Je možné u novostavby zkombinovat měděné okapy a FeZn hromosvodem?

(1/3) > >>

prak:
Je možné u novostavby zkombinovat měděné okapy a FeZn bleskosvodem?


#105# Opakované téma!

Jiří Schwarz:
Nešťastně řešení!
Měď a FeZn mají velmi rozdílná elektrochemick á napětí a tak ve vlhku spoj "dobře hnije".
Dříve se na vlastní spoje používala vložka z olova (olovo minimálně koroduje a 1 elektrochemick ý článek se tak změní na 2 s menším napětím),  dnes by vás za takové řešení ekologové nepochválili. Navíc vyřešíte spoj, ale pořád tam bude za deště vznikat při oplachu jednoho materiálu chemická látka, která druhému materálu škodí (v každé dešťové vodě se rozpustí alespoň minimálná množství plynu, pokud je to nějaký oxid, vznikne chemickou reakcí slabá kyselina, např. siřičitá...)

Radek Kroutil:
Použít nerezové typové svorky. Ale jak zabráníte kontaktu Al s Cu např. u okapové svorky...

Jan Franěk:
Obávám se, že i jen přítomnost těchto dvou kovů na jedné střeše je nešťastná. Kdysi jsem vyděl úžlabí Cu pod hromosvodem FeZn a přesně bylo vidět, kde to "sežral" čas. Pod tím hromosvodem. Za deště se něco málo uvolní z toho drátu a reaguje to na té mědi. To ostatně potvrdí i mnozí klempíři. Sice to nějaký čas trvá, ale vždy to spolu reaguje a je jen otázkou času, kdy bude díra v mědi. Tedy pokud to nevyřeší dříve naši spoluobčané o:-) .

Na styk ploch mezi Cu a FeZn, jsem také používal olovo (třeba pod tu svorku) Dnes se tomu snažím vyhnout a použiju to jen během oprav po revizi hromosvodu (bleskosvodu  (jupi) )  o:-)  o:-)  o:-)

IM:
A to tak někdo provedl nebo se teprve chystá? Podle toho odpověď.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana