Jsou fáze v celé Evropě synchronizované?

<< < (3/7) > >>

Jirka Š. Svejkovský:
Citace: František Bernard  03.09.2012, 13:27

Některé transformátory s jiným hodinovým úhlem lze spojovat. Taková je teorie. Nikdy jsem to však v praxi neviděl.


Trafa Dyn1 a Dyn5 lze sešít, pokud jsou na primáru jednoho trafa prohozené fáze L1 a L2. Teda čistě teoreticky.

Fuk Tomáš:
Citace: Jiří Schwarz  02.09.2012, 11:19

Pokud by se nějaká síť začala "opožďovat",  ostatní ji budou "tlačit" a stává se s ní "spotřebič",  pokud by se naopak některá síť "tlačila do předstihu",  začala by dodávat více, byla by více zatíženo, což zpravidla způsobí "přibrždění" generátoru...

To je princip těch transformátorů (phase shifters),  co chtějí instalovat Poláci jako ochranu proti německým větrákům, ne?

Petr Fiedler:
Citace: xxuuu  01.09.2012, 23:59

Jsou v celé Evropě jednotlivé fáze synchronizovan é - kdekoliv by šlo identifikovat která patří ke které a mezi nimi by byl zanedbatelný fázový posun (se zanedbání vlivu konečné rychlosti šíření apod.)?


Nemůžete dát do jedné věty rozměr "Evropa" a zanedbat konečnou dobu šíření světla. Při 50 Hz je půlperioda 10 ms. Za 10 ms světlo urazí 3000 km. Nehledě na to, že šíření 50 Hz signálu po takto dlouhých vedeních nemůžete srovnávat se šířením stejného signálu po kusu drátu. Zkuste si na googlu najít pojmy telegrafní rovnice a homogenní vedení a uvidíte v čem je zakopaný pes. Distribuční soustava není jen "mnoho pospojovaných dlouhých drátů",  ale především je to "vedení" se vším co s tím souvisí.

Petr Doležal:
Měříme to Fotelem

IM:
Citace: Petr Fiedler  03.09.2012, 18:00

Zkuste si na googlu najít pojmy telegrafní rovnice a homogenní vedení a uvidíte v čem je zakopaný pes. Distribuční soustava není jen "mnoho pospojovaných dlouhých drátů",  ale především je to "vedení" se vším co s tím souvisí.

... a začněte třeba tím, že si zjistíte co je to distibuční soustava. Abyste neplácali nesmysly.  :-[

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana