Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Proč je potřeba zapojit HDO pro sazbu D61 Víkend?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Proč je potřeba zapojit HDO pro sazbu D61 Víkend?  (Přečteno 5916 krát)
Martin Soukup
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 13.11.2011, 12:41 »

Nerozumím tomu, proč EZ při přechodu na tarif D61 Víkend vyžadují montáž HDO. Mohl byste mi to někdo prosím vysvětlit?

Z popisu tarifu jsem nevyrozuměl, že by se některá kategorie spotřebičů v době VT vypínala, jako je tomu u jiných dvousazbových tarifů.
Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 13.11.2011, 13:02 »

Tam nejde o blokování spotřebičů, ale o provoz celého odběru. Toto se používá třebas na chalupách, kde je jen víkendový provoz. Ale nevím jaké jsou tam sazby za MWh a ni stálý plat za jisitč, takže netuším jak moc by to mohlo být výhodné, takovýto tarif.
Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 13.11.2011, 13:24 »

Tam je výhodný tarif během víkendů a "krutě drahý" tarif během "pracovní části" týdne.
A je třeba přepínat "které počítadlo elektroměru" bude měřit o víkendu a které mimo víkend. Technicky by se to dalo obejít nějakými spínacími hodinami s týdením programem ale to by byl problém pokud dodavatel uzná, že by vám mohl dát "levný tarif" třeba ve státní svátek uprostřed týdne...
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #3 kdy: 13.11.2011, 15:32 »

Bez HDO /nebo podobných spínačů/ to ani nelze uskutečnit !!Jak by jste si zapínal třeba víkendy na sazbu, kterou máte smluvenou ? Hodiny jsou jen jedny a neumějí si určit mezi víkendy a pracovními dny...HDO nic pak nespíná jen cívku v elektroměru... .povelovým signálem z počítače distributora vám dají impulz pro zapnutí víkendu o víkendu !!
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 13.11.2011, 17:28 »

Tam je výhodný tarif během víkendů a "krutě drahý" tarif během "pracovní části" týdne.
A je třeba přepínat "které počítadlo elektroměru" bude měřit o víkendu a které mimo víkend. Technicky by se to dalo obejít nějakými spínacími hodinami s týdením programem ale to by byl problém pokud dodavatel uzná, že by vám mohl dát "levný tarif" třeba ve státní svátek uprostřed týdne...
Při 29únoru bys měl stejně po nastavení.
Zaznamenáno
Martin Soukup
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 13.11.2011, 19:19 »

No jasně, já to taky chci na chatu. Kromě cca 2 týdnů prázdnin tam stejně budu jen o víkendu, takže by se mi ten tarif měl vyplatit.

Nevěděl jsem, že i samotné hodiny potřebují spínač HDO, myslel jsem, že ten je potřebný jen pro blokování spotřebičů za ním.

Kolik mám asi tak počítat za přimontování HDO a potvrzení revizního elektrikáře na žádost?
Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 13.11.2011, 20:08 »

To těžko říct, záleží jestli bude nutná úprava ER. Jak daleko za Váma elektrikář pojede atp. Spíše bych sháněl RT, předpokládám že RZ budou chtít spíše revizku.
Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #7 kdy: 13.11.2011, 20:30 »

Chce to pořádnou kalkulaci, aby ty dva týdny prázdnin nestály víc než se za zbytek roku ušetří... Pak k tomu ještě připočítat svátky = prodloužené víkendy atd... Uvažovali jsme o tom s ostatními chataři a chalupáři a výsledek byl u všech, že se nám to nevyplatí.
Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #8 kdy: 13.11.2011, 21:13 »

Z popisu tarifu jsem nevyrozuměl, že by se některá kategorie spotřebičů v době VT vypínala, jako je tomu u jiných dvousazbových tarifů.
Je to tak a když zákazník chtěl aby mu HDO ovládalo stykače přímotopů a bojleru, tak ČEZ řekl - pro mě dost nepochopitelně - ne.

HDO samozřejmě třeba je, jak píší kolegové.
Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 13.11.2011, 22:21 »

Je to tak a když zákazník chtěl aby mu HDO ovládalo stykače přímotopů a bojleru, tak ČEZ řekl - pro mě dost nepochopitelně - ne.
Proč nepochopitelně? Vždyť by mu utíkaly peníze - odběr ve VT je u D61d třikrát dražší než v NT.
Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #10 kdy: 13.11.2011, 23:33 »

Proč nepochopitelně? Vždyť by mu utíkaly peníze - odběr ve VT je u D61d třikrát dražší než v NT.
Přeci právě proto. Úsměv Navíc by třeba v pátek večer přijel na chatu a mohl by mít nahřátou vodu v bojleru a vytopený domek. Takto si musí buď pořídit ovládání GSM nebo vše zapínat ručně po příjezdu.
Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Václav 3
« Odpověď #11 kdy: 14.11.2011, 00:20 »

Celý tento tarif mi připomíná nesmyslnou verzi akumulačního tarifu D24, který se kdysi chvíli povoloval a neměl zapojený vývod pro stykač akku spotřebičů a odběratel si je sám zapínal ručně. Při používání chaty jen o víkendech se při běžné spotřebě možná nepatrně vydělá - je třeba počítat s tím, že oproti sazbám D01d a D02d se výrazně zvýší měsíční stálý plat. Pokud v době dovolené budete na chatě i ve všední dny, tak nejspíše proděláte. Vše samozřejmě záleží od stupně elektrifikace chaty. Pro malé odběry se to nevyplatí vůbec, tam je nejvýhodnější D01d.
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.052 sekund, 21 dotazů.