{{html imgtag}}

${perex}

${title}

${perex}

Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Je možné využít projektanta s razítkem na Slovensku u nás v ČR?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Poslat téma Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb. Vyhláška zde ...

Autor Téma: Je možné využít projektanta s razítkem na Slovensku u nás v ČR?  (Přečteno 6154 krát)
Standa001x
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 07.01.2013, 07:22 »


Je možné využít projektanta s razítkem na Slovensku u nás v ČR?
Něco mi říká, že to bude asi problém, ale pro jistotu bych se radší zeptal.

Pokud ne, je možné toho nějak docílit bez toho, aniž by musel dělat vyhlášku 50?
Pouze nějaké "vyrovnávací" testy, apod?
Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 07.01.2013, 07:52 »

Co myslíte těmi rozdílovými testy?
Pokud se někdo hodlá občas zabývat projektováním elektroinstala cí v ČR, co mu brání aby získal řádnou kvalifikaci (§10)?
Pokud je to jen jeden ojedinělý projekt, to to opravdu musí udělat "cizinec"?
Třeba by se na tom mohl podílet nějaký "čech s §10" jako spoluautor a "podepsat to".
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Pavel Tesař
*
Offline Offline



OSVČ-www.elektroprojektant.cz


« Odpověď #2 kdy: 07.01.2013, 09:11 »

A čeští projektanti nebudou mít co žrát.  Hněv
Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 07.01.2013, 09:16 »

U nás razítkuje ten kdo je schopen udržet v ruce razítko, zkoušky či nedejbůh vědomosti je to poslední, možná to je obdoba Stalingradu, také nebyĺo rozhodující zda umím mířit stačilo zda udržel oružie
Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #4 kdy: 07.01.2013, 09:19 »

Zkuste zapátrat na daných www stránkách nebo jim zatelefonovat či oslovit soukromou zprávou kolegu Ing.Hlavatého, který má "česko-slovenskou" autorizaci.


* uznávání.jpg (348.42 KB, 1920x1028 - prohlédnuto 251 krát.)
Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Maroš Klein
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 07.01.2013, 09:34 »

Dole uvedený citát TI je síce staršieho dáta (dnes máme vyhl. 508), ale o nejakej medzinárodnej dohode s automatickým uznávaním osvedčení zatiaľ neviem nič. (Okrem toho nová 508 § 24 projektant nepozná - zrušila ho).
V podstate sa u nás momentálne jedná o bežný bordel.
Buď sú to autorizovaní inžinieri združení v SKSI alebo zbytok národa.
Projektovanie a konštruovanie elektrických zariadení je u nás totižto voľná živnosť č.31.23 s ohlasovacou povinnosťou  Smích
Odkaz: http://www.minv.sk/?zivnostenske-podnikanie

Osvedčenia vydané v SR podľa vyhl. č. 718/2002 Z. z. všeobecne neplatia v ostatných členských krajinách EÚ a ani v iných krajinách, pretože sú vydávané v zmysle národných predpisov. Pri overovaní odbornej spôsobilosti na Technickej inšpekcii a.s., ktorá je aj akreditovaným certifikačným orgánom, však žiadateľ môže podať žiadosť aj na certifikáciu podľa medzinárodnej normy EN ISO/IEC 17024:2004 a po úspešnom absolvovaní skúšky mu bude vystavený aj medzinárodne uznávaný certifikát.

Hranice zatiaľ nemusíte zatvárať  Škleb  Škleb  Škleb
Zaznamenáno
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #6 kdy: 07.01.2013, 10:31 »

Projektovou dokumentaci pro účely stavebního řízení v ČR smí vypracovávat pouze projektant s platnou autorizací ČKAIT. Podmínky pro její získání jsou pro všechny občany EU stejné.
To samé platí i pro získání oprávnění.
Cituji ing. Küchlera z TIČR: Ne že sem přijde a tady bude dělat a ještě podle předpisů ze své domovské země, to nejde!

Protože vše musí být podle platných zákonů a vyhlášek ČR a platných norem ČSN, jejichž znalost se ověřuje zkouškou.

* 13 25 00 Kuchler cizí předpisy.mp3 (101.81 KB - staženo 86 krát.)
Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #7 kdy: 07.01.2013, 11:12 »

Něco existuje, jen jsem tu smlouvu nedohledal


* autorizace.jpg (413.97 KB, 1920x1028 - prohlédnuto 234 krát.)
Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Vojtěch Běhunčík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 07.01.2013, 11:13 »

ČKAIT píše na svých stránkách:
Uznávání profesních kvalifikací z členských států EU (sem patří i Slovensko) v ČR
Inženýr (nebo technik) z členského státu EU, který chce v České republice vykonávat některé vybrané činnosti ve výstavbě (viz. Zák. č. 360/92 Sb. ve znění pozdějších změn) je povinen podat žádost o uznání své profesní kvalifikace a zařazení do Registru České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě.
K tomuto účelu slouží formuláře žádostí (pro osobu usazenou resp. osobu hostujíci).
K příslušnému vyplněnému formuláři je třeba doložit požadované dokumenty a doklady.
Předpokládá se, že z technického a etického hlediska bude žadatel schopen komunikovat v českém jazyce.
Veškeré předložené materiály je třeba předat v českém jazyce, dokumenty v ověřené kopii originálu opatřené oficiálním překladem.
Případné dotazy zodpoví kontaktní místo.
Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #9 kdy: 07.01.2013, 11:19 »

Našli, našli, moudří rádcové.

http://www.ckait.cz/sites/default/files/v_497.pdf
Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Poslat téma Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Mám s §6 kvalifikaci k revizi vysoušečů zdiva?
 Jaká kvalifikace je potřeba pro výměnu baterie v UPS?
 Kde je možné někde zjistit jakou má elektrikář kvalifikaci v elektrotechnice?
 Musím splňovat pro ŽL pro výrobu slaboproudých zařízení nějaký § vyhlášky 50/78?
 Jakou potřebuji kvalifikaci pro provádění kontrol (revizí) dle ČSN EN 60974-4?
 Kdo bude opravovat hybdridni auta? Budou muset mit servismani vyhlasku 50?
 Opravdu nepotřebuji kvalifikaci pro výrobu zařízení pro malé napětí?
 Jsou i nějaké kurzy pro projektování el.instalací ?
 Byl tam opravdu elektrikář?
 Kdo nese odpovědnost za elektroinstalaci?
 Jakou minimální kvalifikaci má mít obsluha vn zkušebního přístroje?
 Je obor Informační technologie (kód 18-20-M/01) pro získání §8 vyhlášky 50?
 Jaké znalosti by měl mít elektromontér?
 Opravdu mohou fasádníci zapojovat elektroinstalaci bez kvalifikace?
 Může mít zaměstnavatel problémy pokud jeho zaměstnanec lhal o své kvalifikaci?
 Môže zamestnavateľ bez osvedčenia zamestavať ľudí s osvedčením?
 Odborná způsobilost v elektrotechnice
 Bude možné brzy získat el.technickou kvalifikaci bez vzdělání?
 Jaké minimální vzdělání musí mít žadatel o zkoušky RT E2/A v České republice ?
 Co musí splňovat osoba nebo firma abych u ní mohl vykonávat praxi?
 Může provést výměnu svítidla v prostředí s nebezpečím výbuchu pracovník s §6?
 Musí mít servisní technik plynových kotlů §6 vyhl. 50?
 Jakou kvalifikaci musí servisní technik PC pro Živnostenský úřad?
 Jak má uživatel poznat zda mu odpovídá opravdu odborník?
 Kdo zajištuje odbornou způsobilost soudních znalců a jaké jsou požadavky?
 Jak poradíte laikovi ve výběru toho správného, nejsprávnějšího odborníka?
 Kdo je to ten správný, nejsprávnější odborník?
 Dáte tip na elektrotechnické učiliště, které dnes generuje nadějné elektrikáře?
 Je potřeba mít §8 pro připojení EZS na zrevidovaný přívod?
 Jak na obnovení kvalifikace po 17 letech v jiném oboru?
 NP8# Přesahy budou nutné, elektrika zasahuje do všech VTZ, říká Radek Roušar
 Je podle tebe elektrikář řemeslník nebo není?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.07 sekund, 22 dotazů.