Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Nemáte bližší info o reportáži TV Nova probíjení přes zásuvky a vodovod?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 ... 3 4 5 [6] 7 8 9 ... 15 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Nemáte bližší info o reportáži TV Nova probíjení přes zásuvky a vodovod?  (Přečteno 214103 krát)
Petr01
« Odpověď #90 kdy: 31.10.2009, 11:47 »

,
prohlédl jsem si detailně fotky vypálených zásuvek. Vždy je ohořelá levá zdířka(fáze) v horní dvojzásuvce, následně hoří horní hrana dvojzísuvky.
Stejně to bude vypadat, když do fázové zdířky vstříknete hořlavinu a zapálíte.
Mám za to, že požáry jsou úmyslně založeny. Viděl bych to na kluka co chodí do šesté třídy. Než elekrikáři by se tím měli zabýat hasiči, udělat expertizu ohořelých zbytků, povrchu kontaktů atd. Soudní znalec z této oblasti by měl mít dostatečnou kvalifikaci, aby prokázal způsob zapálení.
Elektro měření nic nezjistí. Pokud je odpojena elektřina nemůže to býz způsobeno nn, přechodovými odpory či přepětím. VF by muselo mít takovou energii, že by v domě nevydrželo nic.

Myslím že se jedná buď o klukovinu, snahu o senzaci nebo  pojistný podvod.

Petr
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #91 kdy: 31.10.2009, 12:42 »

Viděl bych to na kluka co chodí do šesté třídy. Než elekrikáři by se tím měli zabýat hasiči, udělat expertizu ohořelých zbytků, povrchu kontaktů atd. Soudní znalec z této oblasti by měl mít dostatečnou kvalifikaci, aby prokázal způsob zapálení.
Nové info zde:
http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-ufo-a-zahady/126077/strasidelny-dum-chlapci-vzplal-u-nosu-kapesnik.html

Konec článku:
Četnost výbojů je až 100 případů denně. Situace se zhoršuje. Kromě výbojů dochází v objektu k destrukci žárovek, drcení skla, tepelným účinkům například na CD nosiči. Všechny popsané jevy viděli energetici na vlastní oči.

Tak se ptám, kde jsou videa? vegeeet Pokud tam někdo pojede, neberte si jen drahé měřící přístroje, vemte také docela obyčejnou levnou kameru (asi to zatím nikoho nenapadlo  Kroutím očima) a alespoň deset případů prosím natočte, měl by na to stačit dvouhodinový pobyt  Mrknutí Kdyby nic, tak alespoň natočte ty energetiky co to viděli  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Jan Votík
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #92 kdy: 31.10.2009, 12:43 »

Můžete mně prosím dát odkaz, kde na Sysifovi probíhá ona diskuze? Díky
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #93 kdy: 31.10.2009, 12:48 »

P.S.

Vzpomínám se jak mi vyprávěl jeden klučina na učňáku, že měl jako dítě udělanou vidlici - kus šňůry - vypínač, který natvrdo spojoval L-N. Vždy když mu otec zakázal TV a sám koukal na napínavou detektivku (za socáče událost týdne) tak klučina poslouchal pohodlně uložen v posteli a když se mu zdálo že je to napínavé - CVAK! Nikdo na to nepřišel, to musela být záhada  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Miroslav Macek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #94 kdy: 31.10.2009, 14:04 »

Možná příčina může být v soupravě "Mladý chemik",  která se někdy dává jako odměna za dobré vysvědčení nebo k svátku.
Potřeme-li ručník roztokem bílého fosforu, po zaschnutí vzplane.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #95 kdy: 31.10.2009, 14:14 »

Můžete mně prosím dát odkaz, kde na Sysifovi probíhá ona diskuze? Díky

Abyste se do tamní diskuse dostal, je nutné se řídit tímto postupem : http://www.sisyfos.cz/sisyfos/dokument/konfer.htm
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #96 kdy: 31.10.2009, 14:15 »

Potřeme-li ručník roztokem bílého fosforu, po zaschnutí vzplane.
Jak prosté, milý Watsone  Palec vzhůru
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
tom.tomas
« Odpověď #97 kdy: 31.10.2009, 14:54 »

Možná příčina může být v soupravě "Mladý chemik",  která se někdy dává jako odměna za dobré vysvědčení nebo k svátku.
Potřeme-li ručník roztokem bílého fosforu, po zaschnutí vzplane.
V soupravě mMladý chemik asi těžko bude bílíý fosfor (chemická zbraň hromadného ničení). Leda tak v soupravě "mladý terorista". podivej http://cs.wikipedia.org/wiki/Fosfor
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #98 kdy: 31.10.2009, 15:15 »

Asi takové  záhady chce, aby to člověk viděl na vlastní oči aby pochopil....za tím nechápu??
Zrovna dnes jsem viděl RZ na elektroměrovou desku pro měření, a jistič tam byl jen na liště bez krytu, a bylo to na chodbě kde si na to může někdo šáhnout....tak y jsem nevěřil, až jsem to zkoukl i z revizní zprávou a nestačil jsem se divit ,  pomalu jsem si vykroutil hlavu že to tak může někdo napsat, samozdřejmě to E ON nezapojil a dal uvést řádnou nápravu?? Škleb Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
raj
« Odpověď #99 kdy: 31.10.2009, 15:26 »

No vida, právě jsem přijel domů a mám v kuchyni vyhořelou zásuvku ( i s rozdvojkou ). Že bych ty ufony naštval ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #100 kdy: 31.10.2009, 15:38 »

To bude tím, že kovářova kobyla chodí bosa.  Smích
Jinak je zvláštní, že je u toho vždy ten kluk... Záhadné věci jsou většinou velmi jednoduché.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #101 kdy: 31.10.2009, 16:17 »

A co "zvuk",  už se někdo pokusil prozkoumat "mechanické" vlnění v pásmu infrazvuku nebo ultrazvuku? Kdysi jsem byl u "předváděčky" zesilovače a reprobedny, kdy se "zvukem" podařilo "rozkmitat" skleněnou tabuli tak, že se rozbila, stejně tak zvukem jiné frekvence se rozbila sklenička. Jen ty střepy vypadaly úplně jinak než ty v reportáži!
Je otázkou jestli by právě akustické vlnění v oblasti ultrazvuku mohlo některý materiál tak "ovlivnit",  že by se ohřál až do bodu zapálení.

Dnes se běžně používá technika napájená ze spínaných zdrojů, pracujících na frekvencích mezi 20 - 100kHz. Je otázkou jestli by se "něco" z podobného dost výkonného zdroje mohla nějak projevit pokud se "trefíme" s rozměrem nějakého předmětu do čtvrtiny nebo polovinu vlnové délky inkriminované frekvence. Frekvence 50kHz má vlnovou délku 3km, čtrtina je 750m, do "domečku" se to nevejde, ale co takhle vodovod nebo plynovod dlouhý právě tu "čtvrtvlnu".
Jenže něco takového není asi ten pravý úkol pro Policii, pro ČTU ani pro ČEZ, vůbec už ne pro TV štáby, to by tam museli natahat nějaké speciální přístroje odborníci např. z fyzikálního ústavu ČSAV.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
občan Strašic
« Odpověď #102 kdy: 31.10.2009, 16:49 »

z diskuse webu obce Strašice:

M. Lang 30.10.09 14:25:38 ID:42426

Dnešího dne se do problému zjištění příčin dosud neobjasněných událostí v domě Mračkových zapojila i Obec Strašice prostřednictví m Muzea Středních Brd. Vykonal jsem u postižené rodiny rekognoskační návštěvu a ověřil si základní fakta, občas mediálně poněkud zkreslená. Z těchto faktů plyne, že důvod "záhady" by mohl mít řešení v oblasti geofyziky, konkrétně geoelektriky a seismiky. Z tohoto důvodu jsem kontaktoval odborníka disponujícího příslušnou moderní přístrojovou technikou. Výsledkem naší předběžné konzultace je, že počátkem příštího týdne by mělo dojít k prvnímu orientačnímu měření, jež postihne široké pásmo vln různých typů. Z jeho výsledků se pak dohodneme na dalším postupu.
Jevy, které fungují v domku Na Hutích nelze rozhodně považovat za cosi nadpřirozeného . Proti tomu hovoří veškeré indicie, jež ukazují pravděpodobně na účinky vlnění akustické a snad i elektromagneti cké povahy. Více v tuto chvíli nejsem schopen zodpovědně tvrdit.
Rodině Mračkových přeji co nejrychlejší vyřešení problému. Třebas se najde v blízkých hodinách někdo, kdo se dobere k vyřešení otázky dříve než my (bez výkonné, přesné a rovněž značně drahé aparatury se asi jen těžko dá zjistit něco konkrétního). 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
novy1
« Odpověď #103 kdy: 31.10.2009, 17:16 »

Uz mi to pripada ako "neobjasnene pripady z bermudskeho trojuholnika". Snad len casova slucka chyba.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Malík
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline


Montáže a opravy elektro do 1000V, §8


« Odpověď #104 kdy: 31.10.2009, 18:22 »

Osobne se mi to cele jevi jako jeden velky HOAX Kroutím očima Kroutím očima
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Domovní a bytové elektroinstala ce.
Realizace datových sítí, rozvodů TV a DT,
specializace na STA stanice, TV a SAT rozvody bytových a rodinných domů
TV a SAT technika - prodej, servis
Jan Lukáš
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline


Dříve Zdravotnictví, teď IT


« Odpověď #105 kdy: 31.10.2009, 19:09 »

Mikrovlnný ohřev:
- pokud vložíme do elektromagneti ckého vf pole cokoliv vodivého, indukují se v tom vířivé proudy, které kovovou část ohřejí.
- pokud vložíme do vf elektromagneti ckého pole nevodivý předmět, který má nějaké dielektrické ztráty, ohřeje se to také, ale méně než kovová část.
- vf elektromagneti cké pole překonává překážky srovnatelné s vlnovou délkou nebo menších rozměrů, od větších překážek se odrazí nebo je překážka pohltí.
- při průchodu prostředím, kde je cokoliv vodivého nebo cokoliv s dielektrickými ztrátami, se vf elektromagneti cké pole zeslabuje.

Podtrženo a sečteno, pokud by to bylo nějaké vf elektromagneti cké pole (mikrovlnné) a jeho zdroj by byl vně budovy, aby to uvnitř mělo energii schopnou zapálit "zamozhášivou" zásuvku nebo mokrý ručník, muselo by to vně objektu mít takovou energii, že by např. okapy okamžitě musel "odtéci",  z plotu by musely létat jiskry jako když se dostane omylem kov do mikrovlnky,... A takový řetízek by se musel majiteli okamžitě připálit na krku...

Nějaké elektromagneti cké pole z nějakých experimentů armádního výzkumu bych v tom nehledal.


Přesně tak. Nicméně mě to nedalo, vzal jsem spektráč a dojel se na to podívat. Kromě GSM je ještě slaboučké pole na 10GHz a 24GHz, počítám, že mikrovlné spoje. Nic dalšíko, co by navíc vybočovalo z normálu tam není. Alespoň ve dvou hodinách na místě a okolí. V rozsahu 100kHz až 25GHz. Ani jsem nic jiného nepředpokládal .
add THz pokusy. Je nutno si uvědomit, možný výkon tohoto záření. Né ekvivalentní výkon vyzářený anténou (EIRP je sice děsivé číslo, ale stále platí zákon zachování energie.....). Výkony v těchto vlnových délkách jsou relativně malé, 20W rozhodně nezapálí cokoliv na vzdálenost větší než pár metrů, ikdyž je to soustředěno do bodu. Kousek od Strašic máme kopec, ze kterého závodíme, proto mě to zajímá. Je pravdou, že o Armádě již víme své, v létě nám zkazili závod, neb na několika pásmech byl nepřetržitý bordel. Až pak jsem se dozvěděl, že měli nějakej NATO den. Energii, která by tohle uměla jsem potkal v laboratoři a měřícím pracovišti ve Vyškově. Mají tam místo pro simulaci elmag pole v případě atomového výbuchu. Tam si tohle dovedu představit, ale pouze v tomto prostoru. Osobně si myslím, že tohle bude mít prozaičtější vysvětlení.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #106 kdy: 31.10.2009, 19:43 »

Něco mi napovídá, že často nevysvětliteln ý jev má prostou příčinu.

Nějaká záření elektromagneti ckých vlny by nezasahovalo jediný bod. To by bylo energetické dělo. O jednom vím. Funguje asi na vzdálenost tří metrů. Nic nezapaluje.

Ovšem po té, co jsem teď viděl zase na Nově, ztrácím chuť se o to zajímat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Honza77
« Odpověď #107 kdy: 31.10.2009, 20:19 »

Nemůže se někdo (třeab nějaký soused) bavit s něčím jako je výkonné laserové ukazovátko (ať již ve viditelném spektru, tak v neviditelném)? Laser schopný zapálit kryt zásuvky nebo ručník myslím není takový problém získat. Na krátkou vzdálenost zapalují i 200 mW ukazovátka, která se prodávají v čínských e-shopech jak na běžícím páse. Na delší vzdálenost a třeba přes sklo by to muselo být výkonější, ale pořád myslím dostupné pro běžného člověka.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 ... 3 4 5 [6] 7 8 9 ... 15 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Je možné zjistit zda přichází přepětí jen z distribuční sítě?
 Snížíme riziko přepětí odpojením stínění datového kabelu?
 Bylo by možné realizovat ochranu před bleskem u rodinného domu v dubnu 2009 ?
 Jak popsat definici zkratu a prepeti?
 OBO: Katalog systémů ochrany před transientními jevy TBS
 Čím podložit požadavek na osazení všech stupňů ochrany před přepětím?
 HAKEL: Měření a revize přepěťových ochran
 Může nést někdo zodpovědnost za to, že "poslal přepětí k sousedovi"?
 Jak odstranit přepětí v síti o víkendech?
 Znáte typické přepěťovky pro průmysl?
 Modulární přístroje Minia - pro klidný spánek i za bouřky
 Zemřel Zdeněk Rous
 Mohu od světla v koupelně natáhnout další světlo s extra vypínačem ?
 ARisk#24: Je přepětí totéž co nadpětí?
 Jaké argumenty o užitečnosti přepěťových ochran slyšíte od spotřebitelů vy?
 Musí revizní technik upozornit ve zprávě na absenci přepěťových ochran?
 V čem jsou přednášky v klubu ILPC jedinečné?
 Musí být po montáži hromosvodu doplněna v rozvaděči přepěťová ochrana?
 OBO: Příručka ochrany před bleskem
 Jak ochránit spotřebiče před častým vypínáním elektriky?
 Referenční pohled na DEHN z Elektrické spojky 2019
 Mohou být přepěťové špičky ve světelném okruhu od zářivky?
 Katalog ochrany před přepětím SALTEK
 OBO: Katalog Systémů ochrany před transientními jevy a blesky TBS
 Může vznikat za transformátorem 22/0,4kV po jeho odpojení/připojení přepětí?
 Co vše by měl spotřebitel vědět o spínacím přepětí u něj v bytě?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.059 sekund, 22 dotazů.