Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Neznáte hodnotu kondenzátorů ve spínacích hodinách SPH-Q?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Neznáte hodnotu kondenzátorů ve spínacích hodinách SPH-Q?  (Přečteno 8309 krát)
Radek Luža
*
Offline Offline




WWW
« kdy: 30.01.2014, 16:59 »

Nemá náhodou někdo rozebrané spínací hodiny SPH-Q? Potřeboval bych hodnotu dvou keramických kondenzátorů, zub času si vyhlodal hodnotu.
Zaznamenáno

kyby sis někdy nevěděl rady s opravou stroje tak vyzkoušej toto "vezmi si sebou krucifix, otevři rozvaděč a spusť : ó zkurvená závado opusť tento stroj a odejdi pryč z této firmy" :-D
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 30.01.2014, 17:33 »

Nebude jednodušší vyměnit celé hodiny?
Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #2 kdy: 30.01.2014, 17:47 »

To nemá cenu opravovat !
Jak píše kol. Rotrekl....
Kolečka budou už zubem času mít vůli a pak čas jde mimo!!
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Radek Luža
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #3 kdy: 30.01.2014, 17:49 »

Myšlenka je to dobrá a taky bych to tak realizoval ale tyto hodiny mi dal kamarád na opravu a používá je v kombinaci se stykačem na přitápění nějakým ohřívadlem v zimovišti pro papoušky. A vzhledem k tomu že takových kondíků mám doma ze staré éry dosti tak by bylo pro tento účel nejlevnější řešení opravit tyto hodiny.

Ovšem pokud neseženu hodnoty tak mu samozřejmě doporučím koupit nové hodiny.

TO: František Šohajda
V tomto případě čas není třeba tak přesný
Zaznamenáno

kyby sis někdy nevěděl rady s opravou stroje tak vyzkoušej toto "vezmi si sebou krucifix, otevři rozvaděč a spusť : ó zkurvená závado opusť tento stroj a odejdi pryč z této firmy" :-D
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #4 kdy: 30.01.2014, 18:43 »

Myšlenka je to dobrá a taky bych to tak realizoval ale tyto hodiny mi dal kamarád na opravu a používá je v kombinaci se stykačem na přitápění nějakým ohřívadlem v zimovišti pro papoušky. A vzhledem k tomu že takových kondíků mám doma ze staré éry dosti tak by bylo pro tento účel nejlevnější řešení opravit tyto hodiny.

Ovšem pokud neseženu hodnoty tak mu samozřejmě doporučím koupit nové hodiny.

TO: František Šohajda
V tomto případě čas není třeba tak přesný





Tak to jste měl napsat....
Někde jsem viděl hodiny do zásuvky -mechanické asi za 70 .-Kč....oprava bude určitě stát min. 3x tolik jako ty nové.... tanecek tanecek

V běžné elektře jsou za 100.-Kč v každém zapadlém městečku... Mrknutí

Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 30.01.2014, 19:57 »

Nemá náhodou někdo rozebrané spínací hodiny SPH-Q? Potřeboval bych hodnotu dvou keramických kondenzátorů, zub času si vyhlodal hodnotu.

Pokud mne pamet nesali, tak ten bliz k zennerce ma 15 pF a ten druhy 5,6 pF. Elektrolyt ma 220 uF na 6,3V a vymenil bych i ten, ma sva leta...
Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 30.01.2014, 22:55 »

Jestli se nepletu nějaké spínací hodiny SPH-Q se mi válejí doma... A jsou volné, funkční.
Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 31.01.2014, 07:47 »


   Spínací hodiny SPHQ mají více verzí, nejčastěji v nich bývá IO z produkce RFT (býv. NDR) U114D a k tomuto provedení není problém dohledat doporučené zapojení s hodnotami součástek v katalogu polovodičů TESLA, kde byl jako dovozový typ uveden.

                  IO                                                         U114D (DIL 10)
                  Krystal:                                         4,194304 MHz
                  Pevná kapacita                                        20 pF  (16 až 24, v SPHQ obv. 22)
                  Vyvažovací kapacita                       10 až 40 pF  (kapacitní trimr)
                  Kondenzátor v obvodu motorku              47 uF  (elektrolyt)

   Pak bylo také provedení s U116D, kde je minimum změn, liší se pouze:

                  IO                                                          U116D (DIL 10)
                  Krystal                                                32,768 kHz
                  Pevná kapacita                                          27 pF

   Snad poslední provedení bylo osazeno IO 1466HO od Eurosil:

                  IO                                                         1466HO (DIL Super!
                  Krystal                                                 32,768 kHz
                  Pevná kapacita                                           12 pF
                  Kondenzátor v obvodu motorku                220 uF (elektrolyt)
                  Vyvažovací kapacita (trimr) použit není

Hodinky chodí obvykle velice přesně, pokud ne, je chyba v kapacitním trimru, který býval keramický a v případě montáže přístroje venku nebo v jiném vlhkém místě měnil kapacitu v závislosti na aktuálním zvlhnutí, náprava je jednoduchá, vyměnit ho za moderní plastový typ. Mechanika hodinek je sice z plastu, ale zásadní problémy s ní  nejsou. Já používám asi 30 let jeden kus doma a mimo výměny akku nebyly opravovány a chodí velice přesně, odchylka bývá asi 1 min za půl roku.

Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.05 sekund, 22 dotazů.