Je nutná sporáková kombinace u bojleru?

<< < (7/7)

Jaroslav Hasala:
To Hejduk:
S tímto jsem se také už setkal, ale v tomto případě jde o neoprávněné navýšení příkonu a dále o neoprávněný zásah do zaplombované části elektroměrovéh o rozvaděče. To je trochu něco jiného než zapnutí blokovaných spotřebičů mimo stanovenou dobu, u tohoto vám RZ také těžko něco mohou dokázat, neslyšel jsem ani nikdy o tom, že by za to byl někdo nějak pokutován.

Jaroslav Hasala:
To Fišer:
S touto podivnou logikou jsem už také několikrát setkal. Místo aby se opravil vadný spotřebič nebo instalace, vyřadí se to, co vypadává.
Bohužel dost často se např. stává, že zákazníkem jmenovaná závada - vypadávání proudového chrániče - se odstraní tím, že se proudový chránič vyřadí nebo překlemuje, bez toho, že by někdo pátral po tom, proč chránič vypadává. Závada je odstraněná, chránič nevypadává (jak by také mohl),  zákazník je spokojený, co chcete víc?
Dost nebezpečná a přitom dost častá je také "oprava chrániče",  která spočívá v tom, že se odpojí kostra chráněného zařízení nebo spotřebiče.

Jaromír Urbanec:
U boilerů je problém v tělese, které někdy mívá po roce provozu i desítky mA únikový proud do PE. Proto je taky v normách umožněn boiler nad vanou a bez chrániče, což se kroutím, když musím boiler přepojit na obvod bez chrániče (nejdřív to zkouším přes).

Radovan Fišer:
Mě to zatím nevypadává, tak tam chránič taky mám. Díky za komentář.

Josef Hejduk:
To Hasala:
moje reakce se týkala neúplnosti výroku pana Fasulise, že ..."   Neoprávněný odběr je černý odběr - nezaplacený."  a neplnění podmínek smlouvy jen porušení jakýchsi podmínek. To jen, abychom se tady vyjadřovali přesně a zveřejňovali jen stanoviska, která máme ověřená.
**********************
zákon 458/2000, § 51
Neoprávněný odběr elektřiny z elektrizační
soustavy

      (1) Neoprávněným odběrem elektřiny je

a) odběr bez uzavřené smlouvy o dodávce elektřiny nebo v rozporu s uzavřenou smlouvou o dodávce elektřiny,
b) odběr při opakovaném nedodržení smluveného způsobu platby za odebranou elektřinu včetně záloh,
c) odběr při neplnění platebních povinností vyplývajících z výsledků vyhodnocení a zúčtování skutečného odběru,
d) odběr bez měřicího zařízení, pokud odběr bez měřicího zařízení nebyl smluvně sjednán,
e) připojení nebo odběr z té části zařízení, kterou prochází neměřená elektřina,
f) odběr měřicím zařízením,
1. které nezaznamenává odběr nebo zaznamenává odběr nesprávně ke škodě výrobce, obchodníka, provozovatele distribuční soustavy nebo provozovatele přenosové soustavy v důsledku neoprávněného zásahu do tohoto měřicího zařízení nebo do jeho součásti či příslušenství,
2. které nebylo připojeno provozovatelem přenosové soustavy nebo příslušným provozovatelem distribuční soustavy nebo nesplňuje podmínky obsažené v Pravidlech provozování přenosové soustavy nebo Pravidlech provozování příslušné distribuční soustavy,
3. na kterém bylo porušeno zajištění proti neoprávněné manipulaci a měřicí zařízení vykazuje chybu spotřeby ve prospěch odběratele,
g) odběr v přímé souvislosti s neoprávněným zásahem na přímém vedení či na zařízení distribuční soustavy nebo na zařízení přenosové soustavy.

      (2) Při neoprávněném odběru je odběratel povinen uhradit skutečně vzniklou škodu. Nelze-li vzniklou škodu stanovit, je náhrada škody vypočtena způsobem stanoveným v podmínkách připojení a dopravy a v podmínkách připojení a dodávek pro chráněné zákazníky.
********
za porušení odst.a:
Pokuta je jednorázová : 25 000,- Kč pro soukromé osoby
50 000,- Kč  pro podnikatele, + 10 000,- Kč za porušení plomby.

Navigace

[0] Index zpráv

[*] Předchozí strana