Jak připojit zásuvky pro použití na zahradě?

<< < (3/3)

rostislav šašvata:
Pane A.K.říká vám něco výraz "selektivita"?Při vašem popisu řešení uvádíte-původní pojistky 16A na ně navazují jističe 1/16A/B.Toto je naprosto nevhodné řešení,navíc neuvádíte jaký je průřez vodiče stávajícího do místa rozdělení TNC-TNS.

:
Toto je pro mě už čistě teoretická debata.

Netuším, jakou vypínací charakteristik u mají běžné pojistkové vložky, ale je to tu celé řešeno 3x jednofázovým jištěním, takže jediný "problém" může nastat v tom, že v případě poruchy se vyhodí pojistka ve sklepě místo jističe na chodbě. Staré vedení odpovídá tomu jištění 16A.

Pokud jde o kabely, spíš mě zajímá, jaké průřezy tam mají správně být. Někdo mi tu radil přívod 5x4mm2, tak jsem o tom nediskutoval, ale zajímalo by mě to. Podle tabulky, kterou mám a která se odkazuje na normu, by konkrétně při vedení měděným kabelem CYKY měl stačit za elektroměrem průřez 1.5mm2 pro jedno i třífázové zásuvky 16A (zatímco vodiče v trubce musí být 2.5mm2). Tak na kolik je tedy teoreticky dimenzované to vedení kabelem o průřezu vodičů 4mm2?

Milan Karvánek:
Pane A.K. ,  na úplném počátku jsem vám i já přispěl radou, v bláhové představě, že řešíte jeden dílčí problém se zásuvkami na zahradu, a poradil řešení nekomplikované a schůdné i pro laika. Jak tak sleduji Vaše další dotazy a vývoj situace, stejně jste si to udělal po svém a pouštíte se do dalších věcí, aniž byste věděl co pořádně činíte. Selektivita je pro vás "čistě teoretická úvaha" ,  zjistit sled fází značný problém.
váš případ mi poskytl mnoho k osobnímu zmyšlení. Jak se vyvíjí Vaše elektrokutění, se i vyvíjí můj osobní názor na to jestli radit laikům. A došel jsem k názoru, že je to úplně jedno! I sebelepší odborná rada se míjí účinkem u lidí, kterým chybí základní znalosti, praxe, řemeslná zručnost a "odborná hrdost, že pod určitou úroveň prostě nelze jít".
Změnil jsem svůj dosavadní názor. Čas který jsem dosud trávil raděním laikům budu nadále věnovat péči o své zákazníky, aby si nemuseli kutit elektriku sami.

Navigace

[0] Index zpráv

[*] Předchozí strana