Jak ovládat střešní okna Velux?

<< < (2/3) > >>

Jan Palička:
špatná zpráva - dle podkladů VELUX je u SML stejně tak jako u všech doplňků tohoto typu (rolety, žaluzie apod.) obyčejný 24V stejnosměrný motor řízený změnou polarity. U motorů KMG (který je součástí setu KMX) to takto ovládat nelze. Takže výzkum u SML není na KMG aplikovatelný

Jan Palička:
ještě jedno doplnění  pro ty co vládnou německy - existuje německé forum o mikrocontrolle rech (se sufixem net),  kde je o IO-Homecontrol VELUX několik příspěvků popisujících praktické zkušenosti s připojováním.
Dle informací na foru je z řídící jednotky motorům vysílán modulovaný signál 24V viz příloha. Dle autora jsou však
motory žaluzií a rolád "......aus Kompatibilität sgründen zu den alten Steuerungen mit Polumkehr kompatibel",  což potvrzuje i informace obdržená od VELUXu

Miloslav Švábenský:
Tak po několika pokusech s pripojeni jsem dosel k reseni s pouzitim KUX100. Ovladač k těmto jednotkám jsem rozebral a napajel na tlačítka (up, down, stop) drátky, které jsem připojil na relé. Cena na jedno okno (které bylo původně bez el.pohonu) je cca motorek KMG100 3.850,- ovladání KUX100 2.730 celkem 6.580,- Pokud někdo nechce rozebrat původní ovladač, může použít ještě jednotku KLF100 3.500,- která má na sobě svorkovnici pro připojení ovládání a vysílá signál jak ten ovladač. Kdo má nové okna integra s pohonem ten má i ovladač a stačí to puze rozebrat a připojit. Pro ovládání rolet/žaluzií tam stačí jen přehazovat polaritu napájení s tímto problém neni, nebo se dají také připojit k motorkum na oknách integra a ovládat přes ovladač, ale tam už se zase s cenou dostáváme uplně jinam. Rozebráním motorků a připojením bez jejich elektroniky pouze k nadřazenému systému, to sice taky funguje, ale je tam několik věcí, které se musí ochránit, aby se neodrovnal motorek (zamrzlé okno atd.) to zapojení s použitím KMG100 a KUX100 je vyřešeno a ochráněno.

Jan Palička:
Citace: Miloslav Švábenský  02.08.2012, 07:50

Tak po několika pokusech s pripojeni jsem dosel k reseni s pouzitim KUX100. Ovladač k těmto jednotkám jsem rozebral a napajel na tlačítka (up, down, stop) drátky, které jsem připojil na relé.

Rozumím tomu dobře, že KUX ovládáte přes jeho dálkový ovládač?
Citace: Miloslav Švábenský  02.08.2012, 07:50

Rozebráním motorků a připojením bez jejich elektroniky pouze k nadřazenému systému, to sice taky funguje, ale je tam několik věcí, které se musí ochránit, aby se neodrovnal motorek (zamrzlé okno atd.) to zapojení s použitím KMG100 a KUX100 je vyřešeno a ochráněno.

Ten motorek je na 24V (podle techniků VELUXu prý ne)?

Miloslav Švábenský:
Ano KUX ovládám přes jeho dálkový ovladač připojený přes napájené drátky na relé k foxtrotu (otevřít, zavřít, stop)
Motorek je na 24V, ale Velux do něj pouští pouze cca 6V.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Odpověď