Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Poradíte mi prosím se zapojení elektronického předřadníku Helvar 4x18W?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Poradíte mi prosím se zapojení elektronického předřadníku Helvar 4x18W?  (Přečteno 5175 krát)
Jirka Pšenička
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 30.05.2006, 12:53 »

Chystám si udělat na akvárium osvětlovací kryt a koupil jsem si el.předřadník 4x18W od fy. HELVAR.



       
  • 1 ) na schematu je napsáno, že vodiče 9,10,13,14 by měly být co nejkratší, proč ? Jaký je k tomu důvod, je to ohledně rušení ? Jak max. dlouhé mohou být ?

  •    
  • 2 ) dále na schematu, které přikládám, by mě také zajímalo zapojení pinů 11 a 15.


Je to přívod z objímky na 15 a z 15 překlenováním na 11, nebo to jde přímo na 11?




* HELVAR_4x18.JPG (26.96 KB, 648x359 - prohlédnuto 1100 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Hasala
« Odpověď #1 kdy: 02.06.2006, 00:47 »

Mám určité zkušenosti s elektronickými předřadníky, ale spíše se značkou OSRAM.


K vašim dotazům : Uvedené vodiče slouží k nastartování trubic, při startu přes ně teče větší proud, menší vzdálenost je spíše kvůli ubytkům napětí. Ale přesný princip neznám, takže spíše odhaduji. Co se týká délky vodičů, u předřadníků OSRAM je uváděno max. 1,5 m, ostatní vodiče 3 m, předpokládám, že to bude podobné. Zřejmě vám jde o to, aby byl předřadník umístěn jinde než budou trubice, s tím raději opatně.


Co se týká zapojení, podle mě budou svorky 11 a 15 propojené. Vyzkoušejte, uvidíte


Tyto předřadníky mají více možností zapojení, dají se použít i pro tři trubice.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Pšenička
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 02.06.2006, 09:19 »

to: Jaroslav Hasala
Děkuji za vysvětlení. Předřadník budu mít kvůli vlhkosti z akvária mimo, ale víc jak 1 metr by to být neměl.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.033 sekund, 22 dotazů.