Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Zkoušky na ITI - jejich testy a testy zde
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Zkoušky na ITI - jejich testy a testy zde  (Přečteno 7874 krát)

« kdy: 28.12.2004, 22:15 »

,
tak dnes jsem zabrousil na tento web a celkem mě překvapili zde uveřejněné otázky ke zkouškám rev. techniků. Je to zpracováno velice profesionálně a velice pěkně. Jenže potom jsem si našel stránky www.iti.cz a sekci elektro. Zde jsou ke stažení kompletní otázky, které podle nich budou dávat na písemné testy. Jenže ty se odlišují od otázek zde uveřejněných.
Tak teď tomu nerozumím, proto že jak tady, tak tam se píše že "toto jsou oficiální testovací otázky"
Prosím, jestli někdo ví více budu rád, když se o své zkušenosti podělí.
Vím, že lépe je vědět více ale raději vypiluji těch pár otázek a připravím se ústní něž si lámat hlavu nad slovíčky, kde při ustní části se toho dá hodně vysvětlit (nemyslím OKECAT)
Ještě jednou děkuji.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vilém Gracias
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 28.12.2004, 23:16 »

Tvrdíte, že jsou jiné? Já jsem byl tehdy pověřen kontrolou správnosti. Otázky, které jsou zde, jsou  100% totožné s otázkami stažených v t0 dob2 z ITI. Jejich kontrolní kopie je ke stažení zde


http://www.elektrika.cz/obrazek/ez.zip


A co je vlastně jinak?


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #2 kdy: 29.12.2004, 08:12 »

Prvni tazatel zrejme poukazuje na diferenci mezi otazkami z ITI 2004 ve formatu .doc, na ktere ukazuje Guru a napln testu elektrotechnik u.


Kdyby jste vazeny pozorne cetl "ITI - ke zkousce je priprava vhodna",  tam jsem se zminoval o tom, ze to byly originalni testy ITI, podle kterych se zkousi do 31.12.2004. Od Noveho roku se pouzivaji testy nove, kde jsou i otazky uverejnene v nasi diskuzi. Nove otazky nejsou jeste v testech, resp. testy na nove otazky nejsou.


Pokud se ptate proc nejsou. Pak se to dozvite dalsim clanku, ktery by mel pojednavat o tvaru novych formularu k prezkouseni.


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  

« Odpověď #3 kdy: 29.12.2004, 19:21 »

Hm,
tak teď nevím. Je mi jasné, že kdo se na tomto webu pohybuje pravidelně tuší která bije. Jenže já pořád ne - buhužel.
Píšete, že otázky na webu ITI jsou stejné jak tady ty, nejsou. Je pravda, že jsou podobné a mám takový pocit, že jedna otázka na ITI je zde rozpracována na další 4 nebo 5 otázek.
Ten článek jak uvádíte jsem četl už včera:
1. "Poslední den, tedy den mé přítomnosti, měli na závěr možnost se testovat našimi testy na Elektrice (zde). Dnes již mohu napsat, že se jednalo o originální znění jak otázek tak i odpovědí." Z toho jsem pochopil, že Vaše testy byly na zkoušku a potom dostali testy jiné od ITI a tam byly jaké otázky? Ty co jsou zde nebo co jsou na webu ITI :-).
2."Do Nového roku ITI vypouští oficiálně pouze otázky, které jsme již uveřejnili v diskuzi (zde). Ovšem tři možné odpovědi zůstávají prozatím tajemstvím. Tedy správná odpověď nemusí být doslova citací normy"
to asi znamená, že buď odpověď volná v rámci takové psané ustní zkoušky, nebo jak píšete budou i zde možnosti i když tomu moc nevěřím.
Velice bych se přimlouval za celkovou grafickou úpravu těch otázek, font písma je zbytečně velký a potom to je celé nepřehledné. Vždyť by stačilo pouze třeba písmo tučné a dále uvažujte nad rozdělením do skupin dle ITI.
Děkuji za váš čas.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #4 kdy: 29.12.2004, 23:32 »

Pane Poličan, víte diskuze nejsou vhodné na dlouhé romány. Až budu mít chvilku, zkusím dát dohromady nějaký text, který to vysvětlí. Otázky v diskuzích jsou shodné s těmi na stažení z ITI. Otázky v testech nikoliv, ty otázky a odpovědi v elektronickém testu platí pouze do 31.12.2004. Od Nového roku platí ty nové. Ale to jsem již psal mnohokrát.


Jinak ke grafické upravě...
Nejsme designéři ani programátoři, a možnost změny v portletech je pro redaktory nepřístupná. Staré otázky a odpovědi byly strukturou 100% shodné a nové otázky z ITI jsou strukturou opět shodné tak, jak je ITI uveřejnilo. Tedy skupiny jsou dle ITI.


Beru vaše připomínky a v příštím článku se rozepíšu tedy ještě více do podrobna.


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Jaroslava Brejchová
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 30.12.2004, 06:20 »

Vážení,
jen v krátkosti, po úspěšném provedení zkoušek na ITI, podle nových testů, mohu jen potvrdit, že se tam skutečně objevují testy uvedené na webu elektrika s možnými odpověďmi. Přeji všem čekatelům to správné vykročení do roku 2005.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Hejduk
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 30.12.2004, 18:08 »

Paní Brejchová,
blahopřeji vám a mám k vám malou prosbu. Můžete nám popsat, jak probíhala část zkoušky, popsaná jako praktické provedení zadané revize? Děkuji vám předem.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslava Brejchová
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 31.12.2004, 11:32 »

Vážený pane Hejduku,
     předem děkuji za upřimné blahopřání a zárověň se vám omlouvám, že nerozumím vaší otázce. Jenom v krátkosti před písemnou zkouškou  obdržítě testy, které jsou uvedeny na vebu elektrika v celkovém počtu 5Ks. Na každý test je vymezena doba 20 min. Po úspěšném dokončení přecházíte na ústní část, kde jsou odpovědi zaměřeny na vámi odevzdané RZ ( revize vnitřních rozvodů + hromosvodů + pracovních strojů, dle nových ČSN )+ ústní otázky, které vám klade zkušební komise, které jsou poměrně nepříjemné ( záleží na složení komise ).
Pokud chcete bližší informace mohu je vám sdělit přes adresu :
mil324@seznam.cz Hodně zdraví v nastávajícím roce 2005.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.06 sekund, 21 dotazů.