Co dále s vyhláškou 50/78? Nic, prostě skončila?

(1/8) > >>

tonda_ad:

Nejsem vyučen v oboru elektro, jen v tom mnoho let pracuju, stále sleduji co je nového, nikdo nepochybuje že tuto profesi ovládám.

Pro zarputilé obhájce vyhl.50/78 živnostenský úřad nemůže vyžadovat §8 vyh. 50/78 protože §5 zák. 174/1968 byl zrušen v roce 2006. Takže mám vyřízený živnostenský list "Montáž, opravy, revize a zkoušky elektrického zařízení. Stačí k tomu garant a potvrzení o praxi min. 2 roky.
Jak jsem tady četl názory na 5Oku, v dnešní době je to ve většině případu jen velký kšeft. Dle našich zákonu je Vyhl. 50/78 neplatná, a může si k tomu říkat kdo co chce.

Bohužel, na druhou stranu je smutné, že se s tím tolik roků nic nedělá, nezajímá to ani TIČR aj. ,něco podobného tu chybí, jen ne proboha nějaký paskvil.
Jak často slýcháme od právníků , ,neznalost zákonů neomlouvá,,  nikoho a věřte mi, že si mě ještě nikdo nedovolil vyhodit ze stavby nebo opravy, že nemam §8.

Jiří Buben:
Citace: tonda_ad  28.10.2013, 17:13

Dle našich zákonu je Vyhl. 50/78 neplatná, a může si k tomu říkat kdo co chce.


Můžete mi zdělit jakým předpisem byla vyhláška 50/1978 Sb. zrušena? Prosím konkrétní předpis a paragraf ve kterém je výslovně uvedeno zrušuje se.

A kdo bude vlastníkem oprávnění od TIČRu? Ten odborný garant o kterém píšete? Zeptejte se raději právníků a na TIČRu či SUIP. Jsem zvědav co vám odpoví. Pak to sem vyvěste. Rád se přiučím.

Citace: tonda_ad  28.10.2013, 17:13

Nejsem vyučen v oboru elektro, jen v tom mnoho let pracuju, stále sleduji co je nového, nikdo nepochybuje že tuto profesi ovládám.


Koukám máte dost sebevědomí. Já o sobě občas pochybuji a proto se snažím stále učit nové věci. Přirovnal bych to k jedné scéně z filmu Pupendo. Jedná se o vysvětlení škodlivosti onanie dle herce Duška. ;)

David Hruda:
Citace: tonda_ad  28.10.2013, 17:13

Dle našich zákonu je Vyhl. 50/78 neplatná, a může si k tomu říkat kdo co chce.

Zajímavý názor, můžete ho čímkoliv podložit?

Citace: tonda_ad  28.10.2013, 17:13

Pro zarputilé obhájce vyhl.50/78 živnostenský úřad nemůže vyžadovat §8 vyh. 50/78 protože §5 zák. 174/1968 byl zrušen v roce 2006. Takže mám vyřízený živnostenský list "Montáž, opravy, revize a zkoušky elektrického zařízení. Stačí k tomu garant a potvrzení o praxi min. 2 roky.

ŽL je nutným, nikoliv však jediným dokumentem, který je potřeba k podnikání v oboru elektro. Zajděte se poptat na TIČR a SUIP na jejich názor na to, že nevlastníte oprávnění od TIČR.

Hájek Jaroslav:
Citace: tonda_ad  28.10.2013, 17:13

Nejsem vyučen v oboru elektro, jen v tom mnoho let pracuju, stále sleduji co je nového, nikdo nepochybuje že tuto profesi ovládám.

Nevěřím a silně pochybuji, že bez vzdělání v oboru můžete tuto profesi ovládat.

Jan Franěk:
Nechtěl jsem být první rypák  o:-)


A mimo jiného mě pobavilo toto.

Citace: tonda_ad  28.10.2013, 17:13

a věřte mi, že si mě ještě nikdo nedovolil vyhodit ze stavby nebo opravy, že nemam §8.



Není co dodat.  ;D   Tonda J.  mě dnes pobavil asi nejvíc (dance)

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana