Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  A co když bude někdo potřebovat přívod s 230/400V místo avízovaných 220/380V?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: A co když bude někdo potřebovat přívod s 230/400V místo avízovaných 220/380V?  (Přečteno 55752 krát)
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 27.07.2013, 09:01 »

I u mšstské policie jsou elektrikáři, dokonce u nás je náčelníkem.  Mrknutí
Vrchní konstábl.  vegeeet
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #19 kdy: 27.07.2013, 09:24 »

Městská policie je v našem absurdistánu vysoce kvalifikovaná složka s vysokoškolským vzděláním,která dokáže posoudit naprosto vše... Škleb

Vysokou kvalifikaci mít musí už jen proto, že m.j. "vykonává výzvu k odstranění nedostatku" (viz. čl. X. odst.2 Organizačních pokynů).  Šok
S představivostí snad problém nemám, ale jak se může vykonat výzva, to mne opravdu nenapadá.  Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #20 kdy: 27.07.2013, 11:18 »

Kamile, "vykonávat výzvu" bych z úředního newspeaku přeložil jako "vyzývat". Ale může to být i jinak....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Ižák Ctibor
*
Offline Offline




« Odpověď #21 kdy: 27.07.2013, 17:11 »

To p. Zdenek Hejčl


To je ten, čo je najlepší elektrikár, medzi policajtami a najlepší policajt medzi elektrikármi Úsměv Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Najkrajší pocit je hrejivý pocit pri srdci z dobre vykonanej práce.
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 27.07.2013, 17:43 »

ale jak se může vykonat výzva, to mne opravdu nenapadá.  Nerozhodný
V parku rozhalíš kabát - typ. příklad tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #23 kdy: 27.07.2013, 18:06 »

V parku rozhalíš kabát - typ. příklad tanecek

Milane,  Palec vzhůru směju se ještě teď. Kam ty na to chodíš?  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #24 kdy: 28.07.2013, 08:48 »

Před nějakou dobou mi přišel nějaky úřední dopis, kde mě pracovnice příslušného úřadu psala "VyzÍváme vás" ... Úsměv
Tak jsem si tak nějak představoval jak asi "vyzívání" vypadá ...
Když jsem si vzpoměl, jak to obvykle na těchto úřadech vypadá - ze strany personálu klídek, pohoda, relax, přístup typu "cotendebilpořá dchce",  znuděný xichty, prostě zívačka ... nepřišlo mi to potom až tak nereálné ...

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #25 kdy: 28.07.2013, 09:51 »

Pane Schwarzi, pokud na tu pouť hodláte vyrazit, zkuste se pro zajímavost kouknout jak bude provedena v pokynech zmiňovaná "redukce" 400V/32A na 230V nevím kolik ampér.

Tu bych chtěl vidět, moc

PR
Zklamu vás. Tu redukci jsem nenašel.
Kdybych měl vyfotit vše, co nebylo "úplně košer" a poslat to sem, asi bych Mirkovi zahltil server...

Nevím, proč města vydávají nějaké vyhlášky, když je pak naprosto beztrestně nedodržují nejen občané, ale i úředníci:
- bylo X míst, kde měla být připravena přípojka. Přesto byla "prodána" místa "bez přípojky" těm, co by ji potřebovali, takže se tam tahaly kabely po zemi, šlapalo se po nich,...

Jinak je možné konstatovat, že tomu asi nerozumím, protože jsem si nějak nedovedl představit, jaký odběr musí mít pouťová atrakce a především jak to tím "CYSY" kabelem mají přivedeno, když na rozvaděči (provedení jako staveništní) mají velkou nálepku s bleskem a textem POZOR, VYSOKÉ NAPĚTÍ!

P.S. a doufám, že tu fotku nebude někdo brát jako návod - je to docela špatně, ale když "za chráničem jeden drát chybí, tak se ke kabelu prostě přilepí" zle


* kabel.jpg (53.36 KB, 1093x349 - prohlédnuto 667 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Josef Nosek
RT - E2/A
*
Offline Offline




« Odpověď #26 kdy: 29.07.2013, 06:51 »

Co se týká té redukce, tak jedno foto ze řemeslného trhu v Hostinném z roku 2008.
Tento týden bude Porcinkule a takových vychytávek tam bude více.


* PB210021.JPG (605.69 KB, 2048x1536 - prohlédnuto 735 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Kelbich
*
Offline Offline




« Odpověď #27 kdy: 29.07.2013, 11:18 »

Podrobněji jste to nezkoumal ? Jak je to uděláno ? Je to alespoň správně zapojeno, nebo něco zase chodí po PE, jak je v českých krajích zvykem ? A co utěšnění tří vyvedených šňůr z vidlice - řešil to někdo ? A to krásné krytí volně vlajícím igelitem, spolehlivě zajištěno před přístupem nepovolaných osob zohýbaným drátem ....
Ale krásná lidová tvořivost.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

IC layout design engineer, zajímací se též o silovou elektrotechnik u
Josef Nosek
RT - E2/A
*
Offline Offline




« Odpověď #28 kdy: 11.09.2013, 14:36 »

Tady je několik dalších foto do galerie hrůzy. Je to z Porcinkule 2013 v Hostinném, kterou navštíví několik tisíc lidí. Všiměte si toho množsví různých přechodek. Mezi nima jsou zjevně i čtyřkolíkové vidlice a zásuvky. V rozvaděčích je proudový chránič, který tím pádem nemůže být funkční. Ve stánkách je 230V.


* P8020021.JPG (195.29 KB, 1306x979 - prohlédnuto 556 krát.)

* P8030023.JPG (423.44 KB, 1306x979 - prohlédnuto 595 krát.)

* P8020018.JPG (271.38 KB, 1306x979 - prohlédnuto 652 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #29 kdy: 11.09.2013, 16:49 »

... Mezi nima jsou zjevně i čtyřkolíkové vidlice a zásuvky. V rozvaděčích je proudový chránič, který tím pádem nemůže být funkční. Ve stánkách je 230V.
Vyskytují se kutilové, kteří bez problémů N za chráničem v dalším rozvodu použijí jako kdyby to byl PEN. Pak jim fungují různé prasárny včetně dvoudrátové prodlužovačky a dokud se nic nestane, jsou za hrdiny, jsou to "borci, co to vyřešili, když to nějakej elektrikář nějakým chráničem zkomplikoval".
O tom, že existuje nějaká možnost přechodu na TT, asi nevědí a ani by to nedokázali seriozně a přiměřeně bezpečně udělat.
-----
Taková rejpavá poznámka - čtyřpólová zásuvka a vidlice, jak moc je špatně provozovat to jako TT a mít N vodič připojený na svorku označenou ve vidlici PE nebo symbolem uzemnění?
 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jan Kelbich
*
Offline Offline




« Odpověď #30 kdy: 11.09.2013, 17:24 »

Taková rejpavá poznámka - čtyřpólová zásuvka a vidlice, jak moc je špatně provozovat to jako TT a mít N vodič připojený na svorku označenou ve vidlici PE nebo symbolem uzemnění?
Já myslím že hodně (špatně). V zásuvce nebo vidlici 3P+PE vodič N nemá co dělat. To byste mustel mít spec. zásuvku a vidlici 3P+N (v průmyslovém provedení to ale asi neseženete, čápovky tohle provedení v normě měly, ale asi to taky nikdo nevyráběl). Obecně se potenciál N nemusí shodovat s potenciálem PE (může být např. uzemněná fáze) a to je jeden z důležitých důvodů, proč musí být vidlice/zásuvky 3P+PE a 3P+N nezáměnné (a samozřejmě nezatěžovat PE pracovním proudem a další).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

IC layout design engineer, zajímací se též o silovou elektrotechnik u
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #31 kdy: 11.09.2013, 18:04 »

Já myslím že hodně (špatně). V zásuvce nebo vidlici 3P+PE vodič N nemá co dělat. To byste mustel mít spec. zásuvku a vidlici 3P+N (v průmyslovém provedení to ale asi neseženete, čápovky tohle provedení v normě měly, ale asi to taky nikdo nevyráběl). Obecně se potenciál N nemusí shodovat s potenciálem PE (může být např. uzemněná fáze) a to je jeden z důležitých důvodů, proč musí být vidlice/zásuvky 3P+PE a 3P+N nezáměnné (a samozřejmě nezatěžovat PE pracovním proudem a další).

Ze sběrnice PEN z rozvaděče mi povede vodič, který je součástí kabelu a končí v zásuvce. Protože je "zeleno/žlutý: neměl bych ho posuzovat jako N, ale PEN by to snad mohl být.
Když si tam dám  5-i pólovou zásuvku, udělám přímo v zásuvce bod rozdělení na N a PE.
Když si na stejný vývod z rozvaděče vyvedený stejným kabelem dám 4 pólovou zásuvku, standardně bych to měl brát jako vývod 3L + PE. Ale když to budu chtít provozovat jako TT síť, udělám tam přechod (v zásuvce) a z PEN mi pokračuje N. Já to nevidím tak úplně "špatně" jako celou koncepci, mě šlo o to, že mi tam nebude odpovídat označení svorky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #32 kdy: 11.09.2013, 18:04 »

Obecně se potenciál N nemusí shodovat s potenciálem PE (může být např. uzemněná fáze)

Vždy, když jsem ji uzemnil, vypadl jistič tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #33 kdy: 11.09.2013, 18:06 »

