Je možné u novostavby zkombinovat měděné okapy a FeZn hromosvodem?
Radek Kroutil:
Citace: Dingo 23.11.2009, 10:45
A co nerezový svod?
Když investor nechce investovat do Cu, myslíte, že by chtěl investovat do dražšího nerezu?
Když má investor na Cu okapy aby se ukázal, má i na hromosvod.
U takovýchto zakázek buď Cu hromo, nebo odcházím....
U mého prvního příspěvku jsem myslel, že se jedná o již realizovanou zakázku a dotaz zněl na opravu...
prak:
jde o novou stavbu, při poptávce (měděné okapy byly zmíněny) na dodání jsem dostal takovou nabídku. Jiná nabídka byly hliníkové svody.
O nevhodnosti spojení Cu a Zn samozřejmě vím, proto se na to ptám. Zajímalo mě řešení vzájemného spojení. Teď už vím, že olovo. Platí totéž u Al? Samozřejmě hledám levnější řešení. Měděné okapy se tam dodaly jakýmsi nedorozuměním se stavební firmou. Ale teď už tam jsou, tak z toho vycházím. Pokud by levnější řešení opravdu byla takovým problémem, bude opět měď.
Jan Hájek:
Olovo je bl.... . Nejen kvůli tomu, že je jeho použití na stavbách vzhledem k kontaminaci povrchových vod zakázáno, ale má dost mizerné elektromechani cké vlastnosti. Použijte nerezovou svorku.
Navigace
[0] Index zpráv
[*] Předchozí strana