Jak se uplatňuje ČSN 62 305 v praxi (2.)

<< < (2/2)

Jirka Š. Svejkovský:
Na to nepotřebuji být študovaný hromosvodář, stačí mi selský rozum. Aktivní jímač má blesk stáhnout na sebe. Z toho mě vyplývá vyšší četnost zásahů a zároveň vyšší nároky na zbytek LPS. Francouzská norma smrdí lobbingem výrobců aktiváku, kteří se snaží ekonomicky odůvodnit jejich výrobek.

Jan Franěk:
Zrovna v minulém týdnu jsem mluvil s jedním inspektorem z TIČRu a ptal se ho na aktiváky. Bylo mi zděleno to, že ani oni to neschvalují, ale je mnoho děr v zákoně. Třeba když z nějakého technického důvodu neschválili otevření jednoho ...........mar ketu, tak jim bylo odpovězeno. Pokuta bude kolik? 150tis? to nic není. deně máme zisk 3miliony. Můžete chodit denně. otvíráme 15tého.

Navíc jejich montáže nejsou prováděny ani v souladu s francouzkou normou. Vždy najdou mnoho chyb, kvůli kterým nemohou dát ani podle francouzké normy kladné stanovisko.  Ale druhá věc je ta, že kromě nějaké pokuty jsou bez dalších možností, jak to zastavit. A jsme zase u bezzubosti našich zákonů. Za nezaplacenou složenku na 50kč si stát troufne. Na ty co maj milióny se bojí šáhnout. Asi není k tomu dostatečná politická vůle.

Citace: Jirka Š. Svejkovský  11.05.2011, 18:41

.............. Francouzská norma smrdí lobbingem výrobců aktiváku, kteří se snaží ekonomicky odůvodnit jejich výrobek.


to je i můj názor.  (drinks)

Navigace

[0] Index zpráv

[*] Předchozí strana