Co dále s vyhláškou 50/78? Nic, prostě skončila?

<< < (2/8) > >>

Jiří_Hrubý:
"Nejsem vyučen v oboru elektro, jen v tom mnoho let pracuju, stále sleduji co je nového, nikdo nepochybuje že tuto profesi ovládám."
Podle tohoto klíče si většina zdejších diskutujících může otevřít například gynekologickou kliniku.
A pokud jde o to, že vás nikdo dosud nevyhodil ze stavby- záleží co děláte (na sekání či tahání padesátky netřeba),  nebo jse dosud na kontrolním dnu či náhodné kontrole nenarazil na bezpečáka, když jste se zrovna vrtal v rozvaděči.
Sice se pohybuji spíše v silové energetice, ale návštěvy bezpečáků náhodně kontrolujících kvalifikaci nejsou ničím neobvyklým. V Německu "nepovolané" dokonce vyhazovali rovnou ze stavby.

Milan Hudec:
Pan Tonda by měl jistě pravdu, pokud by ovšem žádný platný právní předpis výlučně na onu vyhlášku neodkazoval, což se neděje,

Michal Martiňák:
Nejsu sice častým návštěvníkem Elektriky, ale po příspěvku pana Tondy jsem se doopravdy zasmál. Naposled jsem se tak pobavil ještě v dobách příspěvků pana Kolesy. Nejhorší je, že takových Tondů je čím dál víc. Takže pane Tondo, zákon 174/1968Sb. stále platí a vyhláška 50/1978Sb. jako jeden z jeho prováděcích předpisů taky. A řekl bych že v dohledné době stále platit bude.

tonda_ad:
Dobrý večer,jsem rád,že jsem dokázal pobavit tolik lidí,bohužel netuším kdo byl pan Kolesa ani co psal.Někteří mi odpovídali ,aniž by řádně četli ať už moje ,nebo prováděcí vyhlášku 50/78 kde se píše,,podle § 5 odst.1 písm.d) zákona č.174/1968 Sb,, .Je zrušen jen § daného zákona,ne celý zákon :),jak někdo odpovídal.Bohu žel to byl poslední § ja zákona, na kterém se mohla provádět.A jak jistě víte,jakákoli vyhláška u nás musí mít oporu v některém z § vydaných v zákonech této republiky.Co si dělají jinde v cizině,je mi fuk.A nemyslete si,že jsem se na Tičru neptal a musím říct,že mě odpověd pobavila(někdy ji napíšu).Víte,dost lidí je s tímhle stavem obeznámeno,ale je to rozjetý kšeft.... Pánové vás jsem se dotkout nechtěl,podle vašich příspěvků je vidět,že v oboru jste už nějaký pátek amáte snahu se dále vzdělávat.A ruku na srdce,s kolika p.....i ,kteří mají §8 jste se při své práci setkali??Já s hodně.no a nakonec teda poslední otázka z 50tky....zkouš ky a přezkoušení § 14 odst.2 ....vy máte zástupce ROH???děkuji za diskusi.....a nejsem zase tak velký pán :)

Radek Červený:
Citace: tonda_ad  28.10.2013, 23:13

Dobrý večer,jsem rád,že jsem dokázal pobavit tolik lidí,bohužel netuším kdo byl pan Kolesa ani co psal.....


Kdyby jste se vzdělával v oboru tolik let co píšete opravdu poctivě a svědomitě, tak pojem Kolesa určitě znáte  ;D (dance) (dance) (dance)

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana