Jak připojit zásuvky pro použití na zahradě?

<< < (2/3) > >>

Jaroslav Kořínek:
Kupte hotový výrobek, dbejte návodu a případně pozvěte elektrotechnik a pro případnou konzultaci nebo zapojení.  Pouze kvalifikovaný odborník může provést bezpečné zapojení. Dbejte hlavně na svoji bezpečnost a na své bezpečnosti NEŠETŘETE!

:
Díky ještě jednou za cenné rady.

:
Realizoval jsem to nakonec takto: V místě ukončení původního obvodu zásuvkou jsem dal krabici, odkud jsem pokračoval kabelem 5Cx4. V té krabici je i rozdělení PEN na PE a N. Nevím, jestli by se to tam mělo přizemnit - je to ve sklepě a šlo by to spojit třeba se starou bývalou vodovodní trubkou, která vede kamsi do studni. Po 9 metrech je ve stěně zasekaná rozvodnice, je to uvnitř objektu. V ní je nejprve 4pólový chránič 25A 0.03A a za ním tři jističe B16. Z každé fáze pokračuje vedení 3vodičové a na každém je jedna zásuvka - zásuvky jsou zkontrolovány a fungují. Jen nevím, jestli dodělat to přizemnění v místě rozdělení PEN v sklepě. Taky mě ještě překvapilo, že původní pojistky mají šedé věnečky na 15A a jsou tam nastrkané šedé pojistky na 16A. Doufám, že ten 1A rozdíl není závadou.

Milan Karvánek:
Pokud máte dobré uzemění na samém napájecím přívodu do domu a dále dobré všechny spoje, v dělicí krabici bych již uzemění nedělal.
P.S. vedle těch 3 jističů bych přidal ještě jeden 3/B/10A a vyvedl přívod pro to kalové čerpadlo (a máš to zadara!  říká Béda Trávníček) Teda pokud jste stejnej A.K.

:
Pointa celé akce je ta, že stávající vodní čerpadlo na studni nyní nefunguje - nový chránič totiž funguje a neustále vybavuje. Motor špatně těsní - poprvé chránič vybaví tak 5 minut po zapnutí, pak než to vyschne už to nejde vůbec zapnout. :hm: Otec odmítá akceptovat poruchu čerpadla a zapojuje si ho nyní na prodlužovačku z obýváku. 8)

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana