Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Znění zákonů, norem, vyhlášek....
| |-+  Diskuze o ČSN
| | |-+  Četli jste již ČSN 33 1600 ed. 2?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 3 4 [5] 6 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Četli jste již ČSN 33 1600 ed. 2?  (Přečteno 106028 krát)
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #72 kdy: 11.12.2009, 14:08 »

To Novák
Bez diskuse a tlaku elektrotechnic ké veřejnosti ten "někdo" nikdy nerozhodne.

O diskusi nejde. Docela rozsáhlá probíhala asi před rokem např. tady.
Určující bohužel je, aby se existence nějakého problému vůbec dostala až k těm správným "pomazaným" hlavám. Ty jsou ale zaujaty svým vlastním uzavřeným světem pseudo problémů a hádek a tudíž jsou v praktickém životě naprosto nepoužitelné.  nenene
A pochybuji, že se to po květnu 2010 nějak změní.  zle  zed


Souhlasím, bohužel aby "elektrotechnic ká veřejnost" vyvinula jeden tlak správným směrem, by nesměla trpět tak vysokoo fragmentací.
 palec
A když se navíc v tomto případě proti návrhu postavila Hospodářská komora ČR, tak to by se musela technická veřejnost opravdu sjednotit, aby se názor HK ČR vychýlil.   Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
miro-pyro
« Odpověď #73 kdy: 11.12.2009, 23:47 »

Takže na Slovensku je to jasné, el. náradie a el. spotrebiče niesu VTZ /zákon SNR 264/1999 9§ odst.3/ a  vyhláška MPSVR o BOZP a bezpečnosti technických zariadení § 2 ,  aj keď podľa napätia a prúdu by patrili do skupiny B.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
fcstan1
« Odpověď #74 kdy: 14.12.2009, 17:47 »

Podle mě, prodlužovací x zásuvkové přívody (kabely) stojí vesměs za prd. To všichni kteří s se s nimi dostávají pravidelně do styku v provozu vědí. Mimo to 90% z nich je z průřezu 1mm2  a převážně přetěžované.
Když se udělá úplně normálně ( pro mě normálně) stejný kabel (šňůra - jak chcete) z 1,5mm2 ,  konce vodičů se  zakončí jak to má být, tak bude spolehlivý kabel (šňůra) který vydrží mnohokrát víc. A Hlavně. Je možné ho rozebrat a zkontrolovat popř. dotáhnout. Event. zjistit znečištění uvnitř x zásuvky a podle toho buď vyměnit a nebo nechat když bude čistý.

A nějaké zakapávání a podobné nesmysli či snad nařizovat používání jen nerozebírateln ých - může jen ten, kkdo byl ovlivněn lobisty. Nikoli rozumen či zkušenostmi.

A nezáleží vůbec na slovíčkaření neboť to stejně časem dopadne obdobně jako
Automatické vs. samočinné.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #75 kdy: 15.12.2009, 13:23 »

Tak nevím jestli považovat za nerozebirateln é to, co jsem právě před několika dny opravoval. Prodlužovací kabel s vícenásobnou zásuvkou, kam si dal dokonce výrobce nálepku NEZASAHOVAT DO ZAPOJENÍ a oba plastové díly spojil "vruty" bez zářezu na šroubovák, aby nešly jen tak vyšroubovat. Bohužel po opakovaném zasunutí spotřebiče to  jednoho krásného dne udělalo "cvrnk" a uvnitř se cosi rozložilo na jednotlivé dílečky.
Dal jsem tam normální šroubky, mám si pořídit "pečetidlo". zakapat to pečetním voskem a pečetidlem "podepsat",  že jsem to v tom rejpal já a přebírám tak jistou zodpovědnost?

A budeme opravdu prodlužovací kabely považovat za spotřebiče třídy II držené za provozu v ruce?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #76 kdy: 15.12.2009, 15:33 »

Tak nevím jestli považovat za nerozebirateln é to, co jsem právě před několika dny opravoval. Prodlužovací kabel s vícenásobnou zásuvkou, kam si dal dokonce výrobce nálepku NEZASAHOVAT DO ZAPOJENÍ a oba plastové díly spojil "vruty" bez zářezu na šroubovák, aby nešly jen tak vyšroubovat. Bohužel po opakovaném zasunutí spotřebiče to  jednoho krásného dne udělalo "cvrnk" a uvnitř se cosi rozložilo na jednotlivé dílečky.
Dal jsem tam normální šroubky, mám si pořídit "pečetidlo". zakapat to pečetním voskem a pečetidlem "podepsat",  že jsem to v tom rejpal já a přebírám tak jistou zodpovědnost?

Konečně je mi jasné, kde se vzala v definici prodlužováku ta nerozebírateln ost !
To je kvůli vám.  Mrknutí
Oni vás asi tvůrci této definice dobře znají.  Škleb
Nic ve zlém, ale opravdu to stálo za tu námahu ? Nevím, jak dlouhý čas jste takto promarnil, ale za 20-30 minut svojí běžné práce byste mohl pořídit tuto šňůru zcela novouvegeeet
A ještě byste tím podpořil čínskou, indickou, vietnamskou, polskou nebo jinou exotickou ekonomiku.  Mrknutí


A budeme opravdu prodlužovací kabely považovat za spotřebiče třídy II držené za provozu v ruce?
Proč "budeme" ? To přeci není nic nového. Toto určení je již uvedeno v 33 1610/2005.  podivej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
fcstan1
« Odpověď #77 kdy: 15.12.2009, 18:00 »

V té x zásuvce byly šroubky? Skoro tomu nevěřím. Většinou v takto nýtovaných jsou jen ohnuté plechy přes vodiče a tím je to "spojené" .
To co jste provedl je totiž "neodborný zásah do výrobku" event "porušení výrobku" neboť ten výrobek byl opravdu schválený jen jako nýtovaný. A víme všichni kdo s tím děláme proč. I když jste odborník. Právě že jste odborník by jste měl vědět, že co je nýtované má zůstat nýtované.
Mnohdy výrobci v nýtovaných kabelech zaměňují barvy vodičů jak se jim líbí a pokud to ustřihnete zjistíte, že hnědá neni F a modrá N a podobně. Takže pozor na to přepojování.
Ovšem pokud vezmu CYSY 3x1,5 odutinkuji a zapojím (já vím, někteří byť patřičně vzdělaní na to manuálně nejsou příliš vybaveni) a dám na to konce (některé typy bych nikdy nepoužil - kdo je někdy montuje ví) a je nový kabel co vydrží léta Mrknutí

Téma kdo může a kdo nemůže dělat revize.
Už jsem viděl mnoho odvedených revizí od mnoho revizních techniků různých kvalifikací a musím s politováním konstatovat, že je to naprostá bída a mnohým bych nejen odejmul kvalifikaci, ale zakázal celkově cokoliv tvořit v elektrice.
Ono totiž převážně na revize spotřebičů by uplně stačila praxe a základní zkouška padesátky třeba  7ka ,  8ka.
Ono by to  úplně stačilo. Ono to totiž neni o kvalifikaci. Ale "o svědomí" a "kvalitě" Například dnes jsem dělal revize na místě kde již léta byly prováděny revize. A?  "Zvracel bych". ( špatně zapojená vidlice u lednice (modrý na F, hnědý na PE, zž na N) on ví jak to má být, ale nikdy se do ní nekouknul. Ani to nikdy nemohl měřit neboť by zjistil ,  že mu nesedí ani Izolační ani únik a přech. odpor už vůbec žádný; prodluž. kabely bez dutinek, neuvěřitelně provedené, nerozebírateln é x zásuvky plné všeho co se tam za léta dostalo (prach, mastnota, sponky a co já vím co všechno) Staré rozbočky (které  je možné přeci již léta vyměnit za nové) kabely přes dveře po podlaze, nikdy mu to nevadilo, přívodí šňůra mezi dveřmi a futrem ze zásuvky z druhé místnosti - neva, všechno špinavé letitou špínou - neva. O strojích nemluvě - ale to bych spíš už plakal.

Všechno vyhovující. Všechno v pořádku.

A mohl bych pokračovat a pokračovat. Ale to se musí vidět. A jestli mi nevěříte, kolega je mi svědkem. Tak věřte.

A všichni uznáte, že to neni o tom jaké má školení, zkoušky, ale jen o přístupu. Protože kdyby použil základní vědomosti ve spojitosti se svědomitostí, nikdy bych nic z toho nenašel.
Tak to vzdělání - ten papír - nic neřeší. Tedy pro to jak to v tomto státě bude vypadat. Pouze dá vydělat určité skupině lidí. Já jim to samozřejmě přeji. Maji možnost - využívají toho.

A proč se tu vlastně stále mění normy? Přeci je to jednoduché. Všichni musejí nějak "vykazovat práci" Jinak by se řeklo: "on tam sedí a nic nedělá" no a tak by to místo zrušili. Tak musí něco změnit, aby měl vykázanou nějakou práci a nemusel si jít hledat nové místo. Jen je smutné, že se to pokaždé všechno překopává, motá, míchá, rozděluje, slučuje. Jako by nestačilo jen "připsat nové"  
Pak vzniká móda edicí 2 a pod.
Protože "ten člověk" nikdy nebyl "venku" nikdy neviděl, že staré normy již x krát přeměněné, zrušené, překonané stále žijí, stále se vyskytují na provozech, stále jsou a léta budou. Nové normi vznikají, ale nikdo nikdy nic podle nich nezměnil, nikdy nikdo nic nepředělal. Jen eventuálně dodělal podle aktuální normy a tím se za ta desetiletí vytvořil takový (promiňte mi to vystihující slovo) bordel, že by se musela provést v celé republice kompletní rekonstrukce. Problém je v tom, že by se dělala mnoho let, za ta léta by se změnili několikrát normy a výsledek by byl stejný "bordel" akorát v novém.

Bohužel, všechno je dnes o penězích a vše vzniká podle toho. A svědomí, logika a zdraví úsudek ve spojitosti se zkušenostmi je v menšině a nic neovlivní.

Proč řešit plombované, nerozebírateln é, rozebíratelné. Vždyť je to jedno. Odborník ví jak to má být aby to bylo bezpečné již podle předešlých norem a "lajk vrták" si s tím stejně nikdy nebude lámat hlavu jako nikdy nelámal a bude mu šumafuk jaká je zrovna platná norma.

Někdo se tu zmiňoval o hodnotách. Hodnoty např. u prodluž. kabelů jsou dané délkou a průřezem. A to nemám namysli normu ale naměřenou hodnotu. Stejně tak přívodní šňůry třeba k monitoru na který právě koukáte.  Máte šňůru 1,7m dlouhou? Je z 0,75ky? Kolik má přechodový odpor?  0,25 ohmu? S monitorem 0,28? Tak stojí za prd. A pokud k ní dojdu já, tak poletí. Mrknutí A je mi jedno zda to vyhuje normě nebo ne. Protože takové šňůry opravdu mají bezproblému do 0,10 (vzpomínáte na starou normu? Smích )
A u prodluž. kabelů je to stejné. Tam vyšla nová norma akorát vstříc u delších kabelů. Ale to šlo jen připsat.

Máte jiné zkušenosti? Co taková lištová zásuvka na zdi; nebo GOčko, 20 metrů CYSY 3x1,5ky a na konci vidlice (je jedno zda rozebíratelná či flexo Smích )

Podle toho jak to tady dlouhý čas pozoruji, chodí a přispívají sem vážení lidé a odborníci. Můžete mi vysvětlit, jak je toto možné? Jak to, že je svět kolem nás takový s jakým se denně setkávám? Chodím na špatná (dobrá Smích ) místa? Žiji v jiném světě?  Nebo je to v pořádku a jsem divný já?

Byl bych rád kdyby jste mi to vysvětlili.
S úctou Tomáš Nováček



Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #78 kdy: 15.12.2009, 18:38 »

Dal jsem tam normální šroubky, mám si pořídit "pečetidlo". zakapat to pečetním voskem a pečetidlem "podepsat",  že jsem to v tom rejpal já a přebírám tak jistou zodpovědnost?
Úsměv
Pokud jednou zakápnete - jste výrobce s veškerou odpovědností, dle ČSN 34 0350 ed.2 článek 3.15 takovou nerozebírateln ost zajišťuje právě a jen výrobce.
Takže pokud někde někdo například při revizích zakapává prodlužováky, stává se tímto aktem výrobcem, jestli pak to také zaznělo na tom školení? Zlej

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
fcstan1
« Odpověď #79 kdy: 16.12.2009, 17:17 »

A ono jde něco udělat a nemít za to odpovědnost?

