval kudy kabel vede pod zemí.
Nedokážu si tento jev vysvětlit. Myslel jsem si, že připojím hledačku a v místě přerušení vodiče hned poznám rozdíl v signálu.
Máte někdo s tímto vyhledáváním podobné zkušenosti?
Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #1 kdy: 23.06.2014, 21:57 »

Byl jsem požádán o nalezení přerušeného vodiče v kabelu AYKY 4x16. Kabel je položen volně v zemi  Smutek Jedna fáze je přerušená. Nasadil jsem hledačku cable cop 300, měřil uzavřenou smyčkou. Postupoval jsem podle návodu. Jednu sondu jsem dal na přerušený vodič, druhou na ostatní vodiče spojené se zemí. Jenže signál byl velice utlumený a to až tak, že byl pouze, když jsem hledačku přiložil přímo ke kabelu. Když jsem měřil dobrý vodič, signál byl velice silný a bez problémů jsem vytrasoval kudy kabel vede pod zemí.
Nedokážu si tento jev vysvětlit. Myslel jsem si, že připojím hledačku a v místě přerušení vodiče hned poznám rozdíl v signálu.
Máte někdo s tímto vyhledáváním podobné zkušenosti?

Tak zkus měřit otevřenou smyčku Úsměv
Jak hluboko je ten kabel v zemi?
Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 24.06.2014, 08:01 »

Co to udělá, když se připojí na druhý konec kabelu?
Pokud je místo přerušení blízko jednoho konce, hledá se to špatně.
Jak je kabel dlouhý?

Když je k dispozici nějaký "lepší" přístroj pracující na principu odrazu signálu, měl by ukázat "jak daleko je to od konce".
Pak už jen v okolí místa vytipovat jestli se tam něco nestalo při pokládce, jestli se tam něco nedělalo po pokládce,... Procházejícím proudem by se zodpovědně dimenzovaný a jištěný kabel přerušit neměl.
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Petr Pavlíček 1
*
Offline Offline



Opravy a údržba strojů, RT E2A


« Odpověď #3 kdy: 24.06.2014, 15:17 »

Co to udělá, když se připojí na druhý konec kabelu?
Pokud je místo přerušení blízko jednoho konce, hledá se to špatně.
Jak je kabel dlouhý?

Kabel je dlouhý 200m.
Na druhý konec jsem ještě neměl možnost měřák připojit - přívod od hodin.
Už mám domluveno z eon odblombování, tak budu zkoumat dál.

Procházejícím proudem by se zodpovědně dimenzovaný a jištěný kabel přerušit neměl.
No za to bych také ruku do ohně nedal.
Kabel je tam cca 40 let zakopaný volně v dosti kamenité zemi. Kvúli záplavám a následnému pohybu půdy je místy jen 15cm v zemi.
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.047 sekund, 22 dotazů.