Jaké máte poznatky a zkušenosti s měřením osvětlení pro hygienu?

(1/3) > >>

Hynek Bureš:
Kolegové živnostníci, zabýváte se měřením umělého osvětlení a tvorbou protokolů o měření, které se předkládají "hygieně" při kolaudaci? Máte nějaký kalibrační protokol od luxmetru? Dokládáte k protokolu o měření osvětlení kopii kalibračního protokolu? Máte nějaké šikovné pomůcky, o které jste ochotni se podělit (do PM)? Chystám se na své první měření, které pak bude zkoumat Ing. Chudoba z KHS UL - kdo poznal, pochopí... předem díky  :D

Lukáš Rotrekl:
Hodně štěsí ....  8)

S tímto zkušenosti nemám, mám jen zkušenosti s měřením pro hasiče a to nouzového. Prodejny, které jsme prováděli po republice a odkud pramení i má zkušenost s KHS UL, si nechával investor měřit od nějaké firmy, kterých se dycky na centru pár objevilo..

Hasičům jsem dal vždy jednoduchý protokol s popisem co jsem měřil, kolik svítidel, naměřené hodnoty v síti podle velikosti prodejny (většinou vypočtené, protože klasicky se prodejny dodělávaly den před otevřením, ráno se zkolaudovalo a odpoledne otevřelo),  k tomu jsem uvedl použitý přístroj a hotovo. Hasič vždy přišel, zkontroloval, nechal si ukázat, že funguje a hotovo... Nikdy nebyl problém...

EDIT: Jen ještě poznámka, že jsem osvětlení vžy záměrně počítal na cca 2násobek požadavku, protože jsem většinou měl k dispozici rozmístění nábytku ve verzi tak D až H, a koneřná byla R až Z8, jak kdy..

František Bernard:
TO: pan Hynek Bureš.
Osvětlení měřím často, zvláště při rekonstrukcích nádraží, zastávek i na metru. Pouřívám luxmetr od Metry Blansko. Kalibrovaný je, nikdo nechtěl zatím kopii kalibračního listu. Vytvořil jsem si měřící protokol a naměřené údaje pomocí Excelu se  mně zpočítají zcela automaticky. Údaje v omáčce k protokolu jsou uvedené podle tab. A.2 ČSN 36 001-3 z března 2006. Bohužel projektanti se osvětlení moc nevěnují, takže například údaj o údržbě nebo udržované osvětlenosti jsem nikdy neviděl. Totéž je u osvětlování komunikací, kde často není ani údaj o nějaké normě.
Občas někoho musím upozornit, že měření osvětlení není revize elektrického zařízení nebo instalace, ale pouze měření neelektrických veličin. 
Přeji mnoho úspěchů při měření osvětlení.
 

Miroslav Revús:
Robil som meranie osvetlenia na základe požiadavky energetika vo firme. Pracovníci sa sťažovali na zlé osvetlenie pri práci.
Vytvoril som si záznam, ktorý je šitý na slovenské právne predpisy.
Na Slovensku má toto meranie, vykonané revíznym technikom, iba informačný charakter.  Úradné meranie môžu robiť iba osoby certifikované hygienikmi, čo ja nie som.

Záznam je v prílohe, snáď vám niečo z toho pomôže.

František Šohajda:
Měření osvětlení není zas tak jednoduché....(venkovní světlo,výška měření, body měření a pod...)
Jsou na to programy, třeba KLIMŠA a pod......
Pokud jsem viděl na netu tak jsou firmy "akreditované" od Hygieny.....
Kalibraci, resp. číslo kalibrace dat na zprávu....
Je hygiena a hygiena.....ně kde neberou od každého RT zprávu, jinde zase je jim to jedno... (dance)

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana