Môžu sa radiť ističe paralelene ?

(1/2) > >>

Martin G:
Potreboval by som na DC 48V istič 125A.
Je možné použiť paralelné spojenie dvoch ističov 63A, prípadne dvojpólového ističa 63A ?

Petr Doležal:
Je mnoho důvodů, proč takto ne. Použijte třeba jistič v připojeném obrázku, má to výhodu, že trhá ss oblouk v obou pólech:

Jirka Š. Svejkovský:
Aby oběma póly tekl proud přesně 63A, musel by mít jističe přesně shodnou vnitřní impedanci. A to pochybuju.

Na jištění DC používejte pouze takové, které to umožňují (třeba ten, co navrhl kolega Doležal). Jistič pro AC by vám po pár vypnutí shořel.

Jan Bednařík:
Dle katalogu OEZ je AC jistič dimenzovaný i pro vypínání až 48 V DC. DC varianta je třeba až pro 110 nebo 220 V DC. Je třeba použít dvoupólový jistič i pro 48 V.

Milan Hudec:
Citace: Jan Bednařík  21.11.2012, 10:13

Dle katalogu OEZ je AC jistič dimenzovaný i pro vypínání až 48 V DC. DC varianta je třeba až pro 110 nebo 220 V DC. Je třeba použít dvoupólový jistič i pro 48 V.

Pouze bych připoměl parametr zkratové oddolnosti, v DC obvodech proudů 100A se obávám, že 10kA nebude stačit.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana