Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Není v roce 2022 větší šance klamavého Eltricku?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 ... 9 10 11 [12] 13 14 15 ... 23 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Není v roce 2022 větší šance klamavého Eltricku?  (Přečteno 28327 krát)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #198 kdy: 10.03.2013, 22:44 »

,  pane Morávku, dnes jsem dostal oprávnění  k této části.

Jak jsme se domlouvali po pokusu se sudy, kde nebyla na první pohled patrná úspora Eltricku, že to ještě vezmeme na firmu do Kroměříže.

Mám domluvený termín na kalorimetricko u zkoušku na 3. 4. 2013 ve 14:00
adresa
WALMAG ELECTRICS s.r.o.

Člen skupiny WALMAG HOLDING

Hulínská 1799/1 – Magneton, 767 01 Kroměříž

Mimo jiné, vím, že byly dokončeny 3 testy /úspěšně/ na výrobní lince v Dakonu, budou k tomu certifikáty.

Prosím vás, můžete předat mé pozvání a termín i kolegům, co je to zajímá?

Děkuji mnohokrát, těším se naviděnou v Kroměříži
 Tomáš Bláha
+420 777 807 124


Pane Bláho nepleťte si prosím tuto diskusi se soukromou poštou.
Přečtěte si pravidla nebo vás sejme některý moderátor.

K věci.

Mohl byste prosím přiložit protokol o zkoušce toho přístroje,
To, co máte na stránkách je certifikát EZU na pouze na tlumivku.
To zařízení má snad i obal a další prvky, ne?

Pokud bylo zařízení testováno jako celek, pak určitě někdo ze zkušebny ho viděl i uvnitř.
Kdo to byl a kdo to měřil?

Další věc, o kterou bych požádal jsou vybrané kontakty na reference spokojených klientů.
Rád bych se jich zeptal na postup měření, který je uspokojil.
Možná vyjdeme odtud.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Tomáš Bláha 3
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #199 kdy: 11.03.2013, 14:02 »

Pane Minaříku, k protokolu, od EZU na cívku /tlumivku/,  zkoušky byly dělané pouze na tento komponent, ostatní materiál - rozvaděč a další součástky mají potřebné certifikace, jsou od běžných dodavatelů použitelné dle norem.
Protože se Eltrick staví vždy pro klienta indiviuálně, na zakázku, nebyl testovaný seskládaný v nějaké podobě.
V ceníku jsou uvedeny ceny několika typů Eltricku, kde se odvíjí cena především podle výkonu, na který je připojen. Plus je tam část individuálních řešení.  Dále se může lišit komponenty jako elektroměr, novější/starší verze eltricku. Stále se inovuje, například poslední významná inovace se týká možnosti připojení jednoho eltricku na 4kW u bojleru v kombinaci 4kW v elektrokotli, pokud je možné připojit tělesa s odpovídajícím - stejným odporem u obou spotřebičů. Eltrick může pracovat jednu chvíli pro kotel, potom přepne když si "požádá" bojler a vrátí se zase k topení. Klient tak platí za nižší variantu..dopo sud se mu sčítal výkon u obouch připojených zátěží.
K dotazu, kdo dělal zkoušky na EZU.. EZU testoval a vydal certifikát, neuvedl jména atd. snad lze u nich dohledat pod čísly. /já jsem to nedělal - nevím/
Referenci vám s někým domluvím, na webu nejsou uváděny kontakty na klienty, pochopitelně aby nebyli obtěžováni často. Není to však problém, dodám vám někoho.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #200 kdy: 11.03.2013, 15:50 »

Mě osobně by zajímalo, jak je to se zmiňovaným "patentem".
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #201 kdy: 11.03.2013, 21:18 »

Pane Minaříku, k protokolu, od EZU na cívku /tlumivku/,  zkoušky byly dělané pouze na tento komponent, ostatní materiál - rozvaděč a další součástky mají potřebné certifikace, jsou od běžných dodavatelů použitelné dle norem.
Protože se Eltrick staví vždy pro klienta indiviuálně, na zakázku, nebyl testovaný seskládaný v nějaké podobě.
V ceníku jsou uvedeny ceny několika typů Eltricku, kde se odvíjí cena především podle výkonu, na který je připojen. Plus je tam část individuálních řešení.  Dále se může lišit komponenty jako elektroměr, novější/starší verze eltricku. Stále se inovuje, například poslední významná inovace se týká možnosti připojení jednoho eltricku na 4kW u bojleru v kombinaci 4kW v elektrokotli, pokud je možné připojit tělesa s odpovídajícím - stejným odporem u obou spotřebičů. Eltrick může pracovat jednu chvíli pro kotel, potom přepne když si "požádá" bojler a vrátí se zase k topení. Klient tak platí za nižší variantu..dopo sud se mu sčítal výkon u obouch připojených zátěží.
K dotazu, kdo dělal zkoušky na EZU.. EZU testoval a vydal certifikát, neuvedl jména atd. snad lze u nich dohledat pod čísly. /já jsem to nedělal - nevím/
Referenci vám s někým domluvím, na webu nejsou uváděny kontakty na klienty, pochopitelně aby nebyli obtěžováni často. Není to však problém, dodám vám někoho.

