Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Je chránič Eaton PF7 a PXF na stejné úrovni?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je chránič Eaton PF7 a PXF na stejné úrovni?  (Přečteno 8891 krát)
Ondřej Šebesta
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« kdy: 29.01.2014, 12:56 »



Cena oproti klasickému PF7 je výrazně nižší, tak by mě zajímalo, jestli jsou z provozního hlediska na stejné úrovní. V archivu jsem našel  dotaz týkající se možnosti použití tohoto chrániče v ČR, ale bohužel tam nemám přístup.
Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #1 kdy: 29.01.2014, 14:40 »


Cena oproti klasickému PF7 je výrazně nižší, tak by mě zajímalo, jestli jsou z provozního hlediska na stejné úrovní.

Co máte na mysli tou "stejnou úrovní"? Myslíte nějaký konkrétní parametr? Nebo design? Nebo?
Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Hynek Čermák
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #2 kdy: 29.01.2014, 14:43 »

Chrániče PFX jsou totožné s chrániči PF7 (stejný výrobce, stejné parametry) - pouze dovoz Německo. Každý výrobek má CE certifikát pro Evropskou unii.

viz zde:
http://proudove-chranice.reklama/moeller-eaton-proudovy-chranic-pxf-40-4-003-pf7-236776/specifikace/#section
Zaznamenáno
Ondřej Šebesta
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 29.01.2014, 14:46 »

Myslím spíš technickou spolehlivost. Pokud jsou v podstatě stejné a cena se liší cca kolem 400 kč,  což je docela dost, tak v čem by mohl být rozdíl. Chrániče PF7 mám ověřené,  tak mě zajímalo, jak si vedou ty PXF.
Zaznamenáno
Hynek Čermák
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #4 kdy: 29.01.2014, 14:48 »

Chrániče PFX jsou totožné s chrániči PF7 (stejný výrobce, stejné parametry)
Zaznamenáno
Ondřej Šebesta
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 29.01.2014, 14:54 »

Chrániče PFX jsou totožné s chrániči PF7 (stejný výrobce, stejné parametry)

Odpovídal jsem na předchozí odpověď pana Minaříka, jen sem to necitoval a mezitím jste sem napsal vy. Takže se neptám znovu. Jinak se jedná o chrániče PXF, nikoli PFX, jak píšete.
Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #6 kdy: 29.01.2014, 15:03 »

Myslím, že dotazu rozumím.

Oba přístroje vyrábí firma Eaton. Zatímco typ PF7 je původem výrobek firmy Telemecanique, přístroj PXF je výrobek jiné firmy. Rozdíl v kvalitě neumím posoudit.

V roce 2005 vydala tehdy ještě firma Moeller prohlášení o tom, že přístroje PXx nemají v ČR povinnou atestaci pro stavební výrobky, tudíž je nelze uvést na trh.

V tomtéž roce vyšla novela nařízení vlády (č. 312/2005 Sb),  která zanechala ve stavebních výrobcích pouze kabely a zásuvky. Z toho důvodu lze nyní tento chránič (má CE) montovat bez obav.
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 30.01.2014, 09:42 »

Řada PXF je určena pro německý trh, takže tam bych strach z kvality neměl...
A není to jediná "jiná řada než česká",  kterou Moeller/Eaton nabízí.

Koukněte např. na chránič CFI6-25/2/003 nebo na jistič CLS6-B16 (nabízí obchod TME). Je to pro Polský trh? Nebo Rakouský? A je to taká stejná kvalita?

A vede něco výrobce k tomu, aby měl "několik verzí" výrobku, který by měl být stejný, měl by splňovat stejné základní požadavky?
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.035 sekund, 22 dotazů.