Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Existuje bezpečnostní MECHANICKÉ dvojtlačítko ?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Existuje bezpečnostní MECHANICKÉ dvojtlačítko ?  (Přečteno 7512 krát)
Patrik Konečný
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 11.02.2013, 11:51 »

Potřebuji co nejjednodušeji vyřešit jednoduché bezpečnostní spínání stroje - domácího šroťáku na ovoce.

Viděl jsem u jednodušších strojů (hobby stojanové vrtačky, brusky apod.) takové bezpečnostní dvojtlačítko.
Jeví se mi to jako provedení bez stykače (při zapnutí/vypnutí není žádné cvaknutí slyšet a ani na stroji není žádná rozvodnice apod, kde by mohl být stykač umístněn).
Je to zelené a červené tlačítko, která jsou předpokládám nějak mechanicky spřažena a aretována. Je i verze s "kloboučkem",  což by bylo ideální.
Bohužel nemám možnost se tomto zařízení dostat "pod kapotáž".

Jedná se o tedy opravdu o mechanicky blokované dvojtlačítko, nebo je to klasika s relé/stykačem a dá se takové tlačítko běžně koupit ?
 


* td16s_cr.jpg (8.03 KB, 327x381 - prohlédnuto 542 krát.)

* td16t_stb_t16_staenderbohrmaschine_cr.jpg (93.68 KB, 286x353 - prohlédnuto 514 krát.)
Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 11.02.2013, 17:16 »

Něco podobného jako je na 2. obrázku existuje jako "motorový spouštěč",  jedním tlačítkem se zapne, druhým vypne, funguje jako "zpožděný jistič",  pokud je 3f, odpojí motor, když některá fáze chybí.
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Dušan Šnajdárek
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 11.02.2013, 19:08 »

wéwéwé.kedu.cz položka vypínače elektromagneti cké tlačítkové... tyto vypínače mimo jiné i zajišťují zabránění opětovného spuštění stroje v případě výpadku napájení...
Zaznamenáno
L. Vaněk
Neverifikovaný uživatel @3
**
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 12.02.2013, 09:56 »

Jestli máte zájem, pošlete mi svou mailovou adresu,
mám takové spínače od fy Tripus i Klinger a Born.
Zaznamenáno
Patrik Konečný
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 18.02.2013, 14:36 »

Dušane, L. Vaňku - moc děkuji, jste zlatí !
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.036 sekund, 22 dotazů.