Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Jaké jištění použít pro motor na uvedených fotografiích?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaké jištění použít pro motor na uvedených fotografiích?  (Přečteno 2408 krát)
Tomáš Hranický
*
Offline Offline



WWW
« kdy: 01.09.2011, 09:42 »

Cirkulárka, zřejmě kdysi nějaká samo-domo výroba, nicméně stále se používá (předem říkám, že já ji nepoužívám a nepřesvědčím majitele, aby si pořídil něco novějšího bezpečnějšího). Nyní je zapojena přes 32A zásuvku s jištěním C20, které bylo zřejmě zvoleno jen tak od boku a hlavně kvůli selektivity s hlavním B25 jističem. Aktuální jištění drží bez problémů jak rozběh, tak poměrně extrémní zatížení při řezání.
Rád bych ale (z dalších důvodů) vyměnil 32A zásuvku za 16A a jistil C16A. Na motoru jsem nenašel žádný štítek ani nic podobného, nicméně dokážete prosím odhadnout, dle rozměrů motoru jeho příkon, a tudíž zda by snížení jištění na C16 (příp. D16) bylo možné?
Další věc je, že se chystám zkusit osadit i chránič 30mA (příp. 100mA) a jsem zvědav, co řekne na izolační stav motoru zaprášeného pilinami, tím spíš v zimě, ale to už je další věc.


* DSCN2518.jpg (202.79 KB, 800x600 - prohlédnuto 362 krát.)

* DSCN2519.jpg (213.82 KB, 800x600 - prohlédnuto 313 krát.)

* DSCN2520.jpg (146.79 KB, 800x600 - prohlédnuto 275 krát.)

* DSCN2521.jpg (185.2 KB, 800x600 - prohlédnuto 314 krát.)
Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 01.09.2011, 16:09 »

Možná se tu objeví nějaký motorář co mrkne a uvidí. Já jsem pro variantu změřit odběr při zatížení, tj. při řezání nějakého vhodného dřeva, a potom dle změřených hodnot osadit motorový spouštěč, přímo na tu cirkulárku. Vedení k zásuvce budete mít jištěné tím jističem který tam máte, pokud tedy na dané jištění vyhovuje kabel k té zásuvce.
 Zásuvku bych nechal tak jak je. Nikdy nevíte kdy budete  potřebovat větší odběr. A z většího na menší udělat redukci je jednodušší než z menšího na větší.
Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Oliver Mička
*
Offline Offline



Automatizácia


« Odpověď #2 kdy: 01.09.2011, 23:14 »

Tieto staré veľké motory nemali extra moc veliký výkon. Počítam podla velikosti tak maximálne cca 3 - 4kW.
Beriem to aj v bahe preto lebo vám B25 vydrží rozbeh tak si myslím že zásuvka 16A/5p by to v pohode zniesla aj s ističom C16/3. Pre lepšiu ochranu motora si zmerajte prúdy tečúce do motora počas prevádzky a použite miesto toho vypínača motorový spúštač s presne nastavenou hodnotou odberu motora.
Zaznamenáno

- Projektovanie a programovanie PLC (Rockwell,Siemens,atd).
- Meniče a pohony.
- RaM.
- Elektroinštalá cie do 1000V.
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.035 sekund, 21 dotazů.