Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Znění zákonů, norem, vyhlášek....
| |-+  Diskuze o ČSN
| | |-+  Které prostory je možno považovat za normální ?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Které prostory je možno považovat za normální ?  (Přečteno 17825 krát)
Jaroslav Ratiborský
*
Offline Offline




« kdy: 19.05.2010, 12:13 »

V ČSN 332000-5-51 ed.3 jsem se v příloze NA respektive v jejím závěru dočetl : Pro jednoznačné vnější vlivy u objektů či prostorů,které jsou ve smyslu této normy považovány za normální,není nutno vypracovávat protokol. V uvedené normě jsem tabulku obsahující seznam prostorů normálních nenašel,našel jsem však ve změně Z1 ČSN 332000-4-41 ed.2 na straně 3 tabulku NA 4-Prostory normální.
Na uvedené tabulce mne zaujala skutečnost,že mezi normální prostory jsou zařazeny prostory s působením vnějších vlivů jako BE nebezpečí požáru,výbuchu.
Jak je možno si vysvětlit tuto skutečnost,není chyba v tabulce NA 4 ČSN 332000-4-41 ed.2 změna 1 ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Drda
OSVČ RT-E2A
*
Offline Offline



TNS


« Odpověď #1 kdy: 19.05.2010, 13:25 »

Přiřazení vnějších vlivů dle přílohy ZA ČSN 33 2000-5-51 ed.3 prostorům členěným
z hlediska nebezpečí úrazu elektrickým proudem  
 a podivej  vysvětlivky pod tabulkou
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize, kontroly a servis strojů, přístrojů, elektrických i elektronických zařízení a elektroinstala cí. 
Specializace na servis vstřikovacích lisů a vytlačovacích strojů na plasty včetně jejich periferií.
Neočekávej ,  že budeš osvícen ,  vstoupí-li do tebe elektřina ...
Jaroslav Ratiborský
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 20.05.2010, 13:58 »

Přiřazení vnějších vlivů dle přílohy ZA ČSN 33 2000-5-51 ed.3 prostorům členěným
z hlediska nebezpečí úrazu elektrickým proudem  
 a podivej  vysvětlivky pod tabulkou

V podstatě to znamená,že normálními prostory jsou ty prostory,kde jsou vnější vlivy označené indexem 1) a 2) .
Vysvětlil jsem si to správně ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #3 kdy: 20.05.2010, 16:58 »

Vysvětlil jsem si to správně ?

TO: Ratiborký

Koukněte se do stále souběžně platných ČSN 33 2000-3, tab. 32-NM1 a dále ČSN 33 2000-5-51 ed. 2, příloha ZA, pozn. 1.  podivej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Jaroslav Ratiborský
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 08.06.2010, 10:16 »

Po delší době jsem se vrátil k uvedenému tématu.

V mém příspěvku jsem uvedl nesprávně stranu 3-správně má být strana 5.

Po několkerém čtení ČSN 332000-4-41 ed.2 změna Z1 jsem dospěl k vysvětlení,že překladači nebo autoři HD 60364-5-51 :2009 udělali chybu tím,že nedali do ČSN 332000-5-51 ed.3 Tabulku NA.4-Prostory normální
a po zjištění,že tato tabulka respektive seznam objektů či prostorů,které jsou považovány za normální chybí,jednoduše tuto tabulku doplnili do změny Z1 ČSN 332000-4-41ed.2 .

Je mé vysvětlení správné nebo se mýlím ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.047 sekund, 22 dotazů.