Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Můžete mi doporučit firmu, která mi udělá projekt a instalaci ve Žďáře nad Sáz.?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Můžete mi doporučit firmu, která mi udělá projekt a instalaci ve Žďáře nad Sáz.?  (Přečteno 1825 krát)
Janů J.
« kdy: 09.05.2011, 14:27 »

V blízkosti Žďáru nad Sázavou mám objekt - chatu, ve které bych rád pořídil elektroinstala ci. Právě provádíme rekonstrukci tohoto objektu. Prakticky je už hotové topení a voda. Nyní bychom rádi přešli k elektroinstala ci. Objekt je cca 30 let starý, nikdy v něm elektroinstala ce nebyla. Je poměrně dál od obydlené oblasti, takže k němu je poměrně dlouhá el. přípojka o níž se zmiňuji v jiném vlákně (http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,19617.0.html). Protože mně elektrika zajímá (studuji příbuzný obor) tak jsem se snažil před oslovením odborníků udělat si nějakou lepší představu, co jak budu chtít.

Nyní něco k objektu: Je to chata 6x6m, podsklepená - garáž, dílna, s podkrovím. Mimo objekt by bylo několik spotřebičů (el. brána, domácí ČOV, altán na zahradě). Topení bude kotlem na tuhá paliva, elektrický bojler (o kterém píši pro změnu zde: http://diskuse.elektrika.cz/index.php?new=1&topic=19354.new). Pro vaření bude el. sporák (řekněme obyčejná dvouplotýnka). Dáme si do podlahy el. topení snad především z toho důvodu, aby šla chata na dálku trochu předehřát, ne pro dlouhodobé vytápění.


Nyní přemýšlím o tom, jak mám elektroinstala ci zahájit. Nevím jak to v praxi chodí. V tomto fóru jsem se dočetl, že je doporučován projekt. Moje představa je taková, že oslovím někoho kdo se elektroinstala cí zabývá a provedu ho objektem, mám už na zdech nakresleno, co bych kde chtěl mít (zásuvka, vypínač, světlo, vestavěný spotřebič). Potom bych chtěl, aby elektroinstala ci provedl a zakreslil, jak je provedená - tj. projekt. Je to rozumné, nebo musím nechat vypracovat zcela podrobný projekt, podle kterého to prostě udělá. A potom zase někoho objednat na revizi.
Rozumnějte - pro mne je důležité, aby el. instalace byla udělána podle mých představ a zkrátka nevím jaká je praxe u takto velkých instalací. Prosil bych, jestli byste mi mohli doporučit někoho nebo nějakou firmu, která mi to dokáže udělat tak (tj. jestli to například dělá člověk, který je projektantem, montérem, i revizním technikem zároveň),  abych byl spokojený a zároveň, aby to bylo uděláno odborně a podle doporučení, která tu jsou často uváděná.
Zaznamenáno
raj
« Odpověď #1 kdy: 09.05.2011, 18:54 »

Odpověď máte v mailu.
Zaznamenáno
Janů J.
« Odpověď #2 kdy: 09.05.2011, 19:04 »

Nevím proč, ale žádný mail na mou adresu nepřišel...
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.025 sekund, 19 dotazů.