Asi ano - podle toho co jsem dnes viděl.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #80 kdy: 16.12.2009, 21:02 »

A ono jde něco udělat a nemít za to odpovědnost? 

Co myslíte? Sledujete někdy vládu nebo parlement ČR? Státní rozpočet? Sociální systém? Zdravotnictví? Veřejné finance?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #81 kdy: 18.12.2009, 12:41 »

TO:fcstan1
Citace
Ono totiž převážně na revize spotřebičů by uplně stačila praxe a základní zkouška padesátky třeba  7ka ,  8ka.
Pokud jste zaměstnancem tak co píšete stále platí !Dokonce stačí i 6-ka...Pokud budete dělat revize někomu za úplatu, tak tam musíte mít revizáka E4....
Nevím, kde jste na to došel, že nemůžete s 50-kou dělat revize spotřebičů jako zaměstnanec??
Citace
Podle toho jak to tady dlouhý čas pozoruji, chodí a přispívají sem vážení lidé a odborníci. Můžete mi vysvětlit, jak je toto možné? Jak to, že je svět kolem nás takový s jakým se denně setkávám? Chodím na špatná (dobrá Smích ) místa? Žiji v jiném světě?  Nebo je to v pořádku a jsem divný já?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Tomáš Nováček
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #82 kdy: 18.12.2009, 16:01 »

Omlouvám se, zda jsem to špatně vyjádřil.
Já jsem se snažil vyjádřit, že mnoho "odborníků" zanechává za sebou výsledek svého počínání neodpovídající základním pravidlům které jsou právě obsaženy právě v základech jako je 50ka např. §7 natož jejich kvalifikaci.

A mohu se zeptat na smysl E4?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vše co dělám, dělám tak, abych se za to nemusel stydět.
Všechno jde, jen chtít se musí a říkáš-li, že to nejde znamená to, že to neumíš.
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #83 kdy: 19.12.2009, 10:27 »

Citace
A mohu se zeptat na smysl E4?

Aby jste mohl dělat revize dodavatelsky.. .../mimo jiných dokladů/..
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #84 kdy: 19.12.2009, 10:49 »

Pokud jste zaměstnancem tak co píšete stále platí !Dokonce stačí i 6-ka...Pokud budete dělat revize někomu za úplatu, tak tam musíte mít revizáka E4....
Nevím, kde jste na to došel, že nemůžete s 50-kou dělat revize spotřebičů jako zaměstnanec??

Mohl byste doložit nějakým předpisem že elektrikář s §6 může dělat jako zaměstnanec revize a E4 platí jen pro činnost dodavatelsky? Vaše tvrzení je totiž naprosto v rozporu s tím co jsem slyšel na posledním školení  Smutek.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #85 kdy: 19.12.2009, 15:50 »

TO:Alin
Já to také jen "slyšel" ale nevím jestli to bylo na zkouškách RT nebo na školení..?
říkal to pracovní externí pracovník ITI..
Co znám větší podniky tak tam se to dělá jak jsem psal výšše !Jinak kontroly ze strany kontrolních orgánů prošly..tak si tímto také myslím že je to OK....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #86 kdy: 20.12.2009, 09:49 »

Co znám větší podniky tak tam se to dělá jak jsem psal výšše !Jinak kontroly ze strany kontrolních orgánů prošly..tak si tímto také myslím že je to OK....

