Elektrikáři, plynaři nebo dalším odborníkům se neplatí jen za to, že "zašroubují šroub", ale důležité je, že vědí jaký šroub jak zašroubovat a měli by ručit za to, že to bude správně.
Není problém na jeden kontakt sporákové kombinace přivést L vodič, na druhý N vodič a na druhé straně zase s těmito vodič "pokračovat dál"
V žádném případě ať vás ani nenapadne přes ten "třetí spínací kontakt" pustit ochranný PE vodič! Ten se vypínat nesmí!!
A jestli vám to takhle není jasné, asi bude lepší, když to svěříte nějakému odborníkovi.
Paradoxně jste to byl právě Vy, kdo mi pomohl pochopit celý princip tohoto zapojení.
Drátem označeným "přívodní černý" přitéká proud na levý horní kontakt, odkud si ho bere trouba šňůrou přes "černý (fáze), k troubě" v okamžiku zapnutí vypínače. Zároveň se rozsvítí doutnavka, protože se uzavřel obvod (přes onu špatně viditelnou propojku) mezi "přívodním černým" a "přívodním zeleným". Ochranný PE vodič ("zeleno/žlutý (zemnění), k troubě") není přerušen, protože je stále napojen na "přívodní zelený", jehož kontakt je veden mimo vypínač. "Modrý (nulák), k troubě" je také připojen přes stálý kontakt (tzn. mimo vypínač) k "přívodnímu zelenému".
Takže nevidím jediný důvod pro to, abych nemohl na konec šňůry vedoucí z vypínače škrkavkou ve zdi za sporák připevnit zásuvku ("černý (fáze), k troubě" na kontakt zdířky při pohledu do zásuvky vlevo, "modrý (nulák), k troubě" na kontakt zdířky pravé, "zeleno/žlutý (zemnění), k troubě" na kolík zemnění zásuvky) a tu dočasně používat pro napájení trouby do doby, než provedu (=nechám provést odborníky) celkovou rekonstrukci bytu včetně elektrických rozvodů (a těch asi především). Poté bude místo současného vypínače 3F s doutnavkou - sporákové kombinace pravděpodobně instalována zásuvka do zdi. Sporák bude mít samostatný obvod jištěný 16A místo současných 15A a bude všechno vpořádku.