Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Jak mám vyrobit blikající reklamu ze zářivkových těles?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak mám vyrobit blikající reklamu ze zářivkových těles?  (Přečteno 8820 krát)
Tomáš Krajczy
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 14.02.2014, 15:35 »


Chtěl bych si vyrobit blikající reklamu na svůj podnik.
Reklama by měla být podsvícená, asi nejlépe led zářivkami, kvůli spotřebě.
Moje představa je, že v jedné části reklamy budou zářivky svítit permanentně a ve druhé budou blikat.

Nevím jaký budu potřebovat materiál na výrobu.
Chtěl bych reklamu zapojit prodlužovákem do zásuvky, takže nějaké trafo, tlumivky, startéry.
Prosím poraďte mi, budu vděčný za každou radu, která povede k dosažení touženého výsledku.)
Zaznamenáno
Jozef BABJAK
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 14.02.2014, 20:28 »

Venujte sa svojmu podniku, zarobte peniaze, a za ne nechajte reklamu zhotoviť profesionálom. Jednak aj oni potrebujú z niečoho žiť, jednak ak budete v base, lebo váš vytúžený výrobok niekoho zabije, nebudete svojmu podniku ani svojej rodine veľmi platný.
Zaznamenáno
Ludvík Kubík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 14.02.2014, 20:51 »

Chtěl bych reklamu zapojit prodlužovákem do zásuvky...
Naprosto souhlasím s předchozí odpovědí. Navíc tento váš záměr se mi vůbec nelíbí. V předchozím příspěvku jste dostal odpověď, která opravdu povede k dosažení touženého výsledku.
Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #3 kdy: 15.02.2014, 09:42 »

Souhlasím s příspěvky kolegů.
Na internetu najdete spousty firem, které se soustředí vyloženě na výrobu reklamních panelů. Jistě vám rádi navrhnou nějaké cenově přijatelné řešení.
Zde není prostor pro kutilství a bastlení.
Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Martin H.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 15.02.2014, 10:30 »

Nevím jaký budu potřebovat materiál na výrobu.
Chtěl bych reklamu zapojit prodlužovákem do zásuvky, takže nějaké trafo, tlumivky, startéry.
Prosím poraďte mi, budu vděčný za každou radu, která povede k dosažení touženého výsledku.)

A skúsim vás odhovoriť aj inak. Ak má vaša vlastná firma rásť, potrebujete úlohy delegovať. Nie ste predsa časový milionár, ktorý môže venovať problematike plno času len kvôli jednej blikajúcej reklame.

P.S. moje príspevky sú nudné  Smutek,  to strašenie basou a mŕtvolou bolo ako od Dobšinského


Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #5 kdy: 15.02.2014, 11:19 »

Citace
Chtěl bych reklamu zapojit prodlužovákem do zásuvky,

 Škleb Škleb Škleb Škleb Škleb
Asi se chystáte na ISO ! Škleb Škleb Škleb

Takových majitelů firem znám! Chytří jak orloj, základní věci jim unikají pod rukami ! Pláč

Elektrika není pekařství! To si alespoň uvědomte!
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 15.02.2014, 14:00 »

Strýček Gůgl mi na heslo "výroba reklamního osvětlení" dal několik zajímavých tipů na profesionály, kteří s tím mají zkušenosti.
Především pokud to bude venku, tak bych to nedoporučoval přes zásuvku, spíše bych preferoval pevné připojení, asi by nebylo špatné použít i možnost přepínání mezi ručním a automatickým spínáním.

I když vím o místě, kde "výrobce piva" pověsil na zeď reklamní panel a do místnosti zavedl CYKYnu.
Pak přišel "elektrikář  box",  dal na CYKYnu vidlici a vysvětlil obsluze, ať to při zapínání do zásuvky moc neohýbá...  zle

toho smajlíka pro box by to chtělo ještě jednoho, aby z něj bylo jasné, že by si ránu někdo zasloužil, aby se "probral"...
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
David Bohatec
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 16.02.2014, 02:00 »

(Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!)
celkově musím souhlasit z ostatními.

Reklamy dělám 12 roků. Doma na koleně neuděláte design, protože nemáte zkušenosti a v reklamě jde především o image.
(mimochodem ceny tisku jsou staženy na min. ve srovnání z cenami 10 let zpět)

Pokud si chcete hrát je jistě také řešení, aby to bylo bezpečné.
Udělejte to z led pásů (zalitých) jsou flexibilnější než trubice. (zákoutí, křivky)

Uvnitř bude mít rozvaděč se zdrojem a ovládáním a bůh ví s čím vším do reklamy vám pude 12V Bezpečné napětí. Můžete blikat měnit barvy, programy přechodů....