Podle mojí zkušenosti zas elektrikářům zakázali revize spotřebičů dělat a poslali je na školení a zkoušky na E4. To, že to orgány dozoru tolerují, ještě neznamená že by to prošlo i v případě úrazu. Já osobně bych byl opatrný s tvrzením že revize spotřebičů může dělat elektrikář s šestkou i když by to bylo logické, nejlogičtější by ovšem bylo je v této podobě úplně zrušit, ale to je už jiné téma.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Tm
« Odpověď #87 kdy: 27.12.2009, 14:56 »

S výkladem této normy je to velmi zajimavé,nakonec se nám podařilo získat dva výklady této normy a to od ITI a SÚIP oba diametrálně odlišné,člověk neví co si má o tom myslet.Jedná se o oprávnění provádění revizí přenosného nářadí a el.spotřebičů. Tato norma je díky vypuštění příloh nejasná,radím se držet zdravého rozumu,ostatně tak to vyznívá i z doporučení St.úřadu inspekce práce.Zda se že rozšiřování křečovitého výkladu je nejspíš úmyslem,který bych se nebál hodnotit jako zjištný.Podotý kám,že elektrický spotřebič není vyhrazeným el.zařízením.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #88 kdy: 27.12.2009, 15:24 »

Podotýkám,že elektrický spotřebič není vyhrazeným el.zařízením.

Vážená ochranná známko, kdybych se vás zeptal, jak jste k tomuto svému tvrzení přišla, resp. ve kterém platném předpise jste jej vyčetla, tak se opět rozjede kolotoč názorů, úvah a tvrzení, který se zde již před časem točil.  podivej
Pravděpodobně ale se stejným výsledkem, neboť nic takového nikde není.  pozor nenene
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #89 kdy: 27.12.2009, 15:32 »

