Je pro venkovní žaluzie s motorem nutný předřazený proudový chránič?

<< < (3/5) > >>

Martin234:
Jen pro koupelnu, instalace byla dělána před 6 lety

Bambus:
Takže motor bude 230 V (IP54),  kroutící moment 4-20 Nm, výkon 100-190 W. Přijímač bude venku. Instalace bude v panelovém bytě.

No spíš bych položil montážníkům otázku jak to budou v tom 6tém patře paneláku opravovat v případě že se porouchá pohon nebo utrhnou tažná pera a roleta zůstane dole .
Už je vidím na tom horolezeckém laně nebo v koši plošiny  ;D.V záruce pohoda - po záruce si připravte dlouhý peníze .
Já znám jenom jeden způsob jak se dostat do toho kastlíku a ten asi popsat rozhodně nechcete .

Jirka Š. Svejkovský:
Obecně se chránič dává tam, kde hrozí dotyk se zařízením v poruše, tedy zásuvky nebo zhoršení izolačního stavu vlivem prostředí (koupelna). Venkovní žaluzie bych nezařadil ani do jedné kategorie, proto vidím použití chrániče jako zbytečnost. Bezpečnost tím příliš nezvýšíte.

Pavel Stránský 111:
Rovnež bych to v tomto případě chráničem nekomplikoval!

Fuk Tomáš:
Citace: Jirka Š. Svejkovský  06.02.2011, 18:04

Venkovní žaluzie bych nezařadil ani do jedné kategorie, proto vidím použití chrániče jako zbytečnost.

V případě plastových žaluzií souhlas. Dělají se ale taky kovové, a tam bych chránič naopak vřele doporučil.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana