Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Pomůžete mi s vyplněním Žádosti o připojení odběratele k distribuční soustavě nn?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Pomůžete mi s vyplněním Žádosti o připojení odběratele k distribuční soustavě nn?  (Přečteno 8175 krát)
Karel Rynda
« kdy: 30.08.2006, 11:43 »

Mohl by mi prosím někdo z vás pomoci s vyplněním Žádosti o připojení odběratele k distribuční soustavě nn? Jedná se o malý domek, spíše ještě o hrubou stavbu, a do zimy bych ho chtěl uzavřít a zavést elektriku. Domek by měl sloužit k trvalému bydlení, takže podle toho aby mi někdo poradil jaké jističe apod. V žádosti je např.:
Požadovaný jistič před elektroměrem a na výběr z 1f či 3 +kolik A.(někdo mi radil že pro trvalé bydlení je potřeba min. 16A, je to tak?  Zde bych dal 3f, co myslíte? Předpokládaná roční odebraná práce by mohla být 2kWh?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdeněk Kiška
*
Offline Offline



Projektant elektro - OSVČ


« Odpověď #1 kdy: 30.08.2006, 13:05 »

Předně si musíte ujasnit k čemu el.energii budete využívat, jaké budete mít el.spotřebiče a z toho vám vyplyne potřeba prvku jištění.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

A/Projekce elektro:
-Silnoproudé a slaboproudé elektroinstala ce
-Návrhy hromosvodné instalace
B/Světelně technické projekty pro hyg.službu:
 - Denní osvětlení
 - Umělé osvětlení
C/Veřejné osvětlení
D/ Rozpočty - nabídky elektro
Zdeněk Kiška
*
Offline Offline



Projektant elektro - OSVČ


« Odpověď #2 kdy: 30.08.2006, 13:31 »

Podrobněji byla spotřeba bytu (Pi a Ps) již tady rozebirána. Perfektní návod-pomůcku poskytl ing. Doležel.
Koukněte :   http://elektrika.cz/diskuse/elektrotechnici/projekty/695422038317/576510956564/file
Nad 5,5 kW soudobého příkonu dle ČSN 33 2130 3fáz. přívod.
V zásadě je nutné si uvědomit, že jištění před elektroměrem u bytů stupně elektrizace "B" (t.j. s el.vařením) je trojfázový jistič s minimální hodnotou 25A.
Pro rodinný dům je tato hodnota jističe naprostým minimem i za předpokladu, že k přípravě teplé užitkové vody a topení se používá jiné médium než elektřina.
V "Žádosti o připojení pro odběratele kategorie C, D" ....... je uveden dotaz k vypnění na připojované elektrické spotřebiče.
Pokud to nezvládnete, obraťte se na odborníka.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

A/Projekce elektro:
-Silnoproudé a slaboproudé elektroinstala ce
-Návrhy hromosvodné instalace
B/Světelně technické projekty pro hyg.službu:
 - Denní osvětlení
 - Umělé osvětlení
C/Veřejné osvětlení
D/ Rozpočty - nabídky elektro
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.048 sekund, 22 dotazů.