Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Máte zkušenosti s Rebar Cutter?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Máte zkušenosti s Rebar Cutter?  (Přečteno 4140 krát)
Milan Hudec
*
Offline Offline



« kdy: 27.12.2011, 17:55 »

Občas asi jako každý narážím vlastně doslova na problém při vrtání kombinace:
2cm omítky a pod ní železný překlad
Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 27.12.2011, 20:00 »

Sjet vidiákem na železo, pak to vzít něčím do železa. Univerzální nástroje sice existují, ale zase na to nenarážím tak často abych do toho investoval. Ale když budu vědět, že někde budu dělat víc otvorů do tohot složení, tak jej pořídím...

Ale loni před Vánocema sem si z podobnýho vrtání (konktrétně 23.12. kolem 20.00) dovezl špónu v oku, kterou mě na pohotovosti lovili na štědrej den někdy kolem 14.00...Manžel ka měla obrovskou radost...
Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Jiří Buben
*
Offline Offline



Revize a údržba elektrických zařízení a strojů


WWW
« Odpověď #2 kdy: 27.12.2011, 21:19 »

Když jsem po škole nastoupil do práce, tak mě parťák vrazil do ruky bourací kladivo a řekl ať udělám štráfek do zdi hluboký na tři husí krky průměr 36 mm. Inu bourací kladivo to bylo veliké a cihly pálené duté, takže výsledek byla díra jak ..... Když to viděl stavbyvedoucí, málem ho ranila mrtvice, neboť dle projektu do této nosné zdi nemělo být nic zasekáváno. Od těch dob se snažím prostupům přes nosné či vystužené prvky staveb vyhýbat. Takže pokud to jde, tak díry nedělám a tudíž zkušenosti s tímto nástrojem nemám. Úsměv
Jak jsem tak četl například na webu prodejce těchto nástrojů Bosch, upozorňuje, že vrtat skrz armování lze pouze se souhlasem statika. Už vidím, jak kde jaký jouda jde za statikem či stavbyvedoucím s dotazem zda tam či onam může udělat díru do armováni.
Jinak pokud mám možnost ovlivnit místa prostupů kabeláže už před zalitím armování betonem, vkládám do betonu trubky, které mi tyto prostupy vytvoří bez práce, ale to je na velmi málo stavbách a ještě hodně malého rozsahu. U rekonstrukcí či dodělávek toto samozřejmě nelze. Mrknutí
Zaznamenáno

Revizní technik E2/A
Údržba a opravy elektrických zařízení strojů, průmyslových elektroinstala cí a hromosvodů.
Dřevozpracujíc í průmysl a prostory se zvýšeným nebezpečím požárů.
Stále se učím.....
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 27.12.2011, 21:33 »

Když jsem po škole nastoupil do práce, tak mě parťák vrazil do ruky bourací kladivo a řekl ať udělám štráfek do zdi hluboký na tři husí krky průměr 36 mm. Inu bourací kladivo to bylo veliké a cihly pálené duté, takže výsledek byla díra jak ..... Když to viděl stavbyvedoucí, málem ho ranila mrtvice, neboť dle projektu do této nosné zdi nemělo být nic zasekáváno. Od těch dob se snažím prostupům přes nosné či vystužené prvky staveb vyhýbat. Takže pokud to jde, tak díry nedělám a tudíž zkušenosti s tímto nástrojem nemám. Úsměv
Jak jsem tak četl například na webu prodejce těchto nástrojů Bosch, upozorňuje, že vrtat skrz armování lze pouze se souhlasem statika. Už vidím, jak kde jaký jouda jde za statikem či stavbyvedoucím s dotazem zda tam či onam může udělat díru do armováni.
Jinak pokud mám možnost ovlivnit místa prostupů kabeláže už před zalitím armování betonem, vkládám do betonu trubky, které mi tyto prostupy vytvoří bez práce, ale to je na velmi málo stavbách a ještě hodně malého rozsahu. U rekonstrukcí či dodělávek toto samozřejmě nelze. Mrknutí

Na problém narazím pokaždé, když se mě to nejméně hodí, tj.kamarádka mě pozve k sobě na přidělání garnýže, a místo toho abych si zaflirtoval se mordím se železem ve zdi tanecek
Zaznamenáno
Jiří Buben
*
Offline Offline



Revize a údržba elektrických zařízení a strojů


WWW
« Odpověď #4 kdy: 27.12.2011, 21:35 »

Na problém narazím pokaždé, když se mě to nejméně hodí, tj.kamarádka mě pozve k sobě na přidělání garnýže, a místo toho abych si zaflirtoval se mordím se železem ve zdi tanecek

A určitě se ptáte statika, zda se můžete s tím železem mordit. Škleb Já to vyřešil tak, že garnýže vrtám do stropu. Vypadá to dobře a při věšení záclon nejsou úchyty namáhány na páku ale jen na tah. tanecek
Zaznamenáno

Revizní technik E2/A
Údržba a opravy elektrických zařízení strojů, průmyslových elektroinstala cí a hromosvodů.
Dřevozpracujíc í průmysl a prostory se zvýšeným nebezpečím požárů.
Stále se učím.....
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #5 kdy: 28.12.2011, 07:42 »

Zkušenost s tímto nástrojem zatím nemám, ale rád počkám, jak se vyvine diskuze a jestli to někdo popíše.

