Měl již někdo možnost seznámit se s návrhem ČSN 33 1600 ed.2 ?

<< < (3/3)

Miloslav Dunda:
Pane Valenta, domnívám, že to názvosloví hraje opravdu dost velkou roli. Vzpomeňte na NV 378, neprovádí se revize strojů a provádějí se kontroly. Ale kdo, jaká kvalifikace je potřeba na tu kontrolu? Tak to nikde není uvedeno a termín kontrola zřejmě vznikl špatným překladem. A máme to.

Jaroslav Ratiborský:
Zajímavé je na vydání uvedené normy je skutečnost,že není českou verzí žádného evropského natož světového harmonizačního dokumentu jako např. ČSN 332000-4-41 ed.2 a pouze se zmiňuje o obdobné zahraniční normě DIN VDE 0701-0702: 2008.
Pro elektrotechnic kou a nejen pro ni by bylo dobré vědět podle jakých pravidel jsou provozovány elektrické spotřebiče-a nářadí v ostatních státech evropy.
Respektive,zda jsou také tak kontrolovány elektrické spotřebiče a nářadí  jako v České republice.
Nemá někdo z elektrotechnik ů informace,jaká pravidla platí ve státech Evropy?

Petr Tobolík:
Jedna ze změn co mne zaujala......z mizela nám tam lhůta 36 měsíců-takže zase nám normotvůrci připravili horké chvilky u zákazníků  :-\

Navigace

[0] Index zpráv

[*] Předchozí strana