Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Co má obsahovat návod k použítí elektrického spotřebiče, zařízení?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Co má obsahovat návod k použítí elektrického spotřebiče, zařízení?  (Přečteno 8514 krát)
Qweerty John
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 10.01.2012, 11:44 »


Co má obsahovat návod k použití elektrického spotřebiče, zařízení.
Pro studium jsem použil návody různých elektrospotřeb ičů.
Nedokázal jsem však zjistit, jestli je někde popis, výčet bodů, co musí takový návod obsahovat.
Stačí mě nasměrovat.
Zaznamenáno
Khun Václav
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 10.01.2012, 13:38 »

Zkuste nahlédnout do zákona  634/1992 Sb.,  o ochraně spotřebitele,  který mimo jiné závazně stanoví informační povinnosti prodejce a podmínky pro instruktážní doklady ke zboží prodávaném spotřebiteli.  Tředa tam něco objevíte.
Zaznamenáno
Jiří Buben
*
Offline Offline



Revize a údržba elektrických zařízení a strojů


WWW
« Odpověď #2 kdy: 10.01.2012, 18:32 »

I v předmětových normách lze nalézt požadavky na obsah návodu k obsluze. Příklad viz. příloha, kde je výtah z ČSN EN 60335-1Bezpečnost elektrických spotřebičů pro domácnost a podobné účely - Část 1: Všeobecné požadavky

Samozřejmě pro každý druh spotřebiče může návod vypadat jinak a to se odvíjí od možných rizik a jejich minimalizace.


* konvice.jpg (410.14 KB, 1920x1275 - prohlédnuto 841 krát.)

* konvice1.jpg (518.2 KB, 1920x1275 - prohlédnuto 748 krát.)
Zaznamenáno

Revizní technik E2/A
Údržba a opravy elektrických zařízení strojů, průmyslových elektroinstala cí a hromosvodů.
Dřevozpracujíc í průmysl a prostory se zvýšeným nebezpečím požárů.
Stále se učím.....
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 10.01.2012, 18:49 »

Pro "americky blbnoucí uživatele" je třeba přidat výčet absolutně všeho, co se nesmí, třeba i věci, které by normálního člověka napadnout něměli! (třeba ohřívat prochladlé živé zvíře v mikrovlnce, prát v pračce pyžamo oblečené na dítěti,...)
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Khun Václav
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 10.01.2012, 20:25 »

Pro "americky blbnoucí uživatele" je třeba přidat výčet absolutně všeho, co se nesmí, třeba i věci, které by normálního člověka napadnout něměli! (třeba ohřívat prochladlé živé zvíře v mikrovlnce, prát v pračce pyžamo oblečené na dítěti,...)


Pane Schwarz jste můj člověk. Bohužel by ještě spousta těch americky blbnoucích uživatelů musela návody číst... Nerozhodný
Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 10.01.2012, 20:29 »

Bohužel by ještě spousta těch americky blbnoucích uživatelů musela návody číst... Nerozhodný

Ty návody tam nejsou pro uživatele, ale pro právníky.  Zlej
Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 10.01.2012, 21:27 »

Ty návody tam nejsou pro uživatele, ale pro právníky.  Zlej
Mám 9Vbaterii s nápisem "nepožívat",  kolik myslíte, že bych vysoudil kdyby tam nápis nebyl a baterii jsem snědl?
Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 10.01.2012, 21:37 »

Mám 9Vbaterii s nápisem "nepožívat",  kolik myslíte, že bych vysoudil kdyby tam nápis nebyl a baterii jsem snědl?
Těžko říct, to záleží na tom, kdo by tu baterii vyrobil, dovezl, prodal a na konexích vašeho právníka.
Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 10.01.2012, 22:01 »

Mám 9Vbaterii s nápisem "nepožívat",  kolik myslíte, že bych vysoudil kdyby tam nápis nebyl a baterii jsem snědl?
Jsou jedinci, které podobná upozornění provokují k pokusu "co se stane, proč se to nesmí...?"
Takže jsem zkusil proč se nabíjecí alkalické články nesmí nabíjet v rychlonabíječc e pro NiCd nebo NiMh s funkcí "delta U". Po několika desítkách minut článek bouchnul a nabíječ zaneřádil dost agresivní chemikálií.
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.059 sekund, 22 dotazů.