Na problém narazím pokaždé, když se mě to nejméně hodí, tj.kamarádka mě pozve k sobě na přidělání garnýže, a místo toho abych si zaflirtoval se mordím se železem ve zdi tanecek
Palec vzhůru z lidského hlediska chápu, neb tato situace dokáže človíčka pěkně nas...  Mrknutí Pláč Pláč Pláč
Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Martin H.
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 28.12.2011, 08:05 »

Dal som si vysvetliť, čo to ten Rebar Cutter je a podľa Googlu sa tým na stavbe ručne alebo elektricky strihajú prúty výstuže. Nechápem, ako by pomohol, keď je výstuž v betóne.
Zaznamenáno
Jiří Buben
*
Offline Offline



Revize a údržba elektrických zařízení a strojů


WWW
« Odpověď #7 kdy: 28.12.2011, 08:41 »

Dal som si vysvetliť, čo to ten Rebar Cutter je a podľa Googlu sa tým na stavbe ručne alebo elektricky strihajú prúty výstuže. Nechápem, ako by pomohol, keď je výstuž v betóne.


Asi tak jako je ukázáno v příloze.


* Rebar cutter.jpg (244.49 KB, 1920x1275 - prohlédnuto 456 krát.)
Zaznamenáno

Revizní technik E2/A
Údržba a opravy elektrických zařízení strojů, průmyslových elektroinstala cí a hromosvodů.
Dřevozpracujíc í průmysl a prostory se zvýšeným nebezpečím požárů.
Stále se učím.....
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 28.12.2011, 10:16 »

A určitě se ptáte statika, zda se můžete s tím železem mordit. Škleb Já to vyřešil tak, že garnýže vrtám do stropu. Vypadá to dobře a při věšení záclon nejsou úchyty namáhány na páku ale jen na tah. tanecek
Pane kolego, já obdivuji Vaše nervy a klaním se.
Já když přijdu k tý kamarádce a ona mě v noční košilce řekne, že tu garnýž chce do stěny, tak prostě vrtám do stěny a z určřitých důvodů spěchám, rozhodně neztrácím čas přesvědčováním, že do stropu je jen tah nikoli páka tanecek
Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #9 kdy: 28.12.2011, 11:49 »

Pane kolego, já obdivuji Vaše nervy a klaním se.
Já když přijdu k tý kamarádce a ona mě v noční košilce řekne, že tu garnýž chce do stěny, tak prostě vrtám do stěny a z určřitých důvodů spěchám, rozhodně neztrácím čas přesvědčováním, že do stropu je jen tah nikoli páka tanecek

Ano, naprostý souhlas. V tuto krásnou chvíli by byl statik rušivým elementem  Škleb Smích Zlej
Ale doma, u manželky, by to do stropu šlo, ne?  Kroutím očima
Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 28.12.2011, 12:06 »

Ano, naprostý souhlas. V tuto krásnou chvíli by byl statik rušivým elementem  Škleb Smích Zlej
Ale doma, u manželky, by to do stropu šlo, ne?  Kroutím očima
Jak to jen říci hezky?
Doma je noční košilka manželky po čase spíše formálním oblečením a garnýž přivrtám kamkoli řekne a opět bez zbytečných úvah o pákách, protože o to dřív mohu do oblíbené hospůdky:D
Jsou prý ovšem i ženy, které si garnýž přidělají sami a dokonce chlapa do té hospůdky vyženou aby na práci měly klid a Pána domu zbytečně neobtěžovaly malichernostmi, když přijde unaven z práce tanecek

Ale k tématu-ještě jsem slyšel něco o propalovacích vrtácích na kovy-tj. vidiákem vrtám až na kov, poté nasadím speciální vrták a velkýma otáčkama traverzu v místě propálím, ale zkušenosti opět nemám.
Zaznamenáno
Jiří Buben
*
Offline Offline



Revize a údržba elektrických zařízení a strojů


WWW
« Odpověď #11 kdy: 28.12.2011, 13:28 »

Pane kolego, já obdivuji Vaše nervy a klaním se.
Já když přijdu k tý kamarádce a ona mě v noční košilce řekne, že tu garnýž chce do stěny, tak prostě vrtám do stěny a z určřitých důvodů spěchám, rozhodně neztrácím čas přesvědčováním, že do stropu je jen tah nikoli páka tanecek

Oč pečlivěji u kamarádky dílo provedu a s uspokojivým výsledkem pro ni třebas i z důvodu doporučení vhodnějšího a líbivějšího provedení, pak o to sladší je následující odměna. Někdy je tento způsob i rychlejší, než se řídit pouze přáním a pak se mordovat s tím překladem. Zkrátka se snažím odvést kvalitní práci aby byla spokojená a je jedno, zda se jedná o vrtání či o ty určité důvody vámi zmiňované. Zlej Škleb
Zaznamenáno

Revizní technik E2/A
Údržba a opravy elektrických zařízení strojů, průmyslových elektroinstala cí a hromosvodů.
Dřevozpracujíc í průmysl a prostory se zvýšeným nebezpečím požárů.
Stále se učím.....
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.07 sekund, 22 dotazů.