Asi jak uvádí David Hruda, pak je tedy záhadou co chcete patentovat? Předmětem je ta cívka nebo celý složený kus?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Oldřich Morávek
OSVČ montáž, opravy, revize elektro a hromosvodů
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #202 kdy: 11.03.2013, 23:17 »

to Bláha:
Jak vidíte, všichni, které tato problematika zajímá váš příspěvek vidí a mouhou se podle toho zařídit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #203 kdy: 12.03.2013, 06:34 »

POdle mne, náš pokus dokázal především jednu věc. Otevřít řadu dalších otázek.

 Smích Smích Smích Smích Smích

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #204 kdy: 12.03.2013, 08:07 »

...Jak jsme se domlouvali po pokusu se sudy, kde nebyla na první pohled patrná úspora Eltricku...
To je hezky eufemistické vyjádření toho, že se vám nepodařilo předvést půvaby toho triku ani za vámi pečlivě připravených podmínek  jupí

POdle mne, náš pokus dokázal především jednu věc. Otevřít řadu dalších otázek...
Například tu, jak dlouho nás p. Bláha ještě vydrží tahat za fusekli (nepochybně to myslí upřímně, aby nemohl být popotahován za trestný čin podvodu).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #205 kdy: 12.03.2013, 08:58 »

Něco jsem přehlédl? Kde jsou prosím zveřejněny ty výsledky testů?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #206 kdy: 12.03.2013, 09:38 »

Zatím se mi nechce vracet maturitní vysvědčení...
A pokud jsem ve škole dával trochu pozor, žiji v představě, že některé fyzikální zákonitosti "zatím" na této planetě nejdou obcházet, a pokud si někdo na této planetě pořídí něco, co připomíná Perphetum mobile, tak jen díky "dírám v legislativě" nebo "dírám v mozku druhých"...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #207 kdy: 12.03.2013, 21:22 »

Stále se inovuje, například poslední významná inovace se týká možnosti připojení jednoho eltricku na 4kW u bojleru v kombinaci 4kW v elektrokotli, pokud je možné připojit tělesa s odpovídajícím - stejným odporem u obou spotřebičů. Eltrick může pracovat jednu chvíli pro kotel, potom přepne když si "požádá" bojler a vrátí se zase k topení. Klient tak platí za nižší variantu..dopo sud se mu sčítal výkon u obouch připojených zátěží.
K dotazu, kdo dělal zkoušky na EZU.. EZU testoval a vydal certifikát, neuvedl jména atd. snad lze u nich dohledat pod čísly. /já jsem to nedělal - nevím/
Referenci vám s někým domluvím, na webu nejsou uváděny kontakty na klienty, pochopitelně aby nebyli obtěžováni často. Není to však problém, dodám vám někoho.

Stále se inovuje, to je hezké, ale potvora před cizíma očima nespoří a nespoří tanecek
Kontakty na klienty - Vy to nemáte doma?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #208 kdy: 12.03.2013, 21:39 »

Podle mne, náš pokus dokázal především jednu věc. ...

Podle mne náš pokus skutečně dokázal jednu věc.
A sice že 1+1= stále 2. A pochybuji, že by tomu bylo v Kroměříži (nebo třeba v Pelhřimově) jinak. Rozhodně nemám v úmyslu trmácet se 500 km abych se o tom znovu přesvědčil.

Za stějně peněz (kWh) bylo v Čáslavi stejně muziky (+/- stejné množství +/- stejně teplé vody).
Sice za cca polovinu času, ale na to se při fakturaci od dodavatelů el. energie nehraje.

Takže já se budu napříště věnovat něčemu smysluplnějším u, než abych si jel opět přesvědčit, že základní fyzika stále platí. V žádném případě ale návštěvu v Čáslavi nepovažuji za ztracený čas, protože není nad osobní zkušenost. Při stále stoupajících cenách energií se mi pravděpodobně stane, že se mi to bude hodit.


