Jak zapojit u prodlužovačky nová barevná značení na stará?

(1/2) > >>

Tom THiX:
Na chate jsem chtel pripojit na cokoladu prodluzovacku,
ale kabel ma 3 draty (cerny, hnedy, sedy) a kdyz jsem urizl prodluzovacku, tak tam je modry, hnedy, zlutozeleny.
Chci jsi natahnout do kulny zasuvku.
Cerna je L1 hneda L2 seda L3.
A nevim ktery drat k cemu pripojit a nerad bych vyhorel.

Jan Franěk:
Použité barvy vodičů - hnědá ,  černá ,  šedá - jsou špatně. Tyto barvy nesmí být použity k tomuto účelu. Při záměně vodičů hrozí mnohem horší věci, než požár!

Vlastně celý tento dotaz je špatně. Není dovoleno "prodlužovat" jakékoliv přívody tímto způsobem. Pprodlužovačku jste si sám znehodnotil uříznutím jednoho konce. Kupte si jednu dlouhou a pořádnou, nebo dvě kratší, které budete dle potřeby na sebe napojovat. ALe tím, že je do sebe zasunete. Jen proboha ne pomocí čokolády.  (norm)

Dušan Davídek:
Na tuto zmatenou otázku nečekejte seriozní odpověď ve stylu zapoj tak a tak.
Jediné co se dá poradit je kontaktovat elektrikáře, který vše na místě vyřeší odborným a hlavně bezpečným způsobem !

František Šohajda:
Na čokoládu zapojují prodlužky jen burani ! (zle)


Citace

A nevim ktery drat k cemu pripojit a nerad bych vyhorel.

Proto raději nic nechytejte do rukou !

Jan Franěk:
Citace: Dušan Davídek  01.12.2013, 10:26

Jediné co se dá poradit je kontaktovat elektrikáře, který vše na místě vyřeší odborným a hlavně bezpečným způsobem !


A ten je jaký?

Podle mě jediný možný je- vzít štípačky a zrušit podobný bastl tak, aby byl k nepoužití. K tomu nepotřebuje zvát elektrikáře.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana