Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí
| | |-+  Jak může udeřit blesk do malého domečku schovaného mezi vyššími?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak může udeřit blesk do malého domečku schovaného mezi vyššími?  (Přečteno 32976 krát)
Jaroslav Borovec
*
Offline Offline




« Odpověď #18 kdy: 28.12.2010, 17:47 »

Myslím, že jediná věc, kam nikdy neudeří je aktivní jímač - ještě nikdy jsem ten hrnec zázraků neviděl propálený, což by jistě po návštěvě dospělého blesku byl.

 Palec vzhůru Palec vzhůru Palec vzhůru
Jenže právě podobné argumenty prodejci těchto kouzel vytáčí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 28.12.2010, 18:12 »

Dospelý blesk vie, že s aktivákom nie je žiadná sranda, tak radšej uhne vedľa.
Vážne. Nie je to tým, že pri aktiváku "stačí" jeden zvod a to vplýva na mohutnosť úderu blesku?

Mýlíte se, požadavek jednoho svodu není technické, nýbrž politické řešení.
Zařízení aktivního hromosvodu pracuje se stejnou bezpečností i bez jakéhokoli svodu, ale na to by jim už málokdo skočil.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Borovec
*
Offline Offline




« Odpověď #20 kdy: 28.12.2010, 18:18 »

Mýlíte se, požadavek jednoho svodu není technické, nýbrž politické řešení.
Zařízení aktivního hromosvodu pracuje se stejnou bezpečností i bez jakéhokoli svodu, ale na to by jim už málokdo skočil.
Obchodní víc, než politické.
A "aktivní" je proto, že produkuje rychleji peníze utržené z prodeje.Bohužel do této "aktivní" korupce je zatažen každý třetí elektrikář. Vždyť jde o peníze. A za peníze lidé uvěří čemukoliv.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 28.12.2010, 20:12 »

Obchodní víc, než politické.
A "aktivní" je proto, že produkuje rychleji peníze utržené z prodeje.Bohužel do této "aktivní" korupce je zatažen každý třetí elektrikář. Vždyť jde o peníze. A za peníze lidé uvěří čemukoliv.


Na TIČR probíhají práce na metodickém materiálu ohledně revizí aktiváků, bohužel jse přeslechl, zda se bude jednat o výchozí, či pravidelné.


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #22 kdy: 28.12.2010, 21:15 »

Na TIČR probíhají práce na metodickém materiálu ohledně revizí aktiváků,
Přijde mi to, pokud je to pravda, jako zbytečné mrhání našimi penězi, protože pokud by existoval jiný než negativní závěr, spáchal by tím TIČR svou sebevraždu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 28.12.2010, 21:23 »

Přijde mi to, pokud je to pravda, jako zbytečné mrhání našimi penězi, protože pokud by existoval jiný než negativní závěr, spáchal by tím TIČR svou sebevraždu.

info. Brno, září 2010,konferenced elektro, šéf TIČR.

Dle mého názoru jde o to se nějakým způsobem vyrovnat se stávajícími akt. systémy, což je legislativně třeba vzhledem k jejich velkému rozšíření včetně důležitých staveb.

Pokud jsem sledoval dění kolem aktiváků, existovalo přece období, v němž jejich montáž odpovídala legislativě..

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #24 kdy: 28.12.2010, 21:27 »

Přijde mi to, pokud je to pravda, jako zbytečné mrhání našimi penězi, protože pokud by existoval jiný než negativní závěr, spáchal by tím TIČR svou sebevraždu.

Nevím co by způsobilo úmrtí TIČRu když vydá jakékoli prohlášení.

Aktivní hromosvody jsou stále v prodeji a montují se. Pokud je tento krok pokusem o oficiální legalizaci tohoto řešení pak nabízí legální a jednoduchou variantu hromosvodu. Že je toto řešení horší neznamená že v případě vhodné cenové politiky nedojde k jeho masovému rozšíření. Sám považuji aktivní hromosvod za řešení na hranici podvodu ale pokud bude legální a akceptováno pojišťovnou tak věřím že bude nejčastějším řešením na novostavbách.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #25 kdy: 28.12.2010, 21:35 »

Mě by zajímalo, proč "aktivní hromosvod" údajně ionizuje vzduch kolem a "obyčejný hromosvod" ne.
Nevíte někdo jak toto vysvětlují výrobci/prodejci aktiváků?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #26 kdy: 28.12.2010, 21:52 »

iPokud jsem sledoval dění kolem aktiváků, existovalo přece období, v němž jejich montáž odpovídala legislativě..
Nikdy tomu tak nebylo.

TIČR = Technická inspekce ČR, orgán pracující podle právní úpravy tohoto státu a přezkušováním odborné způsobilosti vykonává dozor nad její úrovní.
Pokud by tento orgán přijal právní dokument jiného státu, respektive uznal, že není třeba se řídit naším právním pořádkem, vytvořil by precedent, který by byl důkazem  fatálního selhání této organizace.
To by si Jarda Miklík s gustem smlsnul  :-),  jsem přesvědčen, že by pak hladce dosáhl toho co má letos jako téma.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #27 kdy: 28.12.2010, 22:29 »

To by si Jarda Miklík s gustem smlsnul  :-),  jsem přesvědčen, že by pak hladce dosáhl toho co má letos jako téma.
A co má za téma? Trestní oznámení na TIČR?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #28 kdy: 28.12.2010, 22:39 »


http://elektrika.tv/video/2010/10mikl_prus_1b.mp4

a

http://elektrika.tv/video/2010/10ticr_miklik_2.mp4
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #29 kdy: 29.12.2010, 07:46 »

Nikdy tomu tak nebylo.

TIČR = Technická inspekce ČR, orgán pracující podle právní úpravy tohoto státu a přezkušováním odborné způsobilosti vykonává dozor nad její úrovní.
Pokud by tento orgán přijal právní dokument jiného státu, respektive uznal, že není třeba se řídit naším právním pořádkem, vytvořil by precedent, který by byl důkazem  fatálního selhání této organizace.
To by si Jarda Miklík s gustem smlsnul  :-),  jsem přesvědčen, že by pak hladce dosáhl toho co má letos jako téma.


S vámi je těžko se o hromosvodech přít, nicméně tu byly jak Fr.,  tak Slov. norma- oba dva státy v EU.........
Já žiji v tom, že konec aktiváků souvisí s koncem těchto norem, alespon jsem to takto pochopil na různých školeních a v diskuzích.
Dále jelikož se tento typ ochrany nasazoval na významné budovy, tak to nějakým způsobem být ošetřeno přes orgán dozoru být musí.

Pro pořádek připomínám, že nejsem zastáncem aktiváků, jelikož již předci tradovali, že blesk udeří do něčeho špičatého, nikoli do hrnce na dvorku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #30 kdy: 29.12.2010, 07:56 »

Mě by zajímalo, proč "aktivní hromosvod" údajně ionizuje vzduch kolem a "obyčejný hromosvod" ne.
Nevíte někdo jak toto vysvětlují výrobci/prodejci aktiváků?

Jedná se o všemocný hrnec, mě bylo prodejcem tvrzeno, že v minutových intervalech vysílá vstřícný náboj až do vesmíru, a protože jsem bouřku již viděl, jsem se zeptal-co se stane, když udeří v době, když hrnec zrovna nevysílá - bylo mě odpovězeno, že vývoj stále pokračuje a dožijeme se doby, kdy bude jeden maxihrnec na Sněžce, druhý na Pradědu, a tyto zastřeší území celé republiky.
Ale jsem prostý člověk, jak uvádím výše, ještě jsem hrnec propálený neviděl, tudíž dle mého názoru přitahuje akorát oběživo, případně dělá zmatky v legislativě a v hlavách některých méně či moc přemýšlivých občanů.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #31 kdy: 29.12.2010, 23:14 »

...bylo mě odpovězeno, že vývoj stále pokračuje a dožijeme se doby, kdy bude jeden maxihrnec na Sněžce, druhý na Pradědu, a tyto zastřeší území celé republiky...

 to cumim týýjo, tak to jsem zvědavý na ty uzemnění  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #32 kdy: 30.12.2010, 00:40 »