V každém případě ale oceňuji přístup pana Bláhy, že se k pokusu postavil čelem. I když (podle mne) je to postoj veskrze Sisyfovský.  Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #209 kdy: 12.03.2013, 21:44 »

K dotazu, kdo dělal zkoušky na EZU.. EZU testoval a vydal certifikát, neuvedl jména atd. snad lze u nich dohledat pod čísly. /já jsem to nedělal - nevím/
To asi nebude nutné.
EZU (jakož i jiné notifikované osoby) zkoumají parametry pro vydání ES Prohlášení o shodě. Jedná se zejména o el. bezpečnost a EMC kompatibilitu.
Takže konkrétní certifikát EZÚ o funkčností nebo účinností nevypovídá a nijak s tím nesouvisí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #210 kdy: 13.03.2013, 07:26 »


Referenci vám s někým domluvím, na webu nejsou uváděny kontakty na klienty, pochopitelně aby nebyli obtěžováni často. Není to však problém, dodám vám někoho.


 ??  Reference jsou nejlepším důkazem funkčnosti zařízení. Pokud se zdráháte je poskytnout, něco tu pak zcela jistě pěkně smrdí. Pokud si myslíte, že někoho uspokojíte s referencí na jednoho vámi určeného človíčka, je to ještě podivnější.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Tomáš Bláha 3
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #211 kdy: 15.03.2013, 20:23 »

Pane Nováku, poskytl jsem čísla toho certifikátu vašemu kolegovi, panu Fraňkovi.

Díky za zájem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Tomáš Bláha 3
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #212 kdy: 15.03.2013, 20:52 »

To je hezky eufemistické vyjádření toho, že se vám nepodařilo předvést půvaby toho triku ani za vámi pečlivě připravených podmínek  jupí
Například tu, jak dlouho nás p. Bláha ještě vydrží tahat za fusekli (nepochybně to myslí upřímně, aby nemohl být popotahován za trestný čin podvodu).


Pane Fuku, přesně ze stejných reakcí, jako je tato vaše, /dohady zde jsem nerozpoutal já/ se mi zachtělo vám ,  zkušeným  elektrikářům, ukázat Eltrick, protože jsem ho měl již objednaný a vím, že je funkční tak, jak uvádí výrobce i já.
Samozřejmě mi nemusíte věřit, že eltrick má 100 lidí - nejstarší instalace je pomalu rok a půl, a že je prověřena úspora.
S trestními oznámeními a strašení mě jimi,  bych, být Vámi, byl opatrný.

Po jistě "velmi dokonale připraveném a podvodném pokusu" v Čáslavi se hodlám dále zabývat tím, že jako vaši kolegové obětovali den času /za což všem děkuji/ pro vystoupení v Čáslavi, i já půjdu dále s tím, že dotáhneme to, co je třeba - prokázat úsporu, vysvětlit funkci.

Je mi líto, že trávím čas reakcemi na vaše...
Jen mi to nejde nenapsat.
Vím že Eltrick spoří, jenom se nám to nepovedlo prokázat v jednom dni.
Nejsem alibista, tvrdím že toho výkonu je tam tolik, kolik uvádí výrobce a tvrdím, že Eltrick není podvod.

Opakuji, že rád otevřu dveře k výrobci a můžete zjistit jak Eltrick pracuje.

Je jen otázka času, než vše bude potvrzeno od jiných firem, než jsem já:-)
MJ
Už někdo vysvětlil, jak jsem to připravili, že na 3kW zátěži  "žere" Eltrick něco jako dvojnásobek??

:-)
Promiňte mi za nevhodné výrazy, jsem laik.

Přeji pěkný večer všem




Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Tomáš Bláha 3
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #213 kdy: 15.03.2013, 21:27 »


 ?  Reference jsou nejlepším důkazem funkčnosti zařízení. Pokud se zdráháte je poskytnout, něco tu pak zcela jistě pěkně smrdí. Pokud si myslíte, že někoho uspokojíte s referencí na jednoho vámi určeného človíčka, je to ještě podivnější.

Pane Horský, děkuji za dobrý příspěvek.
Ano, doporučil jsem jednoho člověka, který si v rámci mých obchodníků koupil eltrick a již si ověřil úsporu nad 30%.
Není to s prodejem neuvěřitelného jednoduché a pochopte, že já se musím řídit jistými pravidly /nedokážu získat kontakty na zákazníky od jiných obchodníků/

Během 14-ti dní budu moci dodat kontakt na jednu firmu z Plzně, kde si měřili na dvou boilerech spotřebu přes dva měsíce, a čekali, než jim bude eltrick instalován. Dražice přes zimu "spali" a nebylo možné sehnat jímku na 4kW těleso. Čekali na 2 jímky a na dvě tělesa tak dlouhou dobu. Dnes jim byl instalován Eltrick i na druhý boiler s měřením. Mají tam nepřetržitý provoz 24 hodin denně, od člověka, se kterým jsem od začátku jednal vím, že spotřeba na těch dvou boilerech je každý den téměř stejná, že budou mít jasno po připojení hodin a měření do týdne. Potom bude následovat instalace do celého komplexu výroby, kde s vytápěním hal a tavícími extrudery mají fakturu za el. energii kolem 0,5 milinu czk.

Berte mě, prosím, tak, že jsem se dostal do fóra, kde dávám dobrovolně hlavu na "špalek" a nebojím se toho.
Nebyl to můj plán, jak získat spolupracovník y. Bylo to z toho důvodu, že jsem, po přečtení si některých nevkusných reakcí na rozjeté diskuzi zjistil, že jsem asi trochu háklivý a že i když mi to nic nepřinese, budu zde trávit čas.

 Čas - ten samozřejmě ukáže kde je pravda..
  na tom se snad shodneme všichni, ne?
dobrý večer







Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Tomáš Bláha 3
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #214 kdy: 15.03.2013, 21:46 »

Asi jak uvádí David Hruda, pak je tedy záhadou co chcete patentovat? Předmětem je ta cívka nebo celý složený kus?

Pane Minaříku, nezlobte se, já jsem obchodní zástupce, nikoli držitel toho návrhu na patent, nebo patentu.
Nikdy jsem nic nepatentoval a s touto "problematikou" jsem se setkal poprvé, stejně jako s vynálezcem vynálezu, panem Zrůnou.
Přál bych vám čas strávený s ním.

Nechtějte mě, prosím, namotat na nějaké mé třeba nesprávné výrazy v tom, co je patent. Pojeďte se mnou 3. 4. do Kroměříže, vše toto může být snadno vyjasněno. /jak já to chápu, je to tak, že patent je na cívku, protože dalších x verzí s čím je propojená by bylo dalších 30 patentů/
Opravdu na toto nemohu odpovědět já.

díky za zájem
T Bláha

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #215 kdy: 15.03.2013, 23:33 »

...
Ano, doporučil jsem jednoho člověka, který si v rámci mých obchodníků koupil eltrick a již si ověřil úsporu nad 30%.
...
Během 14-ti dní budu moci dodat kontakt na jednu firmu z Plzně, kde si měřili na dvou boilerech spotřebu přes dva měsíce, a čekali, než jim bude eltrick instalován. ...

Já bych měl strach z jedné věci - úspora 30% může být daná buď porušením fyzikálních zákonů nebo "okrádáním" dodavatele energie, když nějak oblbnu měření.
První možnost nepředpokládám a druhá by mohla být žalovatelná...