TO:TM
Vím o proti řečením ve výkladu kdo může dělat revize přenosného nářadí....
SÚIP má ve výkladu že u firem co mají zaměstnance elektro mohou tito "elektrikáři" dělat revize podle toho jak to bývalo dříve a nic se nemění...jelik ož pracovníci SÚIPu chodí na kontroly
těchto revizí /nikoli ITI/ tak jsou se svým výkladem spokojení a tak jej i kontrolují..!
Takže když to bude ve firmě dělat eletrikář s příslušným paragrafem tak je to při kontrolách
bez závad a problémů /co se týče provádění revizí/....
/i pokud znám výsledky různých firem po kontrolách/...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Stran: 1 2 3 4 [5] 6 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Mohu provádět i nadále revize ručního nářadí s původním školením a osvědčením z roku 2004?
 Je nutné pro revizi ručního nářadí splňovat vyhlášku 50 dle paragrafu 9?
 Rozdíl mezi kontrolou a revizí elektro nářadí
 Jsem oprávněn provádět revize dle normy ČSN 33 1600 a ČSN 33 1610?
 Jak často provádět revizi elektrického nářadí (certifikace ISO)?
 Měl již někdo možnost seznámit se s návrhem ČSN 33 1600 ed.2 ?
 Podle jaké normy provádět revize el. spotřebičů v kuchyni restaurace?
 Musí se provádět ve firmě revize akumulátorového elektronářadí a spotřebičů?
 Je možné prodloužení termínu revizí a kontrol spotřebičů dle ČSN 33 1600?
 Nalepujete nálepky pri revízii el. ručného náradia a spotrebičov?
 Vyhovuje spotrebič ČSN 33 1600, ak je odpor ochr. vodiča nad 0,2 Ω?
 Znáte předpisy o instalacích ve výbušných prostředích?
 Jak provádíte revize spotřebičů s odnímatelným přívodem?
 Jak provést zatřídění spotřebiče do skupiny užívání dle ČSN 33 1600 ed. 2?
 Existujú tabulky pre kontrolu naradia a a spotrebicov podla STN 1600 a STN 1610?
 Mohou být v normě ČSN 33 1600 ed. 2 logické nejasnosti?
 Kontrola spotřebiče podle ČSN 33 1600 ed.2
 Vyplývá z ČSN 33 1600 povinost vydávat výchozí revizi elektrického spotřebiče?
 JaK REVIDOVAT Odpojitelný přívod s odlišným označením na koncích?
 Legrand a OCTOPUS v zátěžovém testu
 IKEA: Podlouhlé, barevné zásuvkové pole
 Znáte tento nový druh přístrojových šňůr?
 Je modrý vodič ve flexošňůře zapojený vlevo správně?
 Lze dát pohyblivý přívod do lišty?
 Môže byť používanie žehličky s dvoupolovou vidlicou nebezpečné?
 S kterou normou je v nesouladu přívod k jednomu spotřebiči dvěma kabely?
 Jak se postavit k napájení rozvaděče šňůrou ze zásuvky 3x16A?
 Musí se přístroje s pohyblivým přívodem ve zdravotnictví revidovat?
 Víte, které důležité poznámky k prodlužovacím přívodům máte znát?
 Jak byste při revizi hodnotili přívodní kabel označený 16A s průřezem 0,35mm2?
 Je v rozporu s nejakym predpisem smotat dlouhy kabel od lustru pod jeho kryt?
 Je připojení plynového kotle pomocí pohyblivého přívodu v pořádku?
 Jaký použít průřez vodičů opleteného kabelu k žehličce?
 Nové lednici BOSCH chybí přívodní šňůra - lze ji takto zprovoznit?
 Lze připojit pohyblivý přívod do zásuvky napevno?
 Napájení na staveništích pohyblivými přívody
 Jak upravit osciloskop v kovové skříni s dvoužilovým přívodem pro provoz v ČR?
 Kolik žil musí mít přívodní kabel spotřebiče ve staré soustavě TN-C?
 Mohu místo třífázové zásuvky dát malý rozvaděč?
 Musí být přívod k elektrického stroje samostaně odpínatelý a jištěný?
 Je dnes možné použít IEC konektor C13 s plochou vidlicí?
 Jak se připojují pohyblivé přívody
 Co s pohyblivým přívodem, který se nehodí připojovat do nepolarizované Schuko zásuvky?
 Za jakých okolností lze přípojit pohyblivý přívod stavebnímu vozíku?
 Je možné stočit -smotat přívodní třífázový kabel ke spotřebiči?
 Jak na bezpečný přívod elektrického napětí cca 150m?
 Jaký tepelně oddolný kabel doporučíte?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Jak je omezena délka prodlužovacího přívodu?
 Jak správně připojit napájecí rozvaděč?
 Jak se zapojuje kabel na 220V?
 Poradíte prodlužovačku silového kabelu 400V pro cca 5kW?
 Z jakého materiálu musí být prodlužovací šňůry ?
 Jaký typ třížilového kabelu použít na venkovní prodlužovačku?
 Musí se použít na prodlužovačky k zakončení vodiče dutinek?
 Podle čeho vybrat bezpečnou prodlužovačku pro běžné domácí použití?
 Lze vyrobil prodlužovací kabel 230V délky 50m?
 Mohu zakopat provizorní prodlužovák do země?
 Jak zapojit prodlužovák na 400V/32A se čtyřmi a na druhé straně pěti vodiči?
 Proč nepoužívat dvoužilový prodlužovací kabel?
 Jak zapojit prodluzku 400V?
 Mohu přidat do lišty k dvoužílovému kabelu (černý+zelenožlutý) modrý nulák?
 Mohu na prodlužovačku 8 metrů cu lanko 3x 0,5?
 Proč jsou šňury u některých spotřebičů "krátké" ?
 Je taková vidlice s pohyblivým přívodem v pořádku dle všech norem?
 Jsou CYSY a CGSG vhodné pro pohyblivé přívody?
 Mohu u zapojení prodlužovacího kabelu s redukcí z 5/4 kolík nezapojit modrý?
 Jaký mám použít prodlužovací kabel v délce 100m na 400V pro stavbu RD?
 Jak postupovat pokud potřebuji prodlužovák delší než 50m?
 Může být prodlužovačka 230V s rozebiratelnou vidlicí ?
 Mohu plně zatížit prodlužovák smotaný na bubnu?
 Kde v Brně mám koupit/sehnat dvojpólovou vidlici na síťový přívod?
 Kde najdu výsledky z kontroly prodlužovacích a pohyblivých přívodů ?
 Jaký kabel zvolit jako prodlužovák na stavbu?
 Je prodlužovák 400V s kabelovou zásuvkou nakonci 16A v pořádku?
 Mohu napojovat více prodlužovacích šňůr za sebou?
 Lze použít na pětipólovou zásuvku v síti TN-S čtyřžilový prodlužovací kabel?
 Je bezpečné použití jednopólového spínače v prodlužovacím přívodu?
 Kde se dá koupit prodlužovací přívod zakončený na obou koncích zásuvkami?
 Jaký zvolit průřez vodiče na prodlužovák 400V 16a-6h příkon stroje 0,9kW?
 Jakou zvolit prodlužovačku s přepěťovou ochranou?
 Je možné použít prodlužovačku na vzdálenost 80-100m?
 Co se stane, pokud použiju delší prodlužku než 50metrů u 3fáz.rozvodu?
 Poradil mi prodavač správně, když mi doporučil prodlužovačku s průřezem 1mm2?
 Lze vyvest prodluzovak ze svetla?
 Ake napätie má byť predlžovačke AEG-PDU-FR6 vo vypnutom stave?
 Existují nějaká pravidla pro prodlužovací přívody?
 Vyzná se vůbec někdo v posuzování prodlužovacích přívodů na našem trhu?
 Moze sa predlzovacka pouzivat navinuta alebo nie?
 Jak prodloužit kabely od zásuvky?
 Muže zabila podomácku upravená prodlužovačka!
 Jak poznat v obchodě kvalitní prodlužovačku?
 Jak dlouhý může být prodlužovací kabel?
 Mohu vyrobit prodlužovačku (legálně)?
 Jaký prodlužovací kabel 230V je možné zrevidovat?
 Je tento pohyblivý přívod v souladu s normou?
 Je bezpečný prodlužovací přívod ACAR S10 1,5M G?
 Je modrý vodič ve flexošňůře zapojený vlevo správně?
 Jak zapojit u prodlužovačky nová barevná značení na stará?
 Co se myslí upozorněním u zásuvkové lišty - Nespojovat do série?
 Je chybný predlžovák, alebo chybná zásuvka?
 Doporučíte mi kvalitní prodlužovací přívod?
 Je možné prodávat zařízení s obráceně označenými vodiči v přívodním kabelu?
 Jaky kabel na prodluzku 4P/32A/400V IP44?
 Vyhovuje PowerCube Rewirable normě?
 Je prodlužovačka bez vodiče PE nebezpečná a certifikát neplatný?
 Kdo nese odpovědnost za požár způsobený prodlužovacím přívodem?
 Jakou prodlužovačku zvolit k ledničce?
 Jak správně vybrat prodlužovací kabel?
 Je šňůra k 3f míchačce se zásuvkou 32A a vidlicí do sítě 16A v pořádku?
 Sníží se výkon zařízení pokud nerozvinu přívodního kabel z transportního bubnu?
 Existují i případy, kdy je dvoulinka v prodlužováku bezpečná?
 Jaké nebezpečí skrývá "pavoučí síť" z prodlužováků?
 Nevyhořím s prodlužovacím kabelem dlouhým 200m?
 Proč ruční bruska vyhazuje jističe a přes prodlužovací kabel ne?
 Lze zapojit prodlužovací kabel se zasuvky do rozdvojky?
 Lze připojit pohyblivý přívod do zásuvky napevno?
 Musí se prodlužovací kabel používat pouze plně rozvinutý?
 Je přijatelné připojení zásuvkové lišty do prodlužovacího kabelu?
 Kolik spotřebičů a prodlužovacích přívodů lze použít na jeden obvod?
 Jaká je maximální délka prodlužky pro 400V/10A?
 Existuje nějaký plochý prodlužovací kabel?
 Co může být na připojení prodlužovacího přívodu na pevno špatně?
 Jak upravit přechodku z kabelu 3+0 na kabel 3+N+PE?
 Jak si správně vybrat a koupit prodlužovací kabel?
 Je možné vyrobit kabel s 1f vidlicí a 3f zásuvkou?
 Co lze označit za kvalitní prodlužovací kabel s vypínačem?
 Je možné nahradit prodlužovací kabel pomocí CYKY kabelu?
 Co když v prodlužovací šňůře 400V chybí poškozený vodič N?
 Mohu zapojit pc do prodlužovačky s několika spotřebiči?
 Je lepší jedna prodlužka s více zásuvkami nebo 2 s méně?
 Jak na bezpečný přívod elektrického napětí cca 150m?
 Je lepší mít 1 prodlužovačku (vše 1 zásuvka), či 2 prodlužovačky?

Aktuální slova (2)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.078 sekund, 25 dotazů.