Poodle kterého předpisu stanovit vnější vlivy v plynové kotelně?

<< < (2/3) > >>

Pavel Ryšavý:
Pane Miroši, vy to tam znáte?
Já ne, a proto bych si nedovolil z placu říci jaké vnější vlivy očekávat. Z toho plyne že nejlepší řešení je navés tazatele na předpis, podle kterého se VV určují a zbytek nechat na někom kdo to tam zná.

Miroslav Revús:
To: Miroš

Aj podľa EN 60079-10 mu môže vyjsť priestor bez nebezpečenstva výbuchu. Treba len trochu poštudovať úniky a vetranie.

Miroš Jan:
Kolego Ryšavý, já ten prostor ani nemusím znát. Zřejmě si nečetl moji odpověď, neboť tam jasně uvádím : Dle ČSN 07 0703, čl. 7.10, zařízení kotelny jsou zařízení těsná bez ochranných prostorů. Co je na tom k nepochopení ?
Takže znova opakuji, že prostor plynové kotelny, je z hlediska el. Zařízení prostor normální.
 :)

Pavel Ryšavý:
Miroš: dočtěte to do konce .... Elektrická zařízení kotelen musí být v souladu s ČSN EN 60079-10 a ČSN EN 60079-14.
...-14 vám říká jak má být provedené zařízení
....-10 (bude nahrazena 10-1 z roku 2010) vám zase říká jak máte určit zda je nebo není pravděpodobnos t vzniku výbušné atmosféry (proč by byla citována?)
(Ochranné prostory se neurčují minimálně od 2003, což tedy u normy z roku 2005 trochu nechápu, proč se tímto termínem ohání)
Je pravda že z hlediska nebezpečí úrazu elektrickým proudem kotelna pravděpodobně bude normální (už jsem viděl i podlahy z pororoštu BC3/BC4!?) a pravděpodobně v ní nebudou prostory s nebezpečím výbuchu (některé ventilové řady jsou k uzoufání, pak se to předělává),  ale i tak s vaším kategorickým tvrzením nemohu souhlasit.

Ještě jedna poznámka na okraj, VV se neurčují pouze pro elektrická zařízení, ale pro všechna zařízení, to je včetně trubek a podobně, minimálně v prostředí s Ex v tom dokáží potrubáři nadělat pěknou paseku a pak se strašně diví. (já myslel,že to platí jenom pro elektriku?)

Rozmahel Vladimír:
Tady je odpověď ing. Kříže z Elektro 4/2011.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana