Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Není zamýšlený průkaz bezpečnosti krok zpět k totalitě?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Není zamýšlený průkaz bezpečnosti krok zpět k totalitě?  (Přečteno 66363 krát)
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #72 kdy: 17.10.2010, 22:19 »

Souhlas Milane.

Všichni si pořád melou to své, ale neuvědomují si jedno. Chystají se nějaké změny. Tyto změny se budou provádět dál,  bez nich a pokud se nepřipojí, tak i bez ohledu na jejich názory a připomínky.

Neříkám, že je v našem oboru vše špatné, ale ani není vše vyhovující. Díky vývoji a různým úpravám se budou naše předpisy měnit ať chcem, nebo ne. Bohužel asi častěji, než si sami přejeme.

Jinak během praxe se setkávám s řadou firem, kde je vidět kvalitní řemeslo, ale i bohužel s "elektrozedníky". ( a nejde pouze o elektro v RD a bytech) Ti zatím bohužel převažují, což považuji za zlo našeho oboru.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #73 kdy: 17.10.2010, 22:23 »

Asi jste nikdy nerevidovali běžnou strojírenskou fabriku s 80 roků starou instalací a nefunkční pravidelnou údržbou, nebo nově postavenou provozovnu, kterou realizovala pouze stvební firma bez stálého elektrikáře... . asi žiju v jiné zemi a vídám jiné věci  Jsem v rozpacích 

Vím přesně o čem je řeč, žijeme ve stejné zemi.  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
raj
« Odpověď #74 kdy: 17.10.2010, 22:26 »

Citace
Chystají se nějaké změny. Tyto změny se budou provádět dál,  bez nich a pokud se nepřipojí, tak i bez ohledu na jejich názory a připomínky.
Kdo je to se?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #75 kdy: 17.10.2010, 22:35 »

SE = například Hospodářská komora.
SE = TIČR

atd. . Až budou přesnější a hlavně oficiální informace určitě budou zveřejněny. Byl jsem osobně přítomen na jednání HK v Praze za účasti TIČRu, proto mám nějaké informace. Bylo tam za účasti UE-ČR, ČES a ESČ mluveno o některých změnách v legislativě a například přezkušování RT. Zatím ve formě návrhů.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #76 kdy: 17.10.2010, 22:37 »

Kdo je to se?

No mě nějaké se nedávno zakázalo žárovky a pokračuje v tom. Potom nějaké se řeklo že budu platit za elektřinu z obnovitelných zdrojů, další se nakázalo pančovat benzín a naftu, jiné se provedlo kontrolu těchto pohonných hmot a odmítlo říct kde a co bylo špatně přesto že to se je placeno z daní,......... Myslím že se nějaké se vždycky najde a že se jmenuje jinak než se není zas až takový problém, lépe se to formuluje.   Škleb

Průkaz bezpečnosti tak jak byl popsán je hovadina srovnatelná se zákazem žárovek ale je fakt že změny probíhají a možnost do nich zasáhnout je z mého pohledu pouze teoretická.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #77 kdy: 17.10.2010, 23:10 »

No hlavně, že je zde většina diskutujících se současným stavem spokojena.

On tady snad nikdo netvrdí, že by byl absolutně spokojen.  nenene
Ale když se budeme bavit s kýmkoli z jakéhokoli oboru lidské činnosti, tak asi každý najde řadu věcí, které by mohly být jinak. To je asi přirozené a tudíž normální.
Já prostě pouze v našem oboru nevidím žádný zásadní, fundamentální problém, který by mne přiměl vyjít do ulic a dožadovat se nastolení systému jakési bezpečnostní průkazky.


Asi jste nikdy nerevidovali běžnou strojírenskou fabriku s 80 roků starou instalací a nefunkční pravidelnou údržbou, ...

Osobně jsem přes 10 let docházel hned do 4 textilek, kde instalace byly sice "pouze" 50-ti leté a rok od roku se tam snižoval počet a i kvalita údržbářů, takže snad jakousi představu mám.
Opravdu si myslíte, že když by se v podobných provozech zavedla jakási Průkazka, že by tam nastal jiný stav?
Já ne.
Tak, jako si tam mistři výroby při odpoledních a nočních směnách sami vyměňovali pojistkové patrony (za stále silnější),  protože se šetřilo a elektrikáři nesloužili,
tak jako si obsluhy strojů přemosťovaly koncové spínače na krytech aby mohly rychleji vyčistit zanesené vyčesávací hřebeny (až to několika utrhlo ruce),  
tak jako skladníci při výměnách žárovek ve svítidlech ve skladu nedávali zpět ochranná skla tak dlouho, až od navršené koudele až ke svítidlu zahořelo....   zle

Je to vše v lidech a je to vše řešitelné i za současného stavu. Jestliže si panáci ve vedení firem neuvědomí, že údržba sice nic fyzicky neprodukuje, ale že může svojí kvalitní prací výslednou produkci hodně ovlivnit, tak jsou pokusy typu "Průkaz bezpečnosti" zbytečné.  Smutek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #78 kdy: 17.10.2010, 23:17 »

...ale i bohužel s "elektrozedníky". ( a nejde pouze o elektro v RD a bytech) Ti zatím bohužel převažují, což považuji za zlo našeho oboru.
S tím ale bohužel žádný nový papír nic nesvede.

On tady snad nikdo netvrdí, že by byl absolutně spokojen.  nenene
.
.
.
Jestliže si panáci ve vedení firem neuvědomí, že údržba sice nic fyzicky neprodukuje, ale že může svojí kvalitní prací výslednou produkci hodně ovlivnit, tak jsou pokusy typu "Průkaz bezpečnosti" zbytečné.  Smutek

Naprostý souhlas.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #79 kdy: 17.10.2010, 23:40 »

S tím ale bohužel žádný nový papír nic nesvede.

A tvrdil jsem něco podobného? Jen stále dokola říkám, že když je šance k prováděným změnám něco říci, tak jí chci využít.

Průkaz bezpečnosti tak jak byl popsán je hovadina srovnatelná se zákazem žárovek ale je fakt že změny probíhají a možnost do nich zasáhnout je z mého pohledu pouze teoretická.

O tom jestli bude, nebo nebude, rozhodně nějaký úředník. A jestli bude mít jediný podnět a to ten, že je doporučován, tak ho prostě schválí. Když bude i protinávrh, tak se bude dále jednat a hledat nějaká shoda.

I já, jako obyčejný elektrikář, jsem mohl říci svůj názor k některým věcem a to díky členství ve svazu, které tady pořád většina shazujete. Dokonce mi svaz umožnil i účast na některých jednáních.

PS: máteli zájem se sám přesvědčit, ozvěte se mi.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #80 kdy: 18.10.2010, 06:24 »

I já, jako obyčejný elektrikář, jsem mohl říci svůj názor k některým věcem a to díky členství ve svazu, které tady pořád většina shazujete. Dokonce mi svaz umožnil i účast na některých jednáních.

Ale já věřím že mohu říct svůj názor, pokud budu mít zájem tak se mohu i účastnit tvorby norem a dokonce částečně i zákonů. Problém je v tom že pak moje rodina umře hlady nebo mě opustí protože čas který věnuji prosazování svých názorů bude buď ten který věnuji práci nebo ten který věnuji rodině, jiný nemám. Ani pak ovšem nebudu mít záruku že k mým názorům bude přihlédnuto. Proto tvrdím že ta možnost je pouze teoretická.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #81 kdy: 18.10.2010, 06:57 »

 
Citace
Asi jste nikdy nerevidovali běžnou strojírenskou fabriku s 80 roků starou instalací 

To je ono...pokud revizák 80 let starou instalaci zhodnotí jako "schopnou provozu" ,žádný průkaz to nezachrání!....Pokud bude fungovat kontrola jak má ,nemůžeme v dnešní moderní době mít tak starou instalaci!Pokud ještě funguje je určitě "neschopná" i když jsem ji neviděl!
Ale to není selhání "elektro oboru" ale něčeho jiného!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #82 kdy: 18.10.2010, 18:57 »

Padají mosty. Lidé umírají. Šlendrián stavitele prokázán. Tisícitunový most podložen dřevěnými špalky.
Praha se propadá do Blanky. Šlendrián stavitele prokázán. Prý špatně a málo nalitý beton. Prý nedostatečná kontrola. Prý stavba pokračovala moc rychle. Prostě KLASIKA!
Jsou toho plné noviny, internet, rádio a televize.
Co se stalo/stane? Nic, vše bude pokračovat ve stejném stylu.

Otázka:
Řekněte někdo jeden, jeden jediný obor, odvětví v ČR, který je v pohodě a který není v průšvihu? (donedávna snad jen státní správa, ale i tam už se to zaplťpánbu začíná také sypat  Zlej)

A teď přijde s prominutím "banda elektrikářů" o kterých má národ asi stejné povědomí jako o dojičkách krav - mlíko pijou všichni, ale dojičku ještě nikdy nikdo neviděl. A tito elektrikáři říkají, že jejich systém fungování oboru je špatný, že je to hrůza hotová krize a že je třeba ho změnit.

Jo vidím to jasně - od prezidenta přes poslance senát státní správu až po stavební úřady honem rychle začnou řešit projektování instalace a revidování vyhrazených elektrických zařízení  Škleb Škleb Škleb

Průzkum, otázka na prostého občana ČR, jestli má doma vyhrazené elektrické zařízení:
"Za prvý nevim co to je a za druhý mě to uráží"  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Štěpán Valenta
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



Nepřizpůsobivý


« Odpověď #83 kdy: 18.10.2010, 21:48 »

A opět jak obvykle máme dva tábory. Jedni  jsou snad spokojeni se současným stavem, který ,  ale vážení skutečně již žije z podstaty.
A druhý, který hledá standartní podmínky a pokud možno kvalitnější výstupy.  A to pokud možno takové, aby to kvalitní firmy nebraly jako zbytečnou administrativu .
Průkaz bezpečnosti el. zařízení může být důležitým prvkem nové legislativy a souhlasím i s táborem škarohlídů, že musí být zpracován tak, aby byl v souladu s evropskopu legislativou.
Náš svaz svou legislativní aktivitu provádí veřejně a jsme připraveni na věcné připomínky dokud se dají zapracovat.  Myslíme, že je to poctivá nabídka a málokterá legislativní aktivita probíhá v ČR podobně, ale asi chci na elektrotechnic ké veřejnosti příliš.  Na druhou stranu zřejmě legislativním aktivitám ať je provádí kdokoliv předem věříte. A my se tedy naoplátku pokusíme vás nezklamat a vytvořit předpis, který kvalitu posune opět o trochu dále a sníží dnešní administrativn í zbytečnosti a trochu ztíží práci fuškařům i lidem ochotným vyprojektovat, namontovat či zrevidovat  téměř cokoliv... To opravdu tedy nechceme. 
                                                                    angel
       
 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #84 kdy: 19.10.2010, 06:41 »

Průkaz bezpečnosti el. zařízení může být důležitým prvkem nové legislativy a souhlasím i s táborem škarohlídů, že musí být zpracován tak, aby byl v souladu s evropskopu legislativou.

A my se tedy naoplátku pokusíme vás nezklamat a vytvořit předpis, který kvalitu posune opět o trochu dále a sníží dnešní administrativn í zbytečnosti a trochu ztíží práci fuškařům i lidem ochotným vyprojektovat, namontovat či zrevidovat  téměř cokoliv


Jako proslov od pultu by to znělo hezky Nerozhodný ale nemám nejmenší tušení jak to chcete dokázat, byl by to zázrak.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
raj
« Odpověď #85 kdy: 19.10.2010, 07:54 »

Citace
A my se tedy naoplátku pokusíme vás nezklamat a vytvořit předpis, který kvalitu posune opět o trochu dále a sníží dnešní administrativn í zbytečnosti a trochu ztíží práci fuškařům i lidem ochotným vyprojektovat, namontovat či zrevidovat  téměř cokoliv...
No nazdar ... už abych sháněl  sekretářku ... Kam čert nemůže strčí lejstro ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #86 kdy: 19.10.2010, 16:36 »

Citace
Průkaz bezpečnosti el. zařízení může být důležitým prvkem nové legislativy a souhlasím i s táborem škarohlídů, že musí být zpracován tak, aby byl v souladu s evropskopu legislativou.

Takový průkaz asi moc řešit nebude...Průka zek u nás už bylo hodně... Škleb Škleb
Ten kdo by ho vlastnil, že by byl nebo dělal instalaci bezpečněji ??...bez komentáře...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Štěpán Valenta
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



Nepřizpůsobivý


« Odpověď #87 kdy: 19.10.2010, 20:24 »

Vážení nepropadejte panice předem.  Pláč
Nová legislativa být vydána musí. Záleží jen, jaká varianta bude na výběr.
A průkaz bezpečnosti není smyšlenka a jen zbytečné lejstro.
Ty zbytečné lejstra chystají jiní. O odborné způsobilosti založené na normě o kvalifikacích jsem již psal. A tam se vážení podívejte. Pokud se to nejmenovanému severočeskému zastánci podaří, bude vás čekat 25 různých veskrze zcela zbytečných lejster. Např. (potvrzení o placení daní, potvrzení o placení sociálního pojištění, potvrzení o referečních zakázkách v hodnotě 120 000 Euro, potvrzení o bezdlužnosti.. . raději skončím a to vše budu na okrese kontrolovat nějaký zasloužilý "pašalík".. Normu o kvalifikacích bere Evropská unie  jako kvalifikační standart podniků, tady se má dle onoho "legislativce z lidu"  stát bičem i na OSVČ.  A nyní mně Vážení zajímá váš názor...  Jestli smysluplně zpracovaný Průkaz bezpečnosti el. zařízení a on by musel být zpracován v souladu s evropskou legislativou, je pro vás faktem z kterého mnozí z vás dostávají křeče... ,  pak je mně líto.
Průměrná firma by neměla být zpřísněním podmínek nikterak dotčena, kvalitní získá konečně výhodu (a možná i cetifikaci podobně jako ve Francii) a ty podprůměrné? Ty se rychle adaptují a přizpůsobí... a já bych dodal, že by bylo načase.
                                                              angel
  
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #88 kdy: 19.10.2010, 21:02 »

Samotný průkaz nic neřeší, pokud nebude důsledná kontrola a to prosím pod sankcí a hlavně vymahatelná .

Češi jsou smějící se bestie a pokud nebude existovat fyzická kontrola na místě je to k ničemu.  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
raj
« Odpověď #89 kdy: 19.10.2010, 21:07 »

Citace
Nová legislativa být vydána musí.
Nemusí - může.
Vše již evropská legislativa v pohodě řeší! Jak chcete řešit třeba dovozce zařízení?  Proč chcete vymýšlet naprosto zbytečné národní doplňky ? To nemáte nic lepšího na práci ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Nevědomost nebo hazard? Jsou u možných vstupů do nebezpečného prostoru na vagónu výstražné cedulky?
 Proud opět zabíjel!
 Jaký je váš názor na bezpečný způsob ovládání strojů?
 Jak dodatečně zvýšit ochranu před úrazem el. proudem? Jen proudovým chráničem?
 Tolerovali byste u elektrikáře při práci hodinky, prstýnek či řetízek?
 Ako často sa musia skúšať bezpečnostné tlačidlá strojov?
 Splňuje 24V vánoční řetěz zásady bezpečnosti ?
 Neznáte někdo nějaký dobrý program pro bezpečnost práce?
 Jsou 4m bezpečná vzdálenost korby náklaďáku od vn?
 Co nového ohledně lékárniček a výstražných vest?
 Četli jste článek o bezpečnosti domácích instalací v EU?
 Lze bezpečně vyměnit jistič na DIN liště s hřebínkem pod napětím?
 Líbí se vám tato výživná přednáška o bezpečnosti?
 Má pásová pila vypínat při obnovení napětí po výpadku?
 Těšíte se na průkaz bezpečnosti?
 Existuje norma EU, která přikazuje používat bezhalogenové instalace?
 Kdy budeme mít štítek bezpečnosti budov?
 Kde čerpat informace o tématu bezpečnosti na strojích?
 Využití prvků Eaton v pracovních strojích s ohledem na aktuální bezpečnostní normy
 Pracovní úrazovost na elektrickém zařízení
 Jaký použít klíč pro otevření tohoto světla?
 Jak zabezpečit bezpečnost lidí v chladícím boxu kde je stále -20C?
 Jaký stav představuje hustá mlha?
 Je bezpečné stáť vo vode pri zapnutom čerpadle?
 Poznatky inspektora práce z kontrolní činnosti
 Jak by asi vypadala elektroinstalace podle šamana?
 Jak dodržujete bezpečnost práce u svých prototypů?
 RITTAL: Průvodce konfigurací skříní - elektrická bezpečnost je již zajištěna
 Vaše bezpečnostní samolepka do rozvaděče
 TURCK: Bezpečnostní závory Banner Engineering s vylepšenými výkonovými vlastnostmi.
 Bezdotykový indikátor vysokého napětí HSA 205 zachraňuje hasiče!
 Může být přehnaná ochrana nebezpečná?
 Chcete se před víkendem zasmát a poučit zároveň?
 TIP na kompaktní bezpečnostní modul
 V loňském roce došlo téměř k 45 tisícům pracovních úrazů
 Jak byste se zachovali, kdybyste zjistili nebezpečný stav cizí elektroinstalace?
 Je i v dnešní době nebezpečné používat koupelnu za bouřky?
 Při jakém napětí je nebezpečný elektrický proud?
 Státní úřad inspekce práce poukazuje na nebezpečí práce ve výškách
 Je bezpečné použití ovladače LED pásku na principu detekce dotyku LED profilu?
 Lze provozovat jeřáb s nefunkčním koncákem zdvihu směr dolu?
 Jaké může být napětí na vidlici?
 Hager: Bezpečnost přístrojů tkví v detailech
 Srovnání nelegálně zaměstnaných osob v ČR
 Jak dalece dnes přihlížíme k nejnovějším poznatkům vědy a techniky?
 Jak se detekuje maso?
 Bezpečná elektrotechnika Václava Honyse
 Inspekce práce bude dohlížet na pracovní podmínky ukrajinských uprchlíků
 Jak spolehlivé a bezpečné byly staré elektroinstalace v době svého vzniku?
 Hranice dozoru Státní báňské správy a orgány Inspekce práce
 Myslíte, že jsou rozbory pracovních úrazů užitečné?
 SOLID 63: Miroslav Záloha o bezpečnosti práce za poslední období
 jaká jsou opatření pro zajištění bezpečnosti při práci bez napětí, pod napětím ?
 Upozorňujete obyvatele bytových domů při práci na elektroinstalaci?
 Jak se dnes v dílně uklízejí kovové špony?
 Co dělat, když ti někdo podkopne žebřík?
 Ještě narážíte na provozovatele bez potřebné provozní dokumentace?
 Máte přehled o pracovních úrazech za období roku 2023?
 Jak si udržujete své nářadí vy?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.054 sekund, 20 dotazů.