To je jednoduché: ze Sněžky bude uzemnění natažené do Labe a z Pradědu do Desné, nebo vodní nádrže Dlouhé Stráně II.    Mrknutí piskaci
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #33 kdy: 30.12.2010, 08:17 »

To Jindra a Hejčl

Je mě trapné připomínat jistě zkušeným elektrikářům základy fyziky, ale budiž:
 aktivní hromosvody uzemnění nepotřebují protože jsou aktivní a právě svou aktivitou dokáží neaktivní blesk vstřepat do aktivního hrnce a aktivním procesem z tohoto vytvořit neaktivní vodní páru a dírkou v hrnci tuto aktivně vyfouknout ven.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #34 kdy: 30.12.2010, 10:07 »

V jaké tónině jsou ty dírky laděné?  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #35 kdy: 30.12.2010, 10:26 »

V jaké tónině jsou ty dírky laděné?  Mrknutí

Jistě jste si všiml mírně rozdílných konstrukcí a velmi rozdílných cen těchto bleskokonců (název hromosvod je pouze obchodní, protože blesky nesvádí),  jsou dány právě především stupněm naladění.
Bohužel veškeré vydané tóny jsou přehlušeny zvukem hromu, nicméně výrobci jistě nespí na vavřínech a již přemýšlí nad akustickým zpožďovačem - momentálně se stále řeší otázka, zda je jednodušší zpozdit zvuk hromu, či zvuk vydávaný bleskokoncem.
Věřím, že tímto je již vše kolem těchto zařízení vysvětleno a s PF 2011 se loučím.


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Ako najlepšie uložiť resp. upevníť AlMgSi drôt pri realizácii skrytého zvodu ?
 Je potrebný ochranný uholník bleskozvodu pri montáži zvodu k dažďovej rúre ?
 Lze používat metodu valící se koule k ochraně před bleskem vždy?
 Môže ísť zvod bleskozvodu po drevenom pilieri?
 Je možné ťahať zvod bleskozvodu po vnútornej stene montážnej haly?
 Není hromosvod na obrázku trošku přehnaný?
 Jakym zpusobem udělat hromosvody na montované hale?
 Ako dodržať dostatočnú vzdialenosť bleskozvodu od DEVI káblov v odkvape?
 Záznam netcastu HROMOSVODY #1 Historie
 DEHN: Nové komponenty pro stavbu hromosvodů
 CHOMUTOV: Otevřeno staronové hromosvodní centrum v LUMA Plus
 Wolfgang Marks o značce PROEPSTER
 Co říkáte ne tento "projekt" hromosvodu?
 Jak je řešen hromosvod na AZ Toweru v Brně?
 Elektrotechnická nostalgie s Jindřichem Nezvalem #8
 Kdo je podle vás vynálezce s hromosvodu velkým "H"? Diviš nebo Franklin?
 Jak a pomocí jakých materiálů instalovat hromosvod na plechové střechy LINDAB?
 DEHN: Hromosvod na kovové střešní krytině
 Test: Kolik zemničů hromosvodné soustavy je špatných?
 "Vnitřní hromosvody", jejich návrh, možné provedení a účinnost
 Je možné spojení dvou svodů do jednoho zemniče?
 Musí být po montáži hromosvodu doplněna v rozvaděči přepěťová ochrana?
 Musí mít prodejní stánek hromosvod?
 DEHN: Katalog hromosvodních součástí 2018
 Hromosvod nebo bleskosvod, jak je to správně?
 Je potrebný bleskozvod na drevenný prístrešok opretý o dom?
 Aký je váš názor na bleskozvod v tomto videu? Iný kraj iný mrav?
 PODCAST: V čem jsou přednášky v klubu ILPC jedinečné?
 Pomůcky OBO pro projektování a základní znalosti
 Centrum hromosvodářů v Chomutově slouží už deset let!
 Jak ovlivní průchod proudu hromosvodem jeho funkci ?
 Milan Kaucký o jedné revizi hromosvodu od stolu ...
 Jak návrhovat izolované jímací soustavy na různé typy objektů?
 Kdo je odborníkem na hromosvody? Jak ho poznáme?
 Jak asi vypadá vzorová projektová dokumentace hromosvodu a uzemnění?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.045 sekund, 23 dotazů.