Vždy, když jsem ji uzemnil, vypadl jistič tanecek
To jsi měl dost dobré uzemnění... S "horším" se to používá na dráždění žížal...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #34 kdy: 11.09.2013, 18:41 »

Ze sběrnice PEN z rozvaděče mi povede vodič, který je součástí kabelu a končí v zásuvce. Protože je "zeleno/žlutý: neměl bych ho posuzovat jako N, ale PEN by to snad mohl být.
Když si tam dám  5-i pólovou zásuvku, udělám přímo v zásuvce bod rozdělení na N a PE.
Když si na stejný vývod z rozvaděče vyvedený stejným kabelem dám 4 pólovou zásuvku, standardně bych to měl brát jako vývod 3L + PE. Ale když to budu chtít provozovat jako TT síť, udělám tam přechod (v zásuvce) a z PEN mi pokračuje N. Já to nevidím tak úplně "špatně" jako celou koncepci, mě šlo o to, že mi tam nebude odpovídat označení svorky.
Jak by se ti líbil spotřebič třídy II, s vidlicí s ochranným kontaktem, připojený k této na jeden z kolíků a ochrannou zdířku (uvažujme, že by byl používán jen v domečku se systémem TN-C a jednotnou orientací fáze).

 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Nosek
RT - E2/A
*
Offline Offline




« Odpověď #35 kdy: 11.09.2013, 19:22 »

Uvedené snímky jsem dal jako námět k zamyšlení. Normy řady 33 2000-7 jsou pro výstavy, stánky, lunaparky a podobné, všude je požadavek proudový chránič 30mA. Tady je jasné že chránič nemůže být funkční a to se kolem pohybují tisíce lidí. Je třeba se zamyslet kde je ta odpovědnost za bezpečnost.
Jak píše J.Schwarz, pokud si někdo do přívodu vloží přechodku ve které zapojí PEN nebo PE ze svorky N, tak je chránič nefukční (pokud připojený stánek nebo jiné odběrné místo není dobře uzemněno)
Podobnou přechodku jsem vymyslel pro účel revize, pokud např. ze zásuvky s chráničem je napojena stavební buňka nebo rozvaděč také s chráničem. Touto přechodkou zamezím vypadnutí přecházejícího chrániče.
S tou soustavou TT bych to moc nepřeháněl. Bylo to doporučeno poprvé v normě ČSN 33 2000-4-41 v roce 1996. To potom vyšumělo změnou č.2/2003 33 2000-4-41. Tato změna zrušila článek o soustavě TT mimo zony pospojení.
Dodám ještě dva snímky k zamyšlení.


* P8020020.JPG (359.73 KB, 1306x979 - prohlédnuto 647 krát.)