Plzeňsko - můj kraj. Kdybyste mi do SZ dal kontakt na firmu, docelal by mě zajímalo jak jim to bude v praktickém provozu fungovat.
Děkuji
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Stran: 1 ... 9 10 11 [12] 13 14 15 ... 23 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jaký je váš názor na Energy saver PRO?
 Setkal se někdo s zařízením na úsporu KVARWOX MULTICOMPACT?
 VTIP: Chcete si snížit náklady na energie?
 Lze ušetřit solárním mikroinventorem?
 Máte někdo zkušenost s reduktorem Home Energy Saver opravdu spoří?
 Má smysl na malém městě instalovat Lighting Energy Saver?
 Funguje zařízení s názvem HOMEWOX?
 Koupíte si nové perpetuum mobile, resp. další topení zdarma?
 Je Power Factor Saver další zázrak či další podfuk?
 Jak je možný odporový ohřev DALYN s účinností 130%?
 EcoQuantum Saver - další variace na téma Eltrick a co je elektrikář 6 třídy?
 Také víte, jak na pasivní domy?
 Jak spočítat roční energetickou spotřebu?
 Jak stanovit spotřebu elektrické energie?
 Existují nějaké měřiče spotřeby ve formě zásuvkového adapteru?
 Jakou spotřebu má 200W trafo, pokud z něj zrovna neodebírám proud?
 Jak spočítat odběr spotřebičů a převést to na peníze?
 Čím měřit spotřebu podnájemníka v jednom bytě?
 Jaká je spotřeba impulsního relé v klidovém stavu?
 Jakou spotrebu ma pocitac?
 Jaká je energie spotřebovaná výbojkou?
 Vedete si evidenci denní spořeby el. energie?
 Jakou spotřebu má plazmová televize?
 Jaká je spotřeba zářivky při startu?
 Co je příčinou rozdílu naměřeného odběru různých elektrospotřebičů?
 Jaký příkon mají chladící pulty v supermarketu ?
 Je mozne, ze by bol elektromer vadny a tocil sa rychlejsie?
 Zvýší se spotřeba zářivky bez kondenzátoru?
 Jak se vypočítá skutečná spotřeba?
 Je rozdíl v měření energie elektroměrem a levným měřičem z hobbymarketu?
 Kdo platí podsvětlení elektroměru ?
 Jakým způsobem změřit a rozpočítat spotřebu?
 Proč je tak vysoká faktura za elektřinu ve společných prostorách?
 Co mám dělat, když se mi nezdá vyúčtování spotřeby od ČEZ?
 Kolik energie spotřebuje elektromotor se zvýšenou efektivitou?
 Kdo ví jak pracuje zařízení Fostac Maximus?
 Kolik je možné v ČR zaplatit za 1 kWh?
 Prý úsporné žárovky spotřebu elektřiny nesníží, nelžou?
 Co říkáte na měřič spotřeby zieNu vy?
 ENIKA: Automatická regulace vlastní spotřeby v režimu \
 Je lepší svítit v kuse cca 8hod. denně nebo xkrát denně zhasínat a rozsvítit?
 Jaká je spotřeba infračidla?
 Kolik mě stojí spotřebovaná elektrická energie?
 Jak změřit spotřebu LCD televize v pohotovostním režimu?
 Prečo sú povolené mikrovlnky, keď klasické žiarovky sa zakazujú?
 Může si zapojit energomonitor opravdu každý?
 Co byste dodali k zásuvkovým indikátorům spotřeby vy?
 Jak rozpočítat spotřebu elektrické energie vodárny?
 Který spotřebič má malý a stálý proud?
 Co je to forecasting spotřeby?
 Měříme odběr Orlovny!
 Zvýší se spotřeba na elektroměru vyndáním odrušovacího kondenzátoru na tepovači?
 A co www.usporavydelava.cz, to není podvod?
 Energomonitor připravuje novinky!
 Co nosí guerillový elektřikář v Řecku u pasu?
 Kam může utíkat 100kWh spotřeby v běžném bytě za den?
 Je systém ENWOX mystifikace nebo úspora?
 Jak zaintegrovat "introvertní" spotřebiče?
 Je spotřeba žárovek pořád stejná?
 Jak změřit dlouhodobě odběr bojleru jištěný chráničem?
 Může nějaká porucha elektroinstalace zdvojnásobit celkový odběr?
 Jaká je běžná spotřeba společných prostorů v panelovém domě?
 Poradí mi někdo, proč vyměněný elektroměr u RD vykazuje 100% nárůst spotřeby?
 ENIKA: Specializovaný web k monitoringu spotřeby energie
 Chcete se stát partnery projektu Energomonitor?
 Máme dnes tolik energie, že už nad spotřebou není potřeba přemýšlet?
 ENIKA: Navisys měření a monitoring energií
 WAGO: Měření proudu a energie
 Jaká je spotřeba zdroje pro LED osvětlení pokud používám pouze 50% zátěže?
 Kterými funkcemi může systémová instalace proti klasice ušetřit energii?
 Může zkrat způsobit vyšší spotřebu bytu o více cca 5kWh?
 ENERGY BOX monitoruje spotřebu výrobního provozu. Půjčte si jej!
 Máte praktické zkušenosti s mikrosítí (Microgrid)?
 Jak zjistit kterým směrem na vedení teče energie?
 Jakým systémem řídit dynamický tarif energetiky?
 Ušetří řešení CESS skutečně nějakou energii?
 Jak v roce 2022 ušetřit za elektrickou energii?
 Jaká je spotřeba tepelného čerpadla v klidovém stavu?
 Nemáte někdo bližší podrobnosti k elektroměru Landis+Gyr ZMD100 AP/AS?
 Co je to zkratka BEMS?
 Ceny energií ve stálém pohybu a co my s tím?
 Je MEg39.1 jedinečné zařízení nebo má obdobnou alternativu?

Aktuální slova (2)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.098 sekund, 24 dotazů.