Vy si budete hrát a v bezpečí a nebo NE?(kolegové) tanecek
Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 16.02.2014, 08:01 »

Pozor na to, většina napaječů  pro  LED sice produkuje malé napětí, ale ne bezpečné.Už jsem zažil za takovým to zdrojem na obou pólech 12V vývodu 230V proti zemi, a přitom vše fungovalo....
Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
David Bohatec
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 16.02.2014, 08:36 »

Pozor na to, většina napaječů  pro  LED sice produkuje malé napětí, ale ne bezpečné.Už jsem zažil za takovým to zdrojem na obou pólech 12V vývodu 230V proti zemi, a přitom vše fungovalo....
Souhlasím v životě je možné vše
a elektrika je součástí života. Taky mi to jeden pofidérní zdroj udělal. Tak tedy oddělovací tranformátor. SELF. Pak už to bude bezpečné?
Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #10 kdy: 16.02.2014, 11:04 »

... SELF. ...
Proč SELF?  zle

Kdo má problém i s jednou ze základních "zkratek",  by měl přemýšlet, jestli je vhodné, aby do elektriky zasahoval!!

V jako Voltage (napětí)
LV jako Low Voltage (nízké napětí)
ELV jako Extra Low Voltage (malé napětí)
SELV jako Safety Extra Low Voltage (malé bezpečné napětí)
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Petr M
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 16.02.2014, 22:01 »

Pozor na to, většina napaječů  pro  LED sice produkuje malé napětí, ale ne bezpečné.Už jsem zažil za takovým to zdrojem na obou pólech 12V vývodu 230V proti zemi, a přitom vše fungovalo....

Napětí je jenom jedna strana mince. Kdysi jsem dělal panel z LED a musel jsem to vydrátovat šestkama, aby tam byly rozumný úbytky... Myslíte, že má tazatel rád buřty pečený nad PVC?  Smích
Zaznamenáno

Jsem programátor jednočipů, zaměřený na automatizaci. Se zájmem o silnoproud od pěti let, maturitou elektro a papírama na to, abych mohl svůj výtvor legálně otestovat pod napětím do 1kV...
David Bohatec
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 17.02.2014, 00:22 »

Proč SELF?  zle

Kdo má problém i s jednou ze základních "zkratek",  by měl přemýšlet, jestli je vhodné, aby do elektriky zasahoval!!

V jako Voltage (napětí)
LV jako Low Voltage (nízké napětí)
ELV jako Extra Low Voltage (malé napětí)
SELV jako Safety Extra Low Voltage (malé bezpečné napětí)


Pardon pane Schwarz, 
ale těď mám z toho totální guláš Šok.
Celkově mi šlo o to(v tomto tématu),  aby to bylo maximum bezpečnosti. Domnívám se, že to jsou právě sítě SELF PELF.
Hodnota malého napětí v prostorách zvl. nebezpečných na živých částech při DC je 25V a tam bude cca12V Tak to mám ještě rezervu ne? Nebo to je vše jinak? podivej
Zaznamenáno
Michael Tejčka
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #13 kdy: 17.02.2014, 01:17 »

V první řadě je jinak Vaše označení zdroje malého bezpečného napětí, tudíž by jste tento výmysl měl opravdu svěřit někomu, kdo tomu rozumí...
Zaznamenáno

.... taky už se tak často šroubovákem v uchu nešťourám, ale punk poslouchám pořád ....
David Bohatec
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 17.02.2014, 08:33 »

V první řadě je jinak Vaše označení zdroje malého bezpečného napětí, tudíž by jste tento výmysl měl opravdu svěřit někomu, kdo tomu rozumí...

Zdá se, že se to nějak zamotává. Jaké je tedy to označení? Do včerejška sem se domníval, že v tom mám jasno. Jak to tedy je?
Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #15 kdy: 17.02.2014, 08:43 »

Zdá se, že se to nějak zamotává. Jaké je tedy to označení? Do včerejška sem se domníval, že v tom mám jasno. Jak to tedy je?
SELV
Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #16 kdy: 17.02.2014, 08:44 »

Zdá se, že se to nějak zamotává. Jaké je tedy to označení? Do včerejška sem se domníval, že v tom mám jasno. Jak to tedy je?
Umíte číst?
Proč SELF?  zle

Kdo má problém i s jednou ze základních "zkratek",  by měl přemýšlet, jestli je vhodné, aby do elektriky zasahoval!!

V jako Voltage (napětí)
LV jako Low Voltage (nízké napětí)
ELV jako Extra Low Voltage (malé napětí)
SELV jako Safety Extra Low Voltage (malé bezpečné napětí)

Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #17 kdy: 17.02.2014, 09:34 »

Proč SELF?  zle

Kdo má problém i s jednou ze základních "zkratek",  by měl přemýšlet, jestli je vhodné, aby do elektriky zasahoval!!

V jako Voltage (napětí)
LV jako Low Voltage (nízké napětí)
ELV jako Extra Low Voltage (malé napětí)
SELV jako Safety Extra Low Voltage (malé bezpečné napětí)


Nojo, když ale to "SELF" se tak nějak vnutí samo (podle vzoru self-made). Vím dobře, co to znamená, ale určitě bych to ve svých textech alespoň jednou někde našel.

Kdysi se to překládalo takto:
PELV - napětí Pracovně Elektricky Limitované Výše
FELV - napětí Funkčně Elektricky Limitované Výše
SELV - napětí SELV (tady nikdo nic nevymyslel).
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.029 sekund, 21 dotazů.