* P8030031.JPG (346.23 KB, 1306x979 - prohlédnuto 579 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Opravdu neexistují jednoznačné odpovědi?
 Proc neustale na neodb. serverech, tv neustali mluvi o tom jak zkrat způsobil?
 Co znamená pojem kompenzace?
 Jsou zásufky nová terminologie nebo neznalost mateřského jazyka?
 What is better tittle HROMOSVOD or BLESKOSVOD?
 Existuje kategorie Revizní měřidlo ?
 Co je to značení PEM, PEL?
 Co znamená termín "Nucené rozpojení ovladače"?
 Jak definovat výraz "výzbrojní jednotka"?
 Preklad výrazu - Elektrická zařízení
 Jak je definován veřejně přístupný prostor?
 Jak se mění názvosloví ochrany před dotykem v ČSN 33 2000 4-41 ed.2?
 Už jste někdo slyšel o výrazu elektroinstalační oblouk?
 Víte co znamená "closed position" u spínacího přístroje?
 Jaký je princip směrových členů ochran?
 Co přesně znamená pojem "vyrovnávání potenciálu"?
 Co je správný výraz, pospojení nebo pospojování
 Víte, že u Microsoftu neví co je samec a samička?
 Co se rozumí pojmem dvoutarifní spotřebič?
 Co je to PID regulace teploty?
  Kdo může podat závazné vysvětlení nejasného nebo dvojznačného textu v normě?
 Jaký je rozdíl mezi rozvaděčem a rozvodnicí?
 Používáte výraz: "odpadní teplo" v souvislosti s klasickými žárovkami?
 Víte co znamená termín UTILITY SCALE?
 Neznáte vhodný překlad pro termín "stepped sinewave"?
 Jak se vám líbí příčina "elektřina z padlých drátů zabila kobylu a dvě krávy"?
 Na jaké adrese naleznu váš slovníček odborných výrazů?
 Policejní mluvčí nemá ponětí co znamená termín "výboj" ...
 Co myslíte, mohou nůžky řezat?
 Čo je to dle normy elektrické svietidlo?
 Co znamená termín "dvojitý napájecí systém" u nouzového osvětlení?
 Je správně napínač nebo napínáč?
 Opravdu mohou nůžky řezat?
 Jaký je rozdíl mezi jištěním a ochranou?
 Co znamená být pod padesátkou?
 Čo je to elektrické napätie?
 Existuje seznam elektrotechnických zkratek?
 Co je to svorec?
 Co vše je slaboproud?
 Kdo ví, co to byl maximální vypínač a co jej dnes nahrazuje? A nevíte o nějakém?
 Víte co je to hromadič síly?
 Inteligentní byty jsou terminologicky technický nesmysl!
 Který zápis je správný? 3x230/400 nebo 3x400/230?
 Kompatibilní nebo kompaktibilní?
 Pod proudem nebo pod napětím?
 Co je to elektrika?
 Máte jasno v definicích oprávnění autorizovaných osob?
 Aký je preklad a význam anglických termínov pri transformátore?
 Co je to " ohřevná zásuvka" ?
 Rozvaděče už nejsou výrobky?
 Je vám bližší svorka nebo svornice?
 Ako sa definuje spoľahlivý kontakt?
 Jak vzniklo slovo ŠALINA?
 Jak se definuje stejnosměrný silový obvod?
 Neznáte někdo původ (a důvod) anglického názvu "3way switch"?
 Kdo z vás se někde učil Millmanův teorém?
 Zopakujeme si svůj ČEŠTIN?
 Kdo určuje kdo odborník je a kdo není?
 Co znamená výraz "mobilní zařízení určené pro venkovní použití"?
 VTZ: Provokativní otázky (1.)
 Můžete upřesnit pojmy (původní výrobce a hlavně výrobce rozvaděče)?
 Je to rozvaděč? nebo sada jističů pod krytem?
 Je elektrický stroj elektrický předmět?
 Co znamená označení harmonizovaný kabel?
 Co vše se považuje za vyhrazené druhy požárně bezpečnostních zařízení?
 Znáte všechny důležité definice požární bezpečnosti?
 Je správně HOP nebo i MET ?
 Co vše může být výraz fíčko?
 Jaký je rozdíl mezi bleskojistkou, omezovačem a svodičem přepětí?
 Jak jste na tom ted s morseovkou? Určitě ji budeme potřebovat!
 Termíny a definice u revizí elektrických spotřebičů
 Co je to stupačka?
 Jaký je rozdíl mezi označením produktu Constant current / Constant voltage ?
 Jak správně značit síť TN-C-S písmeny?
 Je rozdíl mezi chytrou elektroinstalací a domácí automatizací?
 Přepěťovka - svodič - omezovač?
 Jak byste opsali výraz konfekcionovatelný konektor?
 Které prvky odborného nářečí ti trhají uši?
 Myslíte, že by bylo zjednodušení čestiny pro techniky přínosem?
 Dvojitá zásuvka versus dvojnásobná zásuvka? Co je správně?
 Kdy se úsečník nazývá odpojovačem a kdy odpínačem?
 Vnímáte rozdíl mezi páskem a páskou?
 Proč je rozdíl mezi tipem a typem?
 Znáte heslo "Nejdříve ochraň a pak pracuj!"?
 Znáte spisovný ekvivalent slova "bastl"?
 Setkali jste se s výrazem "fáze táhne"?
 Hromosvod nebo bleskosvod, jak je to správně?
 #EH: Jak se v roce 1937 vysvětloval elektrický proud jako proud vody
 Je tu někdo, kdo nerozumí slovenčině v elektrotechnice?
 Jak byste vysvětlili funkci ionizátoru?
 Nevíte o nějakém seznamu zkratek elektrických hodnot?
 KROZ#7 Jaká je přesná definice rozvaděče?
 Jaké výrazy používáte ve spojení s výrazem DUPLEX?
 SLOVNÍK: Má znamenat montovat, instalovat současně i zapojovat, připojovat?
 Znáte elektroinstalační krabici, která nemá vůbec žádné krytí IP?
 Je možné užít název Zapojovací skříň namísto Rozvaděče?
 Co přesně je elektrické napětí a spojení se zemí v obvodu?
 Ako by ste voľne preložili slovo "bias" ?
 Aký je rozdiel medzi reostatom a potenciometrom?
 Kterým okamžikem se z elektromateriálu stává VTZ?
 Jak správně přeložit "Protokol o kusové zkoušce rozvaděče" dle EN60439-1 do AJ?
 Kdo z vás znal jednotku frigorie?
 Je motorový jistič totéž co motorový spouštěč?
 Přisuzujete správné terminologii význam nebo to není důležité?
 Jaký je rozdíl mezi overvoltage a transient surge?
 Jaký je rozdíl mezi elektrickým obvodem a elektrickým okruhem?
 Jaká je správná terminologie vícejádrového vodiče?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.062 sekund, 23 dotazů.