Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Znění zákonů, norem, vyhlášek....
| |-+  Diskuze o ČSN
| | |-+  Jaká ČSN určuje typ zámku na pojistkové skříni?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaká ČSN určuje typ zámku na pojistkové skříni?  (Přečteno 8133 krát)
franta1969
« kdy: 18.06.2009, 15:14 »

Podle jaký normy se určuje zámek na dvířkách rozvaděče v panelovém domě, kde jsou tři nožové pojistky 80A. Já mám kličku půlměsícovou, se kterou jdou tyto dvířka otevřít, ale po rekonstrukci dvířek nám tam nějaká firma dala vystouplý čtyrhran, ne díru čtyrhranou, což si myslím, že je dost nebezpečné, když po otevření si dítě  může sáhnout na pojistky.

#117#



Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Bernard
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 19.06.2009, 12:18 »

Problém se zámky řeší ČSN 35 9750 - 56. Mnoho firem ale ani o éto normě neví, podle toho to vypadá tak, jak to vypadá.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #2 kdy: 19.06.2009, 12:38 »

Je to přímo napsáno v nařízení distributora el. energie ..EON,ČEZ a pod...
"v podmínkách připojení"....některý technik na tom trvá na 100% !
Někdy jsou benevolentní.. ..
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
František Bernard
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 19.06.2009, 20:10 »

Energetiku jsem neměl na mysli. Moje poznámka se týlá firem mimo rozvodné závody.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miloslav Dunda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 21.06.2009, 06:12 »

Zámek u rozvaděčů IP20/00 (bez masky) dříve řešila norma ČSN 35 7030, čl. 31 .  Zámek pro odbornou obsluhu musel být v provedení podle ČSN 35 9754 a ČSN 35 9750, čl.18 (To byl půlměsíc). Pro nová zařízení to zřejmě najdete v některé z norem EN 60439-1 až -3
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.048 sekund, 